vertina tabligh

طراحی دفترکار و عوامل موثر در آن

طراحی دفترکار و عوامل موثر در آن

طراحی دفترکار

طراحی دفترکار همان طراحی دکوراسیون اداری اینکه الان در دفترکار هستیم یا نه، هویت شرکت ازسبک طراحی فضای کاری ارائه می‌شود. بمنظور دفتر خانه خود از نوینترین فرایند طراحی و ایده های در حال توسعه دردامنه طراحی دفتر الهام بگیرید.

طراحی دفترکار چیزی فراتر از رنگ و دکوراسیون داخلی و خارجی است. و در همه موارد از بهره وری گرفته تا روحیه کارمندان اثرگذار است.

چه عواملی باعث ایجاد یک طراحی دفترکار خوب می‌شود؟

طراحی دفترکار همه اجزای سازنده و المان یک فضای کاری را تشکیل میدهد. این اجزا اثرگذارهم تزئینی هستند و هم کاربردی. این شاید دربردارنده خصوصیاتی مانند انتخاب رنگ موردنظر، چیدمان اشیا، روشنایی و ارتباط مابین کارمندان باشد.

بسیاری ازاهداف طراحی دفترکار شما شاید دریک فضای موجود که با آن کارمیکنید واهداف شما بمنظورتجارت شما تمرکز دارد. نمونه سوالات:آیا قصد گسترش کار خود را دارید؟ آیا به فضای کار مشترک یا اتاق جلسات زیادی نیازمند هستید؟ آیا کارمندان شما در جو گروهی کار میکنند یا در پروژه های شخصی تری فعالیت میکنند؟

محل کار شما همواره تأثیر بسیاری در سبک کار و نتیجه فعالیت شما خواهد داشت. قدرت تمرکز کارکنان دراغلب موارد یکی ازعوامل رشد تجارت شما و بالارفتن سطح راندمان خواهد بود. باآگاه بودن این مبحث، مشخص است که اعلام کنیم طراحی دفترکار میتواند حقیقتا بر بهره وری و خلاقیت اثرگذار باشد.

طراحی دفتر شما بدون توجه به مکانی که کار میکنید بسیار پراهمیت است. اکثرافراد براین تفکرهستند که این همه چیز در مورد جادوی فنگ شویی است. اما در واقعیت، این فقط در مورد نتیجه دادن و انجام کارها برای طراحی خوب دفترکار است.

براساس بسیاری از بررسیها، اصلیترین عاملی که توانایی تمرکز یک کارمند را مشخص میکند، محیطی است که در آن قرار دارد. آیا میدانید یک دفتر کار خوب طراحی شده میتواند سطح بازده شما را 20٪ میافزاید؟

طراحی دفترکار بهچه صورت بر راندمان ما تأثیرگذار است؟ بمنظور افزایش سطح بازده  به محیطی روشن، سالم و سرزنده نیازمندیم. زمینه های عمده طراحی برای بالابردن راندمان درمحل کار شما : رنگ اتاق، دمای اتاق، نور، سادگی و بهم ریختگی.

محل کار باید منعطف باشد و روحیه الهام بخشی را بوجود میاورد. برای دستیابی به این هدف، شما احتیاج به ترکیبی از خلاقیت، راه حل های غیر منتظره و کمی تلاش دارید. محیط کارطراحی شده نه تنها ازلحاظ زیبایی شناسی خیره کننده بنظرمیرسد، بلکه تأثیر فوق العاده برحاصل تجارت شما خواهد داشت. درحال حاضرهنوز تعداد بالایی از دفاتر در طراحی دهه 80 مانده اند و تحول در آنها ضرورت دارