vertina tabligh

بهترین جایگزین تعویض پنجره‌های قدیمی چه ویژگی دارد؟

بهترین جایگزین تعویض پنجره‌های قدیمی چه ویژگی دارد؟

آیا به فکر تعویض پنجره‌های قدیمی خود افتاده اید اما هنوز مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهد؟

خوب، فرقی نمی‌کند که می‌خواهید عایق‌بندی خانه‌تان را بهبود ببخشید، جذابیت را بیافزایید، یا فقط مقداری نور طبیعی بیشتر به داخل خانه بیاورید.

اگر به دنبال پنجره های جایگزین جدید هستید، قبل از اینکه تصمیم بگیرید بهترین مارک پنجره برای شما کدام است، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. بازسازی منزل اصول مخصوص به خود را دارد که باید در نظر گرفته شود.

 • بودجه شما چقدر است؟
 • چه سبکی از پنجره های تعویضی را می پسندید؟
 • آیا پنجره های کم مصرف می خواهید؟
 • به چه نوع قاب هایی نیاز دارید؟
 • چه گزینه‌های گارانتی موجود است؟
 • آیا نیاز به نصب پنجره‌های جایگزین خود دارید؟

بهترین پنجره جایگزین پنجره‌های قدیمی چیست؟

تعویض پنجره‌های قدیمی قادر است  ظاهر خانه شما را بهبود بخشد و آن را زیباتر و در عین حال کاربردی تر کند. تمیز کردن و نگهداری بسیاری از پنجره‌های دوتایی که در حال حاضر در بازار وجود دارد، نسبت به پنجره‌های قدیمی‌ با صفحات ترکیبی و راحت تر است.

رنگ‌های جدید، به خصوص برای قسمت بیرونی پنجره، گزینه های طراحی بیشتری را عرضه می‌کنند. استفاده از رنگ مشکی برای جدا کردن پنجره‌ها از نما، هم عمق و هم جذابیت بصری را افزایش می‌دهد. صاحبان خانه قطعاً به دنبال به حداکثر رساندن سطح شیشه و به دست آوردن ظاهری مدرن تر هستند.

با این حال، شما باید عوامل دیگری را در نظر بگیرید تا پنجره‌های جدید و کارآمد خود را با خانه فعلی‌تان ترکیب کنید و جایگزین پنجره‌های قدیمی کنید. کلید نصب حرفه ای است، به خصوص اگر خانه قدیمی تری دارید که مثلاً قاب پنجره ها به مرور زمان جابجا شده و دیگر در گوشه ها مربع نمی شوند.

از این مقاله به منظور خرید پنجره جایگزین پنجره‌های قدیمی استفاده کنید. این موضوع را بفهمید که مواد، انواع و ویژگی‌ها مهم‌تر از همه در نظر گرفته می‌شوند. درباره نصاب قضاوت کنید. شرکت ورتینا رتبه بندی‌هایی را بر اساس تست پنجره خود ارائه می‌دهد تا به شما در انتخاب کمک کنیم.

پنجره‌های قدیمی-003
پنجره‌های قدیمی

بررسی و مقایسه عوامل مختلف در جایگزینی

پیدا کردن پنجره جایگزین مناسب با پنجره‌های قدیمی خانه شما می تواند دشوار باشد، به خصوص زمانی که گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارید. برای انتخاب بهترین گزینه برای نیازهای خود، باید عواملی مانند نوع متریال، سبک پنجره، نوع قاب، بهره وری انرژی و هزینه را در نظر داشته باشید. این راهنمای مفید بهترین گزینه‌های تعویض پنجره را پوشش می‌دهد، بنابراین می‌توانید پنجره مناسب را برای جایگزینی پنجره‌های قدیمی خانه خود انتخاب کنید.

بهترین پنجره جایگزین چیست؟

قیمت

هنگام انتخاب یک پنجره جایگزین برای پنجره‌های قدیمی، مطمئن شوید که بودجه مشخصی را در نظر داشته باشید. قیمت پنجره‌ها اغلب متغیر است، بسته به نوع متریال قاب و سبک پنجره ای که انتخاب می‌کنید.

