vertina tabligh

شیشه بالکن چیست؟ موارد کاربردهای آن

شیشه بالکن چیست؟ موارد کاربردهای آن

پیشینه شیشه بالکن در طول تاریخ

در طول سالها، بالکن ها نقش بسیارمهمی بعنوان یک ویژگی معماری زیبا و کاربردی درساختمانهای سراسر دنیا داشته است. راه حلهای سیستم بالکن به تکامل این سیستم درساختمان سازی نگاه میکند و نمونه های جالب وتاریخی را نشان میدهد.

برای درک کردن کامل بالکن و هدف آن، در آغاز برای آن یک تعریف داشته باشیم. ازنمونه بالکن ایتالیایی به معنی داربست، بالچو و اصطلاح فارسی بالکان دریافت شده است. بالکن گونه ای سکو است که از دیوار ساختمان به سمت بیرون میرود. بالکن بوسیله ستون ها، براکت ها یا کنسول حمایت می‌شود و با نرده اطراف آنرا محصور میکنند.

این تصور وجود دارد که بالکن های اولیه بیشتر از 2000 سال قبل به یونان باستان برمیگردد. بالکنها نیازهای کاملاً کاربردی مانند رشد گردش هوا درهوای گرم یا افزایش نورطبیعی فضای داخلی ساختمان را برطرف میکردند.

بالکن بخشی جدا نشدنی از طراحی نمای ساختمان و سازه به حساب میاید. پس طراحی آن برای معماری ملک بسیار اهمیت دارد. در طول سال ها، مدلهای بالکن برای انعکاس تحول درطراحی سازه، ساخت وساز و مصالح ساختمانی تکامل پیدا کرده اند. بالکن سنتی مالت یک بالکن بسته  به جنس چوب است که از یک دیوار بیرون زده است. اغلب بالکن های ژولیت از ساختمان بیرون نمیزند. آنها اغلب قسمتی از یک طبقه بالایی هستند، عمق باریک دارند و فقط در جلو شامل نرده است. گونه متفاوت بالکن در به تصویر کشیدن صحنه خیالی به کاربرده می‌شود. این سبک معروف در ویلای ورونا به معنای واقعی طراحی یک بالکن ژولیت نیست.

سیستم های شیشه بالکن درحال حاضربسیارمحبوب هستند و مورد توجه واقع شده اند.

چرا همه تقاضای بالکن شیشه ای یا شیشه بالکن دارند؟

خوب، من تصوردارم مردم متوجه شده اند که شیشه محصول عالی و زیبایی است. آنقدر قوی است که در برابر ضربه و فشارها استحکام لازم را داشته باشد و مقاومت کند. بسیار زیبایی دارد و تقریباً مکمل تمام مواد دیگری هستند که با هم ترکیب می شوند.

در سیستم بالکن های شیشه ای (شیشه بالکن) سه دسته اصلی وجود دارد:

 • درسیستمهای Structural Glass شیشه های بسیار ضخیم و مقاوم به کار برده می‌شود و از ستونهای فلزی عمودی استفاده نمیکنند.
 • سیستم هایی که از “گیره های شیشه ای” یا “چاله ها” برای نگهدااشتن شیشه استفاده میکنند. این گونه بالکن شیشه ای اغلب در هر متر یا در گوشه های بالکن یک ستون عمودی دارد.
 • در نوع سوم سیستم سیستم بالکن شیشه ای می تواند بدون تکیه گاه عمودی اعمال شود. در صورت نیاز خیلی زیاد نیست، یعنی هر دو متر یا همین حدود. در این مدل هیچ گیره یا گیره “میکی موس” ندارند.
شیشه بالکن1

شیشه بالکن ساختاری “چه نوع شیشه ای است؟

شیشه بالکن ساختاری به معنی شیشه “ساختار” است. از شیشه در این مورد نه تنها بعنوان صفحه بلکه به عنوان سازه کاربرد دارد و یک عضو ساختاری است. استحکام واقعی در برابر بارها، وزن افراد، باد و فشار بوسیله شیشه گرفته می‌شود. شیشه از سمت پایین قابلیت انقباض دارد که در درون کانال ثابت شده یا بست میگردد.

