vertina tabligh

آنچه باید در مورد یک آشپزخانه کلاسیک معاصر بدانیم!

آنچه باید در مورد یک آشپزخانه کلاسیک معاصر بدانیم!

سبک‌های متفاوتی در اصطلاحات طراحی داخلی موجود است که ما از آنها برای توصیف یک اتاق یا مبلمان استفاده می‌کنیم. اما تعداد بسیار کمی از فضاهای داخلی منحصراً به یکی از این سبک‌ها متعلق هستند و اغلب سبک‌ها با هم ترکیب می‌شوند و یک سلیقه جدید را ایجاد می‌کنند.

 سبک طراحی یک آشپزخانه‌ کلاسیک معاصر چیز جدیدی نیست، اما از آنجایی که معاصر به همه چیزهای رایج گفته می‌شود، سبکی بسیار پویا است که مدام خود را به روز می‌کند. نهایی ترین تجسم سبک کلاسیک معاصر به زیبایی شناسی کلاسیک با متریال‌های امروزی و لوازم مدرن اشاره می‌کند.

ویژگی های آشپزخانه های کلاسیک معاصر

تضاد زیبایی در یک آشپزخانه‌ کلاسیک معاصر وجود دارد، فضایی که  سبک قدیمی با جدید تلاقی می‌کند. به طور سنتی، طراحی یک آشپزخانه کلاسیک جزئیات معماری مربوط به قرن 18 تا اوایل قرن 20 را شامل می‌شود. در جایی که آشپزخانه‌های اخیر خطوط  تمیز و رویکرد مینیمالیستی را به کار می‌برند، آشپزخانه های کلاسیک همه به رابطه با ویژگی‌های ظریف اشاره دارند.

این آشپزخانه‌ها متریال‌های طبیعی، جلوی کابینت‌های پانل‌شده، پالت نرم، قالب‌گیری دقیق و چراغ‌های تزئینی به کار می‌برند. فولاد ضد زنگ، کاشی‌های دست ساز را در نظر بگیرید. در حالی که آشپزخانه کلاسیک خنثی تر است، یک آشپزخانه کلاسیک مدرن رنگ را دربرمی‌گیرد. برای یافتن الهام بیشتر به گالری سبک آشپزخانه مورد علاقه خود نگاهی بیندازید.

چگونه یک آشپزخانه کلاسیک معاصر ایجاد کنیم.

یک آشپزخانه کلاسیک-003
یک آشپزخانه کلاسیک

یک آشپزخانه کلاسیک معاصر به وسیله صاحبان خانه های جدیدی که قصد داشتند آشپزخانه ی سنتی را بازسازی کنند، به وجود آمد. خانه‌های قدیمی‌تر اغلب دارای آشپزخانه سنتی‌تری هستند، بنابراین به‌ جای جایگزینی کامل آن، صاحبان خانه جدید ظاهر را به روز می‌کنند. به خصوص زمانی که کابینت‌ها در شرایط عالی باشند، منطقی است که از آنچه قبلاً دارید نیز استفاده کنید.

در اینجا چند ایده برای به روز رسانی طراحی آشپزخانه کلاسیک شما وجود دارد.

 • با رنگ شروع کنید.

رنگ دارای توانایی‌های متحول کننده قابل توجهی است. بنابراین  آشپزخانه کلاسیک خود را برای یک لیفت سریع و ارزان قیمت رنگ آمیزی کنید. این امکان را دارید خودتان این کار را انجام دهید یا از یک متخصص در این زمینه بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. یک رنگ سفید تازه یا خاکستری یا سیاه عمیق و دراماتیک ظاهری معاصر به آشپزخانه شما می‌بخشد.

 • دستگیره

دستگیره‌ها ممکن است کوچک باشند، اما قابل توجه است که چگونه دستگیره‌های جدید قادرهستند ظاهر یک آشپزخانه کلاسیک را تغییر دهند. لوازم قدیمی را حذف کنید و آن را با لوازم جدید طراحی شده ساده تر جایگزین کنید. از یک متریال جدید مانند مس یا فولاد ضد زنگ استفاده کنید.

