vertina tabligh

سرامیک بهتر است یا پارکت

سرامیک بهتر است یا پارکت
سرامیک

کف سرامیک – کاشی و  یا کف پارکت – کدام گزینه مناسب تر و بهتر است؟

پارکت یا سرامیک؟ زمانی که صحبت از کفپوش یک آپارتمان یا یک فضا  میشود. وابسته به نوع به کارگیری ازاتاق ویا فضای مورد نظر، اغلب بین استفاده ازاین دو نوع تصمیم گیری نهایی میشود.

کفپوش سرامیک یا پارکت کدامیک انتخاب بهتری است به ترجیحات ذهنی، موقعیت مکانی وآب وهوایی وویژه گیهای مواد وابسته میباشد.اگر قصد دارید پارکت بخرید، بایستی انواع گوناگون آن را همیشه در ذهن داشته باشید.

تفاوت قیمت زیاد بین پارکت و سرامیک

گاهی اوقات تفاوت های قابل توجه ای در قیمت ها وجود دارد. اگرچه تفاوت دائم به کیفیت بستگی دارد. سرامیک یا پارکت این مورد حتی در مورد تفاوت قیمت ها نکته تعیین کننده ای نیست.

5 مورد ازمزایای سرامیک

اولین پارکت چوبی که در پایان قرن هفدهم کاخ ورسای را آراسته بود. تصور کمی داشت که بدون از بین رفتن ظرافت، از استحکام و دوام آن فراتر رود. با تفسیر مجدد دانه طبیعی خود، پارکت سرامیکی با نوآوری در ساخت. موادی مانند ظروف چینی یا طرحهایی که حتی از تزئینات دست ساز صنایع دستی الهام گرفته اند. به منظور پر کردن آرایه ای از فضاهای مختلف به محل رسیده است.

 • برق طبیعی

کف سرامیک با الهام از چوب باید بی نظمی دانه و گرمای ویژگی های آن را کاملاً تولید کند. نه تنها هنگامیکه از ماده درمان نشده تقلید می کند بلکه همچنین نشان دهنده کار نجاری پرزحمت است. با آزمایش رنگ و سایه، پارکت سرامیکی به ظرافت ترین جنگل ها ادای احترام می کند. این محصول خود را با ظرافت کلاسیک و همچنین طبیعی بودن غیرقابل انکار خود آغشته می کند.

 • مقاومت و دوام

به منظور بهبود عملکرد چوب طبیعی، کف سرامیک با موادی مانند پرسلن تقویت می شود. در حالی که خراش ها و لکه ها در چوب مشهود است. کامپوزیت های سرامیکی در برابر سایش و ضربه بسیار مقاوم هستند. این مقاومت کامپوزیت های سرامیکی را به گزینه ای ایده آل برای کف خارجی یا مناطق پررفت وآمد تبدیل میکند. کف چینی ها هنگام مبارزه با نور خورشید یا رطوبت، ظاهر و رنگ اصلی خود را دست نخورده حفظ میکنند. از آنجا که کفپوش چینی فاقد منافذ هستند، نه تنها آب کمتری جذب میکنند بلکه از تجمع خاک جلوگیری میکنند.

 • تطبیق پذیری

در حال حاضر، کاشی های حمام یا آشپزخانه با الهام از چوب می توانند به عنوان کاشی کف یا دیوار استفاده شوند. کاشی ها به ترکیبات هماهنگی که در هر فضا کاملاً ادغام شده اند، امکان پذیر است. برای دستیابی به سبک یکپارچه، مجموعه پارکت سرامیکی موجود است. این مجموعه شامل تکه هایی مانند پله ودامن است که مکمل مناسبی برای کف حمام، آشپزخانه وحتی اتاق نشیمن است. آنها با جستجوی زیبایی در خلاقیت های منحصر به فرد هستند. این زیبایی را با کاشی هایی در اندازه ها و طرح های مختلف ابداع می کنند. همچنین با رنگ آمیزی و الگوهایی که استادانه ترین کار را منعکس می کنند، تا دیگران را شگفت زده کنند.