از مزایای اصلی شیشه بالکن ساختاری به این مورد می‌شود اشاره کرد که درهمه موارد به هیچ پست عمودی نیازمند نیست. اصلی ترین نکته منفی شیشه ساختاری اینکه فشار بالایی را به ساختار و وزن و بار تحمیل میکند. و نکته منفی دیگربسیار گرانتر از سایر سیستم هاست.

انواع شیشه بالکن – تفاوت در مواد و زمان به کارگیری از آنها در نرده های بالکن.

شیشه از نکات ظریف و مهم برای نرده های بالکن به کارمیبرد.شیشه ای که با دادن حرارت و دما  تقویت شده است و سختی فشرده سازی سطح کمتری دارد.خیس کردن گرما یک اندازه گیری محک اضافی است، نه یک روند ساخت مختلف.

نرده های شیشه بالکن از چه گونه ای هستند؟

استانداردهای شیشه ای که در ساختمانها مورد استفاده  است را درمیتوان به سه دسته  طبقه بندی کرد. هرکدام از انواع مانع شیشه ای به بارهای متفاوت طراحی و بنابراین ویژگی شیشه متفاوت نیازمند است:

 • موانع محافظ شیشه ای به شکل مستقل
 • موانع با صفحات پر شده از شیشه
 • موانع شیشه ای به صورت تمام قد (اغلب این نوع در طراحی بالکن نمتوان استفاده کرد)

3 نیرو وجود دارد که بایستی به منظورساخت این شیشه بالکن استفاده میگردد. بار خطی (UDL افقی) kN / m2، بار توزیع یکنواخت (UDL) kN / m2، بار غلظت kN و نیروی ضربه.

با یک نرده پرده دار حاوی پانل های پرکننده شیشه، قاب نرده، به جای شیشه، باید بارخط را ایجاد کنند.

شیشه معتدل یا به اصطلاح سخت تر، به عنوان مطلوبترین و موردعلاقه انتخاب برای نرده های بالکن است. حالا چه از نوع چهارچوب و چه بدون قاب در نظر گرفته می‌شود. درانواع شیشه بالکن، شیشه معتدل و شیشه تقویت شده با حرارت از لحاظ پردازش تاحدی مشابه می‌باشند.

به کارگیری شیشه درنرده ها نه تنها بعنوان عنصرزیبایی شناختی است بلکه باید بتواند الزامات فنی ایمنی آنرا برآورده کند. این موارد در بردارنده بارهای نقطه ای، بارهای توزیع شده یکنواخت و مهار می‌باشند.

انواع شیشه برای شیشه بالکن از منظر رنگ و ضخامت:

شیشه رنگی آبی

این مورد جزو شیشه های رنگی محسوب می‌شود. ضخامت 10 میلی متر شیشه برای شیشه بالکن، گزینه های استاندارد شیشه رنگی را ایجاد میکند. اینها رنگهایی هستند که بخشی از شیشه به حساب می آیند و در روند ساخت شیشه ساخته اجرا می‌شوند. با گونه شیشه های رنگی ضخامت شیشه تاریکی یا روشن بودن رنگ را تعیین میکند.

گزینه های مات

شیشه 10 میلی متری نیز با روکش مات موجود است. با شیشه 10 میلیمتری یکپارچه، این مدل یا در نوع ساتن “اسید اچ” یا در شیشه شفاف که با ماسه بلاست تولید می‌شود، باعث می شود تا مات شود. گزینه سندبلاست، سطح شیشه ای و نوعی پایان سفید به شیشه می بخشد.

گزینه ساتین شده نرمتر است اما باید توجه داشت که وقتی شیشه تر می‌شود، ساتن تقریباً شفاف می‌شود.

با استفاده از شیشه های لمینیت میتوان یک لایه سفید برای به وجود آوردن این شفافیت ایجاد کرد.

شیشه لمینت شده

شیشه رنگی خاکستری

ما اغلب از شیشه ای استفاده میکنیم که هم ورقه ورقه باشد و هم در هر دو طرف سخت می‌شود. شیشه لمینت شیشه ای است که ازچند بخش تشکیل شده است، شیشه ای با یک لایه پلاستیکی ویک بخش دیگر.

تفاوت اصلی شیشه های چند لایه با شیشه های سخت این است که شیشه های چند لایه باید در محل خود باقی بمانند. در صورتیکه  شیشه های مستحکم بسیار قویتر هستند و برای شکستن آنها نیروی بیشتری لازم است. اما وقتی می‌شکنند آنها به قطعات کوچک تبدیل می‌شوند.

تفاوت های اصلی انواع شیشه بالکن ها به طور معمول عبارتند از:

 • استحکام درمقابل ضربه شیشه معتدل دارای روند خنک کننده سرعتی است که فشرده سازی سطح بالاتری را ایجاد میکند. این موجب می‌شود مساحت اطراف چهاریا پنج برابرشیشه درمان نشده قویتر باشد. روند تقویت گرما کندتراست، به این معنی که استحکام فشاری پایینتراست و آن را دو برابرشیشه تصفیه نشده ثابت میکند.
 • به خاطر کندتر شدن روند خنک کردن شیشه تقویت شده با دادن حرارت در ساخت شیشه بالکن، به کنترل بیشتری نیاز دارد. اغلب جهت ساخته شدن پردازنده های شیشه مشکلتر از شیشه معتدل می‌باشد.
 • تکه تکه شدن اغلب هراندازه عملیات فشرده سازی سطح بیشتر باشد، شیشه بخشهای بیشتری را خرد می کند. شیشه مقاوم با توجه به ذرات کوچکتربخش بندی می‌شود درصورتیکه شیشه های تقویت شده با دمای بیشترشبیه شیشه های بازمی‌شوند.
 • آسیب پذیری درمقابل شکستگی مواد سولفید نیکل قادراست درهردو نوع شیشه معتدل و شیشه تقویت شده با دما ایجاد شود. با وجود این، از آنجاییکه فشرده سازی رویه شیشه های تقویت شده با گرمای بسیارکمترازشیشه های مشتحکم درمقابل حرارت است. همین امر موجب میگردد NiS باعث شکستگی خود به خودی در شیشه های تقویت شده با حرارت گردد.
 • خیساندن گرما یک عمل جایگزین برای این کا نیست، بلکه یک سبک آرمون اضافی برای تقلیل احتمال ورود سولفید نیکل است. این عملیات یک آزمایش گرما به منظور کشف خراب کننده های در سولفید نیکل است.

تعدادی از تولیدکنندگان شیشه پیشنهاد میکنند که این تست شاید خطر کمی خنک شدن شیشه را به وجود آورد. گزینش محصول صحیح ازمیان انواع شیشه های در دسترس بسیار سخت به نظر میرسد اما در اصل کاملاً رو به پیش است.

مزایای BALUSTRADES شیشه ای

نرده ها در بسیاری از ساختمان ها از جمله خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند و از آنها برای حمایت از راه پله ها ، بالکن ها و غیره استفاده می شود. در حالی که می توان نرده ها را از مواد مختلفی مانند چوب ، کروم ، آهن ، فولاد ضد زنگ و سنگ تهیه کرد ، نرده شیشه ای تبدیل شده است بسیار محبوب است زیرا مجموعه ای از مزایا را ارائه می دهد نرده شیشه ای بدون قاب به خصوص در معماری مدرن از محبوبیت خاصی برخوردار است. در اینجا نگاهی دقیق تر به مزایای عالی یک نرده شیشه ای ارائه می دهد.

شیشه بالکن

فواید و مزایای شیشه بالکن

کیفیت زندگی  خانه و سبک  زندگی خویش را تغییر دهید

شیشه بالکن در ونکوور، تورنتو، همیلتون درکانادا گسترش چشمگیری نسبت به بالکن بازیا اتاق افتابی شیشه ثابت پیدا کرده است. از مزیتهای شیشه بالکن اینکه وقتی آن را باز یا بسته میکنیم، نهایت انعطاف پذیری و راحتی را ارائه میدهد.

اشخاص دوست دارند فضایی درخانه خود داشته باشند که بتوانند به دورازشلوغی لحظات بی نظیری را در آرامش آنجا بگذرانند.

 1. فضای زندگی مورد استفاده را می افزاید.

زمانیکه بالکن شما بوسیله شیشه بالکن حفاظت می‌شود خیلی کاربردی تر می‌شود. بالکن شما ازیک فضای گاه به گاه قابل استفاده به فضایی مبدل میگردد که میتوانید بیشترین وقت خود را درآن بگذرانید.

سیستم شیشه بالکن ما برای حداکثر راحتی و استفاده آسان طراحی شده است. زمانیکه هوا سرد، مرطوب و یا باد است، میتوانید شیشه بالکن را برای محافظت از آنها ببندید. وقتی هوا گرم و دلپذیر است، میتوانید شیشه بالکن را بازکرده و هوای تازه را به داخل منتقل کنید.

 • برای فضای ناخالص کف حساب نمی شود.

از آنجا که شیشه بالکن قابلیت بازو بسته شدن دارد، یک فضای دائمی و بسته شده به وجود نمی آورد. درنهایت، بالکن پوشیده در کل مساحت مربع شما به حساب نمی آید.

 • موجب کاهش مصرف انرژی میگردد

شیشه بالکن هنگامی که در ماه های سردتر بسته نگه داشته می شود ، مصرف انرژی را کاهش می دهد و به شما این امکان را می دهد تا با اتلاف گرمای کمتری ، خانه خود را با کارایی بیشتری گرم کنید.

 • شیشه بالکن از وسایل شما حفاظت میکند.

در کشوری مثل کانادا، در هر دو سمت دماسنج با دمای شدید روبرو هستیم. این تغییرات دما میتواند برای بالکن ومبلمان فضای بازما آسیب زننده باشد که منتهی به افزایش هزینه های محافظت می‌شود. با شیشه بالکن، ساختارو مبلمان بالکن شما درمقابله با عناصرخارجی محافظت نمی‌شود وموجب کمتر شدن تعمیرات و نگهداری می‌شود.

 •  سر و صدا را تقلیل میدهد و موجب افزایش می‌شود.

شیشه بالکن ما نه تنها به عنوان یک بادگیردرمقابله با باد وباران عمل می‌کند، بلکه موجب کاهش 50 درصدی صدا می‌شود. شیشه بالکن فضای ایمنی اضافی برای کودکان و حیوانات خانگی ایجاد میکند.

مشاوره ساختاری برای شیشه بالکن

سبک ها و روش های زیادی به منظور اجرای شیشه بالکن و نرده شیشه ای موجود است. همه سبک ها از اصل اساسی انتقال بار بوسیله شیشه به یک کانال پایه عمودی مقاوم به کار میبرند. این گونه سیستم ها نیازمند طراحی دقیق وحساب شده هستند. شاید در تعمیر به طور چشمگیری از یک مکان به مکان دیگر متفاوت باشد.

جمع بندی مطلب

بالکن یا تراس با قابلیت محدودیت داشتن شیشه بعنوان یک مانع بدون نیازبه هیچ عنصر فلزی عمودی، مناسب هرشرایط نیست. اما اگر به درستی طراحی گردد، یکی از راه حل های نرده زیبا به حساب می آید.

مزیت استفاده از برند ورتینا در اجرای ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی موردنظرتان  :

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه.  این تیم قادر به رائه خدمات زیر به شما مهندسین، انبوه سازان و مصرف کنندگان گرامی می‌باشد.

 • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی
 • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز
 • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه
 • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی
 • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات
 • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد
 • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه
 • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و روف گاردن

ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر میخواهید ملکی را بفروش برسانید، اگر میخواهید در یک ملک سکونت کنید و یا هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص را درکنار خود داشته باشید.

اگر افتخار دادید ومارا به عنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست میکنیم که به ما اعتماد کنید.

شماره تماس: 09-88288307-021


برای مشاهده فیلم اینجا کلیک کنید.


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.