vertina tabligh

تجهیزات داخلی

تجهیزات داخلی

جدول محتوایی

تجهیزات داخلی در دکوراسیون :

تجهیزات داخلی تاثیر بسزایی دردکوراسیون داخلی دارند و امکان ندارد بتوان تاثیر دکوراسیون برروحیه افراد ساکن در بنا را انکارکرد. درهمه جای دنیا حتی درایران خودمان نیز پژوهشهای زیادی برتاثی دکوراسیون بر روحیه ی افراد انجام شده است.

نکاتی که دردکوراسیون با تجهیزات داخلی اگرمطابق با سلیقه افراد ومطابق با فضای خانه رعایت شود تاثیرات غیرقابل انکاری دارد.

نکاتی مثل رنگ، فرم، چیدمان، بافت و متریال مبلمان برای دیزاین خانه از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

برای کلمه اکسسوری درزبان فارسی معادل وسایل جانبی را درنظرگرفته اند که برای محتوای این کلمه بنظر خیلی مناسب نیست. چرا که اکسسوری به همه ی تجهیزات ومتعلقات اصلی و یا فرعی یک وسیله یا محیط میگویند. ولی برای این صفحه تجهیزات داخلی در دکوراسیون بسیار مناسب میباشد.

کسانی که درزمینه ی طراحی داخلی وتجهیزات داخلی سررشته دارند میدانند که اکسسوری های مناسب وزیبا خانه را زیبا میکند. بهمین صورت اکسسوری هایی که نادرست باشند و انتخاب مناسبی برای فضا نباشند دکوراسیون را به راحتی بهم میزنند.

برای داشتن خانه ای زیبانیازی به صرف هزینه های زیاد نیست. بلکه با وسایل ساده و تنها با یک چیدمان زیبا کنارهم وساختن ترکیبهای زیبا میتوانید زیبایی فضا را چندین برابرکنید.

اجرای یک دکور ساده و زیبا با تجهیزات داخلی

تشخیص اینکه چه گزینه هایی را میتوانید انتخاب کنید کاری است که در قدم اول باید انجام دهید. پس قبل از خرید لیستی از هرآنچه را لازم دارید تا فضای خانه تان را زیبا کنید تهیه کنید. وسایلی مثل فرش، کوسن، آینه، کاسه های تزئینی، شمع، قاب عکس، گل و گلدان.البته این لیست کاملی نیست، ذهن خود را بازکنید و فکر کنید چه چیزهایی زیبایی اتاقتان را دو برابر میکند.

انتخاب تجهیزات داخلی مناسب دکوراسیون زیبا

قدم دوم این است که درهر اتاق چشمگیرترین وسیله دکوراسیون را مشخص کنید. درواقع برای تجهیزات داخلی تزیینی یک کانون تعیین کنید وسایر وسایل را مطابق با آن قرار دهید.

رنگ های مناسب تجهیزات داخلی برای دکوراسیون دلخواه

توصیه میشود برای انتخاب رنگ اتاق خود از قانون ۶۰-۳۰-۱۰ استفاده کنید. ۶۰% از رنگ غالب دیوارباید رنگی خنثی باشد، ۳۰% رنگ مکمل، ۱۰% باقیمانده از رنگ تاکیدی(اصلی) استفاده شود. در هنگام خرید وسیله های تزئینی بر آن ۱۰ و ۳۰ درصد تمرکز کنید. وسایلی را انتخاب کنید که با این رنگ ها هارمونی داشته باشد.

تناسب ابعاد وسایل دکوراسیون و تجهیزات داخلی

دوعنصرمهم پس ازرنگ اندازه و شکل وسایل است که میتواند به اتاق شما زیبایی ببخشد یا اتاقتان را زشتتر کند. برای مثال انتخاب فرشها باید مناسب با فضای اتاق صورت گیرد. درهنگام استفاده ازوسایل ترکیبی به این دقت کنید که تک تک اجزا به فضای مورد نظر شما بیاید. بنابراین همخوانی اجزا یکی از اصول مهم در تغییر دکوراسیون محسوب میشود.