 رایج ترین قاب‌های پنجره عبارتند از:

قاب چوبی: این قاب‌ها اغلب گران قیمت هستند، اما ارزش زیبایی شناختی استثنایی را دارا هستند. با نگهداری مناسب، این پنجره‌ها می توانند سال‌ها دوام بیاورند و در عین حال عایق حرارتی عالی را ارائه می دهند تا به شما در صرفه جویی در هزینه‌های انرژی کمک کنند.

قاب وینیل: قاب‌های وینیل ارزان تر از قاب‌های چوبی هستند و در برابر رطوبت مقاوم هستند. این قاب‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف موجود هستند اما اکثر آنها قابل رنگ آمیزی نیستند. با این حال، طیف وسیعی از رنگ‌های استوک وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها برای تطبیق پنجره با زیبایی منزل خود انتخاب کنید.

قاب کامپوزیت: قاب‌های کامپوزیت کم هزینه ترین در بین سه گزینه قاب هستند. این قاب ها از فایبرگلاس یا مواد آلی تشکیل شده اند که آنها را قوی و کم مصرف می‌کند. مانند سایر قاب‌ها، قاب‌های کامپوزیت در اندازه ها و اشکال مختلف موجود است.

امکانات لازم

خصوصیات زیر را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که تعویض پنجره‌های قدیمی شما با نیازهای ارتقای شما مطابقت دارد:

طراحی پنجره: محبوب ترین طرح پنجره که دارای دو ارسی است که می توانند بالا و پایین حرکت کنند. این پنجره ها اغلب با ارسی‌های مورب عرضه می شوند تا بتوانید قسمت متحرک پنجره را برای تمیز کردن آسان کج کنید. گزینه‌های دیگر طراحی عبارتند از تک آویز و سبک سایبان، که همگی با مکانیسم‌های عملیاتی و طراحی، ساختار متفاوتی ارائه می‌دهند.

شیشه‌ها: همچنین باید تعداد شیشه‌های مورد نیاز برای عایق کاری را در نظر بگیرید. اکثر برندها شیشه‌های دوجداره پر از گاز آرگون را ارائه می‌دهند که خواص عایق بودن پنجره را بهبود می‌دهد. شما همچنین می توانید شیشه سه جداره را تهیه کنید که هزینه بیشتری دارد اما برای کسانی که در مناطق بسیار سرد زندگی می کنند ایده آل است. سه لایه شیشه نیز صدا را تقلیل می‌دهد.

بهره وری انرژی: مطمئن شوید که پنجره های جایگزینی که برای پنجره‌های قدیمی انتخاب می‌کنید کم مصرف هستند. به دنبال پنجره‌هایی با برچسب انرژی خوب باشید تا مطمئن شوید که حداقل استانداردهای عایق بندی تعریف شده است.

پنجره‌های قدیمی-001
پنجره‌های قدیمی

معیارهای بهره وری انرژی در انتخاب پنجره مورد نظر:

 U-Factor که نشان می دهد پنجره چقدر از انتقال گرما به بیرون جلوگیری می‌کند.

 ضریب افزایش گرمای خورشیدی (SHGC) معیاری است که نشان می‌دهد پنجره چقدر در جلوگیری از ورود گرما از خورشید کارآمد است.

انتقال نور مرئی میزان نوری را که پنجره اجازه عبور از آن می دهد، عدد VT بالا به این معنی است که نور بیشتری را در داخل خانه خود دریافت خواهید کرد.

پشتیبانی مشتری

هنگام انتخاب یک برند پنجره خاص، مطمئن شوید که پشتیبانی مشتری با کیفیتی را در نظر دارد. اکثر برندهای معتبر متخصصان آموزش دیده ای را ارائه می‌دهند که در طول فرآیند انتخاب و نصب به صاحبان خانه کمک می‌کنند.

نظرات مشتریان

یکی دیگر از روش‌های عالی برای تعیین کیفیت پنجره‌های جایگزین پنجره‌های قدیمی، به وسیله بازخورد مشتریان است. اکثر برندهای معتبر در وب سایت خود توضیحاتی در مورد محصولات خود ارائه می‌دهند.

گارانتی ها

گارانتی‌ها راه عالی دیگری برای تشخیص کیفیت پنجره هستند. شما همچنین باید به دنبال پنجره‌هایی باشید که گزینه ای برای انتقال ضمانت نامه ارائه می‌دهند تا در هنگام نقل مکان، مالک جدید آسوده خاطر شود.

نحوه انتخاب پنجره جایگزین، چگونه تست می کنیم؟

برای اینکه بفهمیم کدام پنجره ها برای راحتی و زیبایی خانه شما بهترین هستند، نوع پنجره مورد نظر را آزمایش می‌کنیم.

 با کار با یک آزمایشگاه بیرونی، پنجره‌ها را در معرض باران شدید باد و بادهایی با سرعت 25 و 50 مایل در ساعت در دمای بیرونی 0 درجه فارنهایت قرار دادیم و 70 درجه فارنهایت. با این کار تفاوت‌های قابل توجهی بین مارک‌های مختلف پیدا می‌کنیم.

با توجه به هزینه بالای تعویض پنجره‌های قدیمی، هر چه بیشتر بدانید، انتخاب آگاهانه تری خواهید داشت. پیمانکاران اغلب برندهای مورد علاقه خود را دارند.

اگر قاب‌های شما هنوز سالم هستند، با استفاده از بخش‌های جایگزین در هزینه مواد و نیروی کار صرفه جویی خواهید کرد. اگر فریم‌های شما خیلی قدیمی و فرسوده شده‌اند، به پنجره‌های جایگزین کامل نیاز دارید که به عنوان پنجره‌های نوساز نیز شناخته می‌شوند. اینها شامل قاب، طاقچه، پایه‌ها و معمولاً چیزی است که به عنوان فلنج میخکوب شناخته می شود، که پنجره را به دیوار بیرونی اطراف دهانه متصل می کند.

و هنگامی که خانه خود را می‌فروشید، ممکن است بتوانید بخش بزرگی از هزینه های پروژه را جبران کنید.

پنجره‌های قدیمی-002
پنجره‌های قدیمی

پیدا کردن یک نصب کننده

حتی بهترین پنجره ها نیز در صورت نصب نادرست ظاهر یا راحتی مورد انتظار شما را ارائه نمی‌دهند. بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ پنجره، نصابان را برای برند خاص پنجره خود آموزش می‌دهند. استفاده از همان پیمانکار برای خرید و نصب به این معنی است که اگر بعداً مشکلی پیش آمد، شکی وجود ندارد که چه کسی مسئول رفع آن است.

فروشنده پنجره نمی تواند آن را به گردن نصب کننده بیاندازد یا برعکس.

به طور فزاینده ای، پنجره‌های چوبی جامد در حال تبدیل شدن به یک بازار خاص هستند. در عوض، صاحبان خانه‌ها به سمت پنجره‌های وینیل چوبی می‌روند. آنها همچنین به دنبال قاب‌های کامپوزیتی با ظاهر چوب هستند که شامل برخی از فایبرگلاس یا ترکیبی از چوب و پلاستیک است.

ممکن است هنوز هم تعدادی پنجره تمام آلومینیومی پیدا کنید، اما محبوبیت آنها با توسعه وینیل کاهش یافته است. آزمایش‌های ما نشان می‌دهد که موادی که یک قاب پنجره از آن ساخته شده است، عملکرد را تضمین نمی‌کند و همچنین قیمت را هم تضمین نمی‌کند پس در انتخاب جایگزین پنجره‌های قدیمی دقت کنید.

مزیت برند ورتینا:

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه می‌باشد.

 • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی.
 • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز.
 • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه.
 • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی و تخریب.
 • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات.
 • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد.
 • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه.
 • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و سقف ساختمان
 • طراحی داخلی (دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب و طراحی کابینت، طراحی اتاق کودک و…)
 • انواع کابینت(mdf، پانل روکش چوبی، کابینت ممبران و…)

امیدواریم این مقاله توانسته باشد برای شما مفید واقع شود. ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر قصد دارید میخواهید ملکی را به فروش برسانید. اگر می‌خواهید در یک ملک سکونت کنید. هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص در این زمینه را درکنار خود داشته باشید.

اگر افتخار دادید و مارا به عنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست می‌کنیم که به ما اعتماد کنید.

شماره تماس: 09-88288307-021


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.


برای دانلود پادکست مقاله اینجا کلیک کنید.