 • حداکثر ایمنی به عنوان طبقه حمام

وقتی کاشی های کف مناطق مهم مانند حمام یا آشپزخانه را انتخاب می کنیم. با این کار به دنبال آرامش ذهنی هستیم که با ویژگی هایی مانند خاصیت ضد لغزش فراهم شده است. در مقایسه با پایان های محدود ارائه شده توسط چوب، پارکتهای سرامیکی را میتوان با مواد وبافتهای جدید تقویت کرد.علت اینکه از حداکثر ایمنی در مناطق مرطوب یا بسیار انتقال یافته اطمینان حاصل شود. کاشی و سرامیک میتواند گزینه مناسبی برای کف آشپزخانه یا سرویس بهداشتی وحتی شکل دادن به سینی های دوش باشد.

 • نگهداری و پاکسازی آسان

کف سرامیکی قادر است از چوب تقلید کند نه تنها باعث بهبود طراحی و مقاومت آن میشود. کف سرامیکی از نگهداری پیچیده آن نیز ممانعت می کند. برای اینکه در شرایط عالی نگهداری شود، پارکت سرامیکی به اپیلاسیون یا پرداخت نیاز ندارد. پارکت سرامیکی فقط از آب و محصولات تمیز کننده معمول استفاده میکند تا به تازه باقی بماند. ساینده ترین محصولات نیز نتایج خوبی به دست می آورند، زیرا به کاشی ها آسیب نمی رسانند.

به روزرسانی طبقات یک پیشرفت عمده در خانه است که همچنان بر زندگی شما تأثیر میگذارد. به هر حال، این طبقه هایی است که سالها در آن روز و در روز قدم خواهید زد. بنابراین میخواهید مطمئن شوید که نوع مناسب کفپوش را برای خانه خود انتخاب کرده اید. یک راهنمای کامل برای همه شباهتها و تفاوتهایی است که شماباید هنگام انتخاب کفپوش کاشی یاچوب سخت برای خانه خوددرنظربگیرید.

سرامیک

6 نکته برای بررسی  کردن در مورد پارکت یا سرامیک

1. احساس ایجاد شده در زیر پا

نحوه احساس کفپوش در زیر پا برای بسیاری از صاحبان خانه بسیار پراهمیت است. علاوه بر اینکه موجب می گردد خانه شما برای شما و خانواده راحت باشد. نوع کفپوش حس جذابیت برای مشتری و مصرف کننده ایجاد میکند.

کفپوش های از جنس چوب سخت وقتی که روی آنها راه می روید گرم تر میشوند. در حالی که کاشی زیر پای شما احساس خنک تری را  احساس میکنید. منطقه ای را که در آن زندگی می کنید احتمال زیاد بر ایده شما در مورد جذابیت شما اثر گذار است. در حالی که کفپوش پارکت در آب و هوای سردتر احساس دنج می کند. لمس خنک سرامیک در مناطقی که درجه حرارت بالاتر است طراوت بخش ولذت بخش است.

2. قیمت گذاری کفپوش و ارزش

بودجه نوسازی شما یکی از مهمترین فاکتورها در هنگام انتخاب نوع کفپوش است. شما نمی خواهید هنگام ارتقا کفپوش طبقه خود بیش از توان خود هزینه کنید. با این حال، شما باید ارزشی را که کف خانه به خانه شما اضافه می کند نیز در نظر بگیرید.

کف چوب سخت به طور کلی گرانتر از کاشی است. علاوه بر این، برای نصب آن به متخصصانی نیاز خواهید داشت که به هزینه اضافه می شود. برای پایین آوردن هزینه ها، قادر میباشید نوع ارزان تری از چوب را انتخاب کنید که به راحتی دردسترس باشد.

اگرچه قیمت وکفپوش آن بر اساس سبک و نوع کاشی انتخابی شما بسیار متفاوت است. اما کفپوش سرامیک نسبت به کفپوش چوب سخت کم هزینه تر است. به عنوان مثال، اگر کاشی های لعاب دار را به جای کاشی های بدون لعاب انتخاب کنید، هزینه ها افزایش می یابد. یکی از راه های به حداقل رساندن هزینه ها انتخاب نوعی سرامیک است که قادرهستید به صورت اتوماتیک نصب کنید. انواع سرامیک مانند کاشی کفپوش سرامیکی معمولی. انواع دیگر مانند کاشی چینی به نصب حرفه ای تری احتیاج دارند.