 • کانترها

کانترها می‌توانند سرمایه گذاری بزرگی باشند، اما در ظاهر و همچنین عملکرد آشپزخانه شما نیز تفاوت زیادی به وجود می‌آورند. میزهای قدیمی را با فولاد ضد زنگ یا چوب روغنی جا به جا کنید. سنگ طبیعی نیزبرای یک آشپزخانه کلاسیک  بسیار شیک است. اطمینان حاصل کنید که سطوح به جای اریب یا گرد دارای لبه های مربعی باشند.

 • کاشی‌های کف یا کفپوش

کفپوش سنتی قدیمی را بردارید و کاشی‌های سنگ طبیعی یا حتی کفپوش های چوبی را نصب کنید. اگر فضای شما اجازه می‌دهد کاشی های با فرمت بزرگ را به کار ببرید.

 • بک اسپلش

یکی دیگر از راه‌های مطمئن برای وارد کردن یک آشپزخانه کلاسیک به شکل مدرن امروزی، افزودن کاشی‌های امروزی به عنوان بک اسپلش است. کاشی‌های دست‌ساز، کیفیتی هنرمندانه به اتاق می‌بخشد. کاشی های کوچک با طرح‌های خطی مانند مستطیل، شش ضلعی و مربع انتخاب کنید تا بیشترین تاثیر را بگذارید.

 • سینک و شیر آب

آشپزخانه‌های به سبک قدیمی شاید ظرفیت سینک مورد نیاز خانواده‌های مدرن را نداشته باشند. یک سینک جدید فضای تمیزکاری اضافی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 سینک‌های به شکل امروزی را می توان در میزکار ادغام کرد تا کاملاً یکپارچه شوند. ظاهر شیک وعالی برای یک آشپزخانه کلاسیک جدید.

 • نورپردازی

نورهای کانونی معاصر را روی جزیره یا میز آشپزخانه خود نصب کنید و چراغ های فنجانی را در بقیه بخش‎های آشپزخانه برای روشنایی عمومی نصب کنید. همچنین، چراغ‌هایی را در زیر کابینت‌های سقفی برای روشن ‌کردن میز و چراغ‌هایی برای به وجود آوردن درخشش ملایم در شب اضافه کنید.

 • لوازم خانگی

آشپزخانه کلاسیک خود را با وسایل هوشمند ارتقا دهید که از نظر انرژی کارآمدتر هستند و می‌توانند کارهای آشپزخانه شما ساده تر نمایند. روکش‌های صیقلی را برای یک آشپزخانه کلاسیک مدرن انتخاب کنید.

یک آشپزخانه کلاسیک-002
یک آشپزخانه کلاسیک

کلاسیک در مقابل معاصر در آشپزخانه شما

طرح‌های سنتی و مدرن هر کدام چیزهای متفاوتی را در آشپزخانه نمایان می‌کند.

روش‌هایی را بیاموزید که میتوانید سبک‌های معاصر و کلاسیک را از طریق کابینت و لوازم خانگی، لوازم جانبی، نورپردازی، میز کار و دیوارها در آشپزخانه خود فراهم کنید.

استفاده از وسایل یکپارچه مدرن در کنار واحدهای آشپزخانه با سبک سنتی، روشی جسورانه برای ترکیب سبک‌ها در فضای شماست. برای بافت های متضاد، به سراغ وسایل فلزی قابل مشاهده بروید. برای مثال، کار کردن با یخچال، اجاق یا مایکروویو مدرن از جنس استیل، در کنار کابینت‌های بلوط سنتی، به آشپزخانه شما زیبایی می‌بخشد.

رنگ‌های متفاوت، ترکیبی چشمگیر از معاصر و کلاسیک را فراهم می کند. یخچال رنگارنگ، مایکروویو یا جزیره را با واحدهای سنتی ترکیب کنید تا ظاهری متمایز داشته باشید. این رویکرد به ‌ویژه در فضای بزرگ ‌تر مؤثر است. مدرن و کلاسیک را با لوازم جانبی و نورپردازی خود ادغام نمایید.

از نور و لوازم جانبی خود برای ایجاد پویایی در آشپزخانه خود استفاده کنید. ساده و موثر، نورپردازی شما به ایجاد تمرکز کمک می کند در حالی که لوازم جانبی به فضای شما زندگی و شخصیت می‌دهد.

نورپردازی زیبا با الهام از سبک قدیمی را انتخاب کنید تا جذابیت جهانی را به یک آشپزخانه کلاسیک مدرن اضافه کنید. یک سایه‌های شیشه ای را برای ظاهری زیبا انتخاب کنید.

برای ایجاد یک شرایط چشمگیر، از نورپردازی تزئینی رنگارنگ استفاده کنید که با کابینت‌های چوبی ساده و سطوح مرمر تضاد دارد.

با استفاده از لوازم جانبی به پویایی برسید. قطعات فلزی زیبا و کرم رنگ را با حس کلبه روستایی پیدا کنید که می تواند در طراحی یک آشپزخانه کلاسیک برجسته شود. میکسرها، کتری و توستر در کنار دیوارهای سفید تازه قرار گرفته اند، راه های ساده ای برای تزریق حس کلاسیک به اتاق مدرن شما می‌باشند.

با میز کار و دیوارهای خود متمایز شوید

سطوح و دیوارها ویژگی های غالب هر آشپزخانه ای هستند. متریال و رنگ‌هایی را که استفاده می‌کنید و اینکه چگونه هر کدام می توانند بیشترین استفاده را از آشپزخانه شما ببرند را در نظر داشته باشید.

با استفاده از سطوح چوبی یا میزهای کاری مرمری ضخیم، یک پیچ و تاب کلاسیک را به آشپزخانه کلاسیک مدرن خود وارد کنید. با دیوارهای سفید ساده و کابینت های براق رنگارنگ ترکیب کنید تا ظاهری شیک و جالب داشته باشید.

معاصر و کلاسیک نیازی به تفکیک ندارند. راه هایی را در نظر بگیرید که می توانید این دو را در آشپزخانه خود از طریق وسایل، سطوح و دیوارها ترکیب کنید. برای الهام بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانید سبک های متضاد را با هم کار کنید، طیف کامل آشپزخانه های ما را بررسی کنید.

یک آشپزخانه کلاسیک-001
یک آشپزخانه کلاسیک

سوالات فنی

 • چه چیزی یک آشپزخانه را معاصر می کند؟

آشپزخانه های امروزی دارای درهای صفحه تخت هستند. هیچ شیار یا تزئینات دیگری وجود ندارد و درها اغلب کل قاب را می پوشانند، ظاهری تمیز و ظریف ایجاد می‌کنند. لوازم خانگی در کابینت‌ها جاسازی شده است تا اطمینان حاصل شود که از آشپزخانه جدا به نظر نمی رسند.

 • تفاوت بین آشپزخانه مدرن و معاصر چیست؟

برخلاف اصطلاح «مدرن» که به یک جنبش واقعی طراحی تاریخی اشاره دارد، «معاصر» به سادگی به معنای «روندهای کنونی، در زمان حال» است. آشپزخانه های معاصر تمیز، بی دردسر و مینیمالیستی هستند.

 • آشپزخانه مدرن و معاصر چیست؟

آشپزخانه‌های معاصر مورد تقاضای زیادی از سوی صاحبان خانه‌ها هستند، زیرا نشان‌دهنده روند فعلی هستند. آنها سازگار با محیط زیست، از نظر فناوری پیشرفته هستند و سبک تمیزی دارند. آشپزخانه‌های معاصر، طراحی مدرن را با مینیمالیسم ترکیب می‌کنند.

مزیت برند ورتینا :

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه می‌باشد.

 • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی.
 • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز.
 • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه.
 • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی و تخریب.
 • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات.
 • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد.
 • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه.
 • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و سقف ساختمان
 • طراحی داخلی (دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب و طراحی کابینت، طراحی اتاق کودک و…)
 • انواع کابینت(mdf، پانل روکش چوبی، کابینت ممبران و…)

امیدواریم  این مقاله توانسته باشد برای شما مفید واقع شود. ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر میخواهید ملکی را بفروش برسانید. اگر میخواهید در یک ملک سکونت کنید. هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص را درکنار خود داشته باشید.

اگر افتخار دادید و مارا بعنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست میکنیم که به ما اعتماد کنید.

شماره تماس: 09-88288307-021


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.


برای دانلود پادکست مقاله اینجا کلیک کنید.