vertina tabligh

اهمیت معمار و معماری

اهمیت معمار و معماری

اهمیت معماری

هنر معماری برای به وجود آوردن محیط فیزیکی که مردم در آن زندگی می کنند شناخته شده است. معماری چیزی فراتر از محیط ساخته شده است و آن بخشی از فرهنگ ما است. معماری به عنوان ارائه ای از اینکه چگونه خودمان را می بینیم و همچنین چگونگی دید ما نسبت به جهان است. معماری نوعی هنر محسوب می‌شود.

هنر معمـاری به فرهنگ ما این فرصت را می‌دهد به گونه ای پیشرفت کند که قابل پیش بینی نباشد. این یکی از هیجان انگیزترین جنبه‌های هنر معماری و طراحی است. یک معماری خوب با سپری شدن زمان توسعه پیدا می‌کند و ما را ترغیب می‌کند تا عادات سالم تر و کارآمدتری را در نظر بگیریم.

معماری می تواند به این معنا باشد: یک اصطلاح کلی برای توصیف ساختمان‌ها و دیگر سازه‌های فیزیکی. هنر وعلم طراحی ساختمان‌ها و سازه‌های غیر ساختمان. سبک طراحی و روش ساخت ساختمان و سایر سازه‌های فیزیکی.

هدف معمـاری

هدف و منظور معماری بهبود زندگی انسان‌ها است. برای تمامی فعالیت‌های زندگی فضاهای بی انتها، مجانی و شادی به وجود آورید. گوناگونی این فضاها این امکان را دارد به اندازه خود زندگی متنوع باشد. معماران بسیار بیشتر از طراحی ساختمان‌ها یا کل اجتماعات وظیفه بزرگتری را بر عهده دارند. معماران با طیف گیج کننده‌ای از مشتریان و علاقه مندان همکاری می‌کنند.

4 دلیل که چرا معماری خوب مهم است؟

اکثریت مردم غالبا از طراحی معماری خوب غافل می‌شوند و ما اغلب به المان‌هایی که آن را بهتر می‌کند توجه نمی‌کنیم. برای بسیاری، این فقط یک ساختمان یا مکان است. با این وجود، معمـاری خوب زندگی روزمره ما را طوری افزایش می‌دهد که لزوماً پیش بینی یا انتظار آن اتفاق یا تغییر را نداشتیم.

آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که چه چیزی ساختمان‌ها را مبدل به بهترین می‌کند؟ آنها مواردی هستند که بهره‌وری را افزایش می‌دهد و موجب ایجاد پیشرفت می‌شود.

4 دلیل عبارتند از:

1. اقتصاد

بهترین طراحی معماری، نمونه  طرحی است که هزینه بالایی نداشته باشد، ولی همچنان جریان اقتصادی را ادامه می‌دهد.

این فراتر از طراحی زیبایی است. برای مثال اگر در حال طراحی ساختمان برای یک کسب و کار هستید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. ساختمان در کجا قرار خواهد گرفت؟ هدف تجاری چیست؟ چه تعداد رفت و آمد و ترافیکی خواهند داشت؟ چه چیزی به حرکت این ترافیک و افزایش سود کمک می کند؟

همچنین باید ایمنی را نیز در نظر بگیرید. این مورد از مقررات دولتی فراتر است. یکی از فاکتورهای کلیدی معماری خوب طراحی فضایی است که قادر باشد همه مشتریان و کارکنان را به راحتی و با خیال راحت در خود جای دهد.

عجیب ترین معماری می‌تواند این کار را در یک فضای کوچک و قدیمی انجام دهد.

2. کیفیت زندگی

آیا فقط به چهار دیوار و یک درب در ساختمان خود افتخار می‌کنید؟ تصورش کن. بدون پیچیدگی‌های طراحی، هیچ چیز برای افزودن علاقه به آن وجود ندارد. نمای بیرونی شما فقط چهار دیوار سفید و یک در است.