سرامیک

3. نگهداری

نوع کفپوش شما بر اساس میزان نگهداری مورد نیاز در زندگی روزمره شما نیز اثر گذار است. آیا می خواهید کاری بدون دردسر داشته باشد یا مایلید کمی بیشتر نگهداری کنید تا به سبک دلخواه خودتان برسید؟

مراقبت از کفپوش های  چوب سخت و پارکت به طور کلی در مقایسه با کفپوش سرامیک آسانتر است. چوب سخت به جارو کشیدن یا جاروبرقی منظم و بعضاً به کار گیری از پاک کننده کفپوش چوب سخت نیاز دارد.

کفپوش کاشی ها باید مرتباً جارو شوند وبه صورت مرتب درآورند و خطوط دوغاب میتواند با خاک وکثیفی پخته شود. این می تواند کار بیشتری باشد زیرا ممکن است مجبور شوید مرتباً خطوط دوغاب را بشویید و دوباره آب بندی کنید تا کفپوش ها در فرم خوبی قرار گیرند.

اضافه  بر نگهداری روزانه، مهم است که به نگهداری طولانی مدت نیز توجه کنید. سرامیک قادر است کمی چالش برانگیز باشد، زیرا اگر یک کاشی ترک بخورد و نیاز به تعویض داشته باشد. شاید در جستجوی قطعه ای مطابق باشید. از سویی، کفپوش های چوب سخت اگربه درستی نگهداری شوند، میتوانند زمان بسیارطولانی بقاداشته باشد.

4. دوام واستحکام

استحکام انتخاب کردن نوع کفپوش شما بسیارمهم است. اگر شما یک خانوار کم سن و سال و کاملاً بزرگسال دارید، این شاید نگران کننده نباشد. خانواده های پرمشغله با بچه ها وحیوانات خانگی بیشترعلاقه مند به یک نوع کفپوش باشند که در برابرخراش ولکه استحکام بالاتری دارند.

مقاومت چوب سخت و لمینت نسبت به سرامیک از استحکام کمتری برخوردار است. این علائم  نشان دهنده سایش است و قرار گرفتن در معرض رطوبت می تواند به آن آسیب برساند. کفپوش ها حتی قادر هستند در آب وهوایی که طیف وسیعی ازدمای گرم و سرد یا رطوبت بیش ازحد را تجربه میکنند، تاب بخورند. همچنین به خراشیدگی و فرورفتگی بسیار گزینه حساسی است.

از سویی دیگر سرامیک ها استحکام بیشتری دارند. این امر به خصوص اگر با سرامیک لعاب دار یا سرامیک چینی روبرو شوید. از آنجا که این کفپوش ها به سطح کمک میکند تادربرابر لکه هاوخراشیدگی ها مقاومت کند، این امرصادق است.

5. سبک

وقتی نوبت به تنوع میرسد، سخت است کفپوش کاشی را شکست دهید. سرامیک ها تقریباً درهر رنگی که دوست دارید ساخته میشوند و حتی بعضی از آنها طرح هایی روی آنها دارند. میتوانید از کاشی های رنگی برای ایجاد الگوها یا حاشیه ها روی زمین استفاده کنید.

برخی افراد کف براق وتک رنگ را دوست دارند، درحالی که دیگران ظاهری جسورانه وچند رنگ را ترجیح می دهند. کاشی ها نیز متناسب با نیاز شما در اندازه ها و شکل های بسیار متنوعی ساخته می شوند. این نوع کفپوش به طور کلی از شکل مدرن تری برخوردار است. اما می توانید از رنگ های سنتی استفاده کنید و از آن استفاده کنید.

سرامیک

مزیت استفاده از برند ورتینا در اجرای ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی موردنظرتان  :

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه  میباشد که قادر به رائه خدمات زیر به شما مهندسین ، انبوه سازان و مصرف کنندگان گرامی میباشد.

 • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی
 • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز
 • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه
 • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی
 • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات
 • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد
 • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه
 • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و روف گاردن  و نورپردازی ها

ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است .

شما اگر میخواهید ملکی را بفروش برسانید. اگر میخواهید در یک ملک سکونت کنید. یا هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص را درکنار خود داشته باشید .

اگر افتخار دادید و مارا بعنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست میکنیم که به ما اعتماد کنید .

شماره تماس: 09-88288307-021


برای دانلود مقاله اینجا دانلود کنید.