تجهیزات داخلی مورد استفاده در دکوراسیون :

 1. مبلمان و میزو صندلی.
 2. گیاهان آپارتمانی.
 3. کنسول و بوفه.
 4. کمد و قفسه کتاب.
 5. فرش و موکت.
 6. روشنایی ، آویز و لوستر.
 7. پرده ولوازم پارچه ای.
 8. تزیینات و لوازم دکوراتیو.
 9. تجهیزات داخلی آشپزخانه.
 10. دیوارپوش و کاغذدیواری.
 11. تجهیزات داخلی سرویس بهداشتی.
تجهیزات داخلی

نقش مبلمان و میزو صندلی در تجهیزات داخلی در دکوراسیون:

 • میز ناهار خوری گرد
 • میز ناهار خوری کم جا
 • صندلی ناهار خوری
 • میز ناهار خوری مدرن سفید
 • میز ناهار خوری سلطنتی
 • میز ناهار خوری چوبی ساده

میز ناهار خوری گرد

میزها در فرم و ابعاد مختلفی طراحی و ساخته میشوند. یکی از محبوبترین آن‌ها میز ناهار خوری گرد است. این مدل میزها قابلیت اینرا دارند که حداقل به اندازه یک نفر بیشتر ازظرفیتش صندلی دردل خود را جا بدهد.

میز ناهار خوری کم جا

یکی از بهترین و مناسبترین میرهای ناهار خوری برای فضاهای کوچک و نقلی، میز ناهار خوری کم جا است. این میزها همانطور که از اسمشان مشخص است کمترین جا را با توجه به تعداد ظرفیتشان اشغال میکنند.

صندلی ناهار خوری

صندلی ناهارخوری بسیار در فرم میزی که خریداری میکنید بستگی دارد و میتواند تاثیر گذار باشد. اما در اکثر مواقع بهتر است از صندلی ناهار خوری بدون دسته خریداری کنید. با این انتخاب بتوانید اگر گاهی مهمان بیشتر از تعداد ظرفیت میز داشتید صندلی به آن اضافه کنید.

میز ناهار خوری مدرن سفید

میز ناهار خوری مدرن یکی از انتخاب‌های شیک و زیبا برای اکثر خانه‌های کوچک و بزرگ است حالا تصور کن این میز به رنگ سفید هم باشد چقدر می تواند در دلباز احساس شدن دکوراسیون داخلی منزل تاثیرگذار باشد.

میز ناهار خوری سلطنتی

میزهای ناهارخوی هم مانند مبلمان نیز در سبک های مختلفی طراحی و ساخته می شوند که یکی از آن‌ها میز ناهار خوری سلطنتی است که به نسبت دیگر میزها دارای تزیینات بیشتری است و میتواند بهترین انتخاب برای خانه های لوکس و بزرگ به سبک کلاسیک باشد

میز ناهار خوری چوبی ساده

میزهای ناهارخوری از مصالح متفاوتی قابل ساخت هستند. اما در اکثر خانه‌های ایرانی میزهایی را مشاهده میکنید که از چوب هستند. زیرا این مصالح هیچ زمان کیفیت و زیبایی خودش را از دست نمی دهد و همیشه جذابیت چشمگیری دارد.

بوفه و کنسول :

 • بوفه چوبی کوتاه
 • بوفه چوبی مدرن جدید
 • بوفه چوبی کلاسیک
 • بوفه های چوبی رنگی
 • بوفه چوبی در فضای داخلی خانه

اگرمیخواهید ظروف واکسسوریهای لوکس خود را درمعرض دید قراربدهید وازآنها بعنوان دکوری وزیبایی دکوراسیون خانه استفاده کنید، ویترین بخرید. آنرا در چشم‌گیرترین نقطه خانه قرار دهید تا به‌خوبی قابل دید باشد.

بوفه چوبی کوتاه

امروزه یک نوع ازبوفه هایی که بسیارمحبوب و پرطرفداراند، بوفه هایی هستند که ارتفاع کمتری نسبت به مدل‌های معمولی دارند. این مدل به بوفه های کوتاه معروف هستند. این بوفه ها بسیار نقلی و شیک‌اند، فضای کمی را اشغال میکنند و به‌خوبی وسایل داخل خود را به‌نمایش میگذارند.

بوفه چوبی کلاسیک

این نوع بوفه ها برای فضایی که دکوراسیون و مبلمان چیده شده در آن به سبک کلاسیک است، بسیار مناسب‌اند. بوفه های کلاسیک دارای نقش برجسته‌های پرجزئیات هستند که معمولا به رنگ های طلایی و سفید طراحی میشوند.

کمد و کتابخانه :

 • مدل کمد ریلی جدید
 • طرح های جدید کمد دیواری ریلی

مدل کمد دیواری جدید انتخابی مناسب برای جلوگیری ازهرگونه شلوغی وبی نظمی درطراحی داخلی اتاق خواب وهرفضای دیگری است. شما چقدر به انتخاب درست مدل کمد دیواری اتاق خواب یا هر فضای دیگری اهمیت می‌دهید؟ طراحی و ساخت مدل کمد دیواری mdf بهتر است. با توجه به شرایط اتاق خواب از جمله رنگ غالب فضا ومتراژ آن، بودجه مورد نظرونیازهای شما طراحی واجرا شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از کمدهای دیواری طراحی و ساخته شده اند.

تجهیزات داخلی

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی:

 • کاغذ دیواری چه رنگی بزنم؟
 • کدام مدل کاغذ دیواری پذیرایی را انتخاب کنم؟
 • کدام طرح کاغذ دیواری پذیرایی را انتخاب کنم؟
 • کدام دیوار را کاغذ دیواری کنم؟
 • هزینه چقدر می‌شود؟
 • کاغذ دیواری پذیرایی کوچک
 • طرحهای جدید کاغذ دیواری پذیرایی
 • انواع کاغذ دیواری سه بعدی

احتمالا اولین سوالی که ممکن است در هنگام خرید کاغذ دیواری پذیرایی به ذهنتان بیاید، درباره «رنگ کاغذ دیواری» است. در انتخاب رنگ باید با توجه به تجهیزات داخلی در دکوراسیون چند نکته را درنظربگیرید:

اگر متراژ فضای پذیرایی منزلتان کوچک است، کاغذ دیواری با رنگ تیره را فراموش کنید. به طور خلاصه، کاغذ دیواری پذیرایی کوچک باید ساده با رنگ روشن انتخاب شود. در غیر این صورت انتخاب اشتباهی است و به سرعت خسته کننده می‌شود.

بدون شک انتخاب رنگ‌های روشن برای کاغذ دیواری، باعث بزرگ‌ تر و دلباز شدن محیط پذیرایی میشود.

به رنگ کفپوش، مبلمان و دیگر وسایل موجود در پذیرایی توجه کنید تا هماهنگی رنگ‌ها دراتاق پذیرایی دیده شود.

اگر میخواهید به یک دیوار تاکید بیشتری کنید، از رنگ‌های تیره یا مکمل کمک بگیرید.

اگرتصمیم دارید یک دیوار، کاغذ دیواری شود، بهتراست ازرنگ متضاد استفاده کنید تا کاغذ دیواری جلوه خودش را نشان دهد.

اگر میخواهید به کمک کاغذ دیواری پذیرایی گرم و صمیمی داشته باشید از رنگ‌‌های گرم استفاده کنید.

اگر دکوراسیونی با رنگهای خنثی دارید، به کمک کاغذ دیواری با رنگ‌ها شاد، حس وحالی تازه را وارد اتاق پذیرایی کنید.

تنوع درطرحهای جدید کاغذ دیواری پذیرایی بسیار است. که باید با توجه به اتاق پذیرایی مناسب ترین طرح را انتخاب کنید.

اگر کاغذ دیواری پذیرایی کوچک، با طرح‌های ساده و بزرگ با رنگ روشن انتخاب شود، گزینه مناسب تری است.

اگر میخواهید در فضای پذیرایی احساس آرامش داشته باشید، کاغذ دیواری با طرح‌های کوچک ‌تر خریداری کنید به گونه ای که شلوغ نباشد.

یا اگر میخواهید هیجان را در فضا احساس کنید از اشکال هندسی و خطوط شکسته برای طرح‌های کاغذ دیواری انتخاب کنید.

اگر میخواهید فضا را با هر متراژی دلباز و روشن تر جلوه بدهید، از طرح‌های بزرگ و خلوت انتخاب کنید.

تجهیزات داخلی

نقش فرش و موکت  به عنوان تجهیزات داخلی در دکوراسیون:

فرش در دکوراسیون منزل اهمیت بسیاری دارد. میتوان گفت که فرش لباس خانه است. وقتی نوبت به خرید فرش میرسد، مدام از خودمان می‌پرسیم که چه فرشی برای خانه ما مناسب است؟

چه ابعادی بخریم تا بتوانیم خانه را با بهترین شکل ممکن فرش کنیم؟

فرش باید زیر پایه‌های مبل برود یا بهتر است از فرش فاصله بگیرد؟

اولین قدم در انتخاب فرش به عنوان تجهیزات داخلی در دکوراسیون منزل:

 • توجه متراژ خانه و تناسب آن با ابعاد فرش.
 • تناسب بودجه و سلیقه در انتخاب تجهیزات داخلی.
 • توجه به کیفیت جنس تار و پود فرش.
 • انتخاب طرحی متناسب با دکوراسیون خانه.
 • انتخاب نوع آن بین دست‌باف و ماشینی (بر اساس بودجه، سلیقه و محل استفاده فرش).
 • توجه به محل استفاده فرش (اتاق یا پذیرایی).
 • هماهنگی یا تضاد زیبا و منطقی با رنگ غالب خانه (به‌خصوص پرده‌ها).

نقش لوستر و لوازم روشنایی تجهیزات داخلی در دکوراسیون:

روشنایی مسئله ای بسیار مهم در طراحی تجهیزات داخلی به شمار میرود. یک سیستم روشنایی مناسب می تواند تاثیری مثبت در کاربرد و زیبایی مکان داشته باشد. همچنین یک سیستم روشنایی اشتباه میتواند یک طراحی داخلی زیبا را تحت تاثیرات منفی قرارداده و فضایی آزاردهنده ایجاد کند. مهمترین نکته درزمینه ایجاد سیستم روشنایی مناسب، توجه به این که هراتاق ومکان موجود درخانه کاربرد وهدف متفاوتی دارد.

اتاق نشیمن/ سالن پذیرایی

روشنایی کلی: دراین مکان هم برای ایجاد یک نقطه مرکزی وهم برای پرکردن فضای خالی، میتوانید ازیک لوسترسقفی استفاده کنید. اگر فضای موجود در نشیمن و پذیرایی کوچک است، از لوستری با حداکثر 5 شاخه استفاده کنید. اگر مکان بزرگتر است، از لوستر 8 شاخه و یا بزرگ تر استفاده کنید. اگر دراتاق نشیمن به تماشای تلویزیون میپردازید، میتوانید از سیستمهای روشنایی مانند آباژورهای ایستاده در کنار لوستر سقفی استفاده کنید.

اتاق خواب

اتاق خواب مکانی برای خوابیدن و استراحت کردن است. لازم است لوستری هایی بعنوان تجهیزات داخلی انتخاب میکنید با نوری ملایم و ظریف داشته باشد. این ویژگی اتاق خواب را تقویت کرده و افزایش میدهد. برای این که بتوانید میزان نور موجود در اتاق را کنترل کنید، بهتر است از لوستر هایی که دارای کلید های برق دیمردار هستند استفاده کنید که به شما امکان کم و زیاد کردن نور لوستر را می دهند.