به این صورت چندان جذاب نیست، به نظر شما اینطور نیست؟

معمـاران به شیوه ای که انتظارش را نداریم هنر، خلاقیت و زیبایی را در زندگی ما به ارمغان می‌آورند. آنها در جریان هستند که چگونه طاقچه کوچک مورد علاقه خود را طراحی کنید؟ یا به چه صورت این امکان را دارید که بهترین نما را برای ساختمان خود ایجاد کنید. در حقیقت، مطالعات ارائه دهنده اسن است که فضاها با معماری و طراحی خوب، جوامع قوی تری با محله ها و مشاغل سالم به وجود می‌آورند.

3. ایجاد جریان

طراحی یک ساختمان کارآسانی نیست. معمـاران و طراحان باید اطمینان داشته باشند که “جریان” ساخت و ساز ساختمان منطقی است. و ساخت باید به گونه ای باشد که ساختمان به راحتی در آن جابجا می‌شود. همان گونه که در گزارشات و نظرسنجی‌ها نشان داده است، جریان خوب زندگی مردم را کارآمدتر می‌کند.

برای نمونه، بیمارستان‌هایی که طرز صحیحی طراحی شده است، اطمینان می‌دهند که بیماران به سرعت درمان می‌شوند. مدارس خوب طراحی شده ، محیط های یادگیری بهتری را ایجاد می کنند. و محیط های کاری با معماری خوب بهره وری بالاتری را تجربه می کنند.

4. معماری خوب = پیشرفت اجتماعی

معماری به فرهنگ ما این فرصت را می‌دهد به گونه ای پیشرفت کند که نتوانیم آن را پیش بینی کنیم. این یکی از هیجان انگیزترین جنبه های معماری و طراحی است. معماری خوب با گذشت زمان پیشرفت می کند و ما را ترغیب می‌نماید تا عادات سالم تر و کارآمدتری را در نظ بگیریم.

بدون نوآوری‌های هوشمندانه در طراحی، ما با همان کلبه‌ها و خانه‌های سفالی که قرن ها پیش در آن زندگی می‌کردیم، بودیم.

ممکن است به نظر برسد که عموم مردم اعتبار کافی به معماران نمی‌دهند.

به عنوان یک طراح و معمار، کمی زمان بگذارید و به آنچه ساختمان‌های اطراف شما سعی در انجام آن دارند فکر کنید. آیا آنها در این اهداف موفق هستند؟ اگر آنها این‌طور نبودند زندگی شما چبه چه صورت متفاوت می‌شد؟

کار معمار خیلی آسان نیست. چیزهای زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد و فشار زیادی وجود دارد.

اهمیت استفاده از معمـار

معمارو معماری2

خانه شما، احتمالاً بزرگترین خریدها و دارایی‌هایی است که در زندگی خود دارید. این قسمتی کوچک  برای شما از کشور است. اکثر ما می‌خواهیم فضای زندگی خود را به فضایی ایده آل مبدل کنیم.

زمانی که نوبت به برنامه ریزی برای تغییرات عمده، برنامه‌های افزودنی و یا حتی احداث کردن خانه ای جدید می‎رسد، باید بهترین تیم را برای برنامه ریزی، طراحی و ساخت پروژه خود در کارآمدترین روش به کار بگیرید. بنابراین استخدام یک معمار بزرگ باید اولین نقطه اهمیت شما برای ساخت سازه تان باشد.

بسیاری از ما به وسیله برنامه‌هایی که در تلویزیون می‌بینیم معماری مورد نظرمان را الهام گرفته ایم تا ویژگی های خود را متحول کنیم. ممکن است فکر کنید که یک پروژه ساختمان به راحتی می‌تواند به عنوان یک مبتدی به کار گرفته شود و موفق شود.

اشتباه است، واقعیت ایفای نقش مشتری ، طراح و مدیر پروژه به تنهایی به این سادگی که شما فکر می کنید نیست! ما غالبا ناظر چنین برنامه‌هایی هستیم که افراد را تحت فشار قرار می‌دهد، زیرا آنها برای غلبه بر مجموعه ای از چالش‌ها، با بی تجربگی خود مبارزه می‌کنند. همه چیز می‌تواند بسیار بهتر سازماندهی گردد.

چرا با بزرگترین دارایی خود، خانه خود، ریسک می‌کنید؟ حتی کوچکترین اشتباهات این امکان را فراهم می‌کند هزینه های بزرگی را به وجود آورند.