آشپزخانه

استفاده از لوسترهای بزرگ سقفی در آشپزخانه، هیچگاه روش مناسبی بعنوان تجهیزات داخلی نیست. در مکانی که درآن غذا پخته شده ومیزان بخارورطوبت موجود درآن بیشتراست، لوسترهای شیشه ای، انتخاب کاربردی وماندگاری بشمار نمیروند. بجای این لوسترها، چراغهای متحرک و قابل تنظیمی شبیه به هالوژن بوده وبه سقف متصل میشوند، انتخاب منطقیتروکاربردیتری خواهند بود.

تجهیزات داخلی

انواع پرده

 • پرده پانچ
 • پرده کرکره ای
 • فانتزی
 • سلطنتی و…

پرده پانچ چیست؟

مدل پرده های پانچ یکی از محبوب ترین نوع پرده در بین پرده ‌ها هستند. این مدل پرده‌ ها همانطور که در تصویر مشاهده میکنید دارای طراحی بسیار ساده ای هستند. اما در دل پرده رنگ‌ها، طرح‌ها و مدل‌های متنوعی خوابیده است. پرده پانچ شده در دسته بهترین و مناسب ترین مدل‌های پرده تزیینی شناخته میشوند. برای انواع فضاهای داخلی مناسب هستند.

پرده کرکره ای

پرده کرکره ای از یکسری صفحات نازک عمودی طراحی شده است. با فاصله کم ازیکدیگر به صفحه ای وصل شده اند ومعمولا با استفاده ازیک اهرمی قابلیت باز وبسته شدن دارند. این مدل پرده داری ظاهری رسمی و شیک است و بهترین انتخاب برای فضاها اداری، رسمی، تجاری و … است.

پرده سلطنتی

درفضاهای کلاسیک وسلطنتی بهتراست برای اینکه فضا تشریفاتی تردیده شود علاوه بردوخت پردهای جدید از مدل والان جدید استفاده کنید. والان باعث می‌شود پرده به شکل دیگری خود را در فضا نشان بدهد.

پردهای فانتزی اشپزخانه

امروزه مدلهای مختلفی برای پرده وجود دارد که یکی از آن‌ها مدل پردهای فانتزی آشپزخانه است. این مدل خود در طرح‌ها و جنس‌های مختلفی طراحی می‌شوند که شما می‌توانید زیباترین نوع آن را تهیه کنید. پردهای فانتزی آشپزخانه این امکان را به شما میدهند که با دیگر وسایل خانه که از جنس پارچه هستند، ست شوند.

پیشنهاد تیم ما به شما

از جمله مواردی كه در شركت ورتینا در ارتباط با مشتری جهت طراحی و مشاوره جریان دارد میتوان به موارد ذیل اشاره كرد:
 • آینده نگری در طراحی و برنامه ریزی در طراحی.
 • طراحی هایی كه در آنها تمركز بر خلاقیت، پایداری و همكاری مشتری بوده است.
 • بهترین استفاده از فضای مورد نظر طراحی و باز بودن فضا و spaceplannig.
 • انتخاب بهترین مبلمان و چیدمان وسایل در طراحی ها متناسب با فضا و نیاز مشتری.
 • انتخاب و طراحی بهترین نور پردازی در فضا متناسب با روانشناسی رنگها وسلیقه.
 • انتخاب لوازم دكوراتیو و مبلمان.
 • خلق كردن وساختن فضایی زیبا و جادار با توجه به سلیقه و نیاز مشتری كه بهترین كاربرد را داشته باشد.
 • هماهنگ سازی دقیق خواسته های مشتری با اجرای پروژه با بررسی دقیق خواسته ها و شنیده های مشتری.
 • همراه شما هستیم در تغییری زیبا و آسان.
 • از نظرتیم ما مهمترین وظیفه ما این است كه با دقت و احترام به نظرات وعلاقه مندیهای مشتریهایمان گوش دهیم.
 • فراهم كردن حداكثر نیازهای فیزیكی درپروژه شما برای كمك به پیشبرد حرفه ونیاز شما ومنظور كردن در طراحی فضای شما.

کلمات کلیدی : دکوراسیون داخلی، معماری داخلی، تجهیزات داخلی، پرده، لوستر، مبلمان، فرش و موکت