هنگام شروع هرگونه پروژه ساختمانی، مهم است که واقع بین باشید و بر آنچه بهترین کار را انجام می‌دهید تمرکز کنید.

معمار چه می کند؟

معمارو معماری5

بسیاری از مردم مزایای کامل کار با معمـار را درک نمی‌کنند، به طور یقین آنها هم طراحی می‌کنند ولی به صورت حساب شده و با برنامه ریزی دقیق.

خدمات معماری بسیار فراتر ازیک کاغذبازی است. یک معمار خوب تمام خدمات معماری مورد نیاز شما را درهر مرحله از پروژه ساختمانی شما ارائه می دهد. آنها برای توسعه و طراحی، مدیریت پروژه و برای اطمینان خاطر از این که طرح شما در مسیر درست قرار دارد، همچنین توجه به بودجه شما، ارزش پول شما را درنظر می‌گیرد.

راه حل‌های طراحی خلاقانه برای پروژه شما مفید است، هزینه ها را کاهش می‌دهد و ایده هایی برای ارزش افزوده به دارایی شما ایجاد می‌کند.

نقشه‌ها و اسنادی را ارائه دهید تا برای تصویب برنامه برای دستیابی به مجوز در اولین ارسال، صرفه جویی در وقت و پول را تهیه کنید.

نقشه‌هایی را برای تأیید برنامه ریزی از طرف خود ارسال کنید.با شخص که برنامه ریزی می‌کند ارتباط برقرار کنید تا در صورت لزوم اطلاعات بیشتری را ارائه دهید.

پس از تأیید برنامه ریزی، نقشه‌های فنی را برای تصویب کنترل ساختمان تهیه می‌کنند.

جمع بندی

با گردآوری تیم پروژه تان، بهترین مشاوران و پیمانکاران را برای انجام کار با بودجه موجود و بازه‌های زمانی بیابید.

هماهنگی و رهبری تیم پروژه خود را از طریق مراحل طراحی و ساخت به طور ایمن مطابق با قوانین به روز تا اتمام پروژه انجام دهید.

معماری همیشه زمینه و سن فرهنگی که در آن تولید می شود را منعکس می کند. معماری محصول فرهنگی است که برای آن طراحی شده است. معماران همیشه سعی کرده اند تصویر بزرگتری از رابطه موجود بین معماری و فرهنگ را منعکس کنند. این رابطه سالها مورد مطالعه قرار گرفته است. این امر صرف نظر از نوع ساختار ساخته شده اتفاق می افتد. به هر حال، معماری هرگز در خلا تولید نمی شود.

در نتیجه، معماری به این شکل تعریف می‌کند که یک فرهنگ چگونه خود و جهان پیرامون خود را می‌بیند. معماری فقط یک پناهگاه زیبا ایجاد نمی‌کند. درنهایت زمینه را برای زندگی به وجود می‌آورد. به همین دلیل است که معماری گوتیک احساس ترس را ایجاد می کند در حالی که سقف یک آسمان خراش به شما احساس قدرت می‌دهد.

در مجموع، معماری فقط در مقیاس کوچکتر به عنوان یک فرم ساخته شده یعنی در ساختمان درک می‌شود. اما، در مقیاس بزرگتر، شهرهای خوب برنامه ریزی شده مهمترین آزمایشات در برنامه ریزی شهری و معماری مدرن را برجسته می‌کنند.

مزیت استفاده از برند ورتینا:

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه می‌باشد.

  • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی.
  • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز.
  • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه.
  • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی و تخریب.
  • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات.
  • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد.
  • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه.
  • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و سقف ساختمان
  • طراحی داخلی (طراحی دفتر کار، طراحی اتاق کنفرانس، طراحی اتاق کودک و…).

ممنونیم که این مقاله را مطالعه فرمودید. امیدواریم که توانسته باشیم مثمر ثمر باشیم و اطلاعات جدیدی را به شما انتقال داده باشیم.

ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر میخواهید ملکی را بفروش برسانید. اگر میخواهید در یک ملک سکونت کنید. هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص را درکنار خود داشته باشید.

اگر افتخار دادید و مارا بعنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست میکنیم که به ما اعتماد کنید.

شماره تماس: 09-88288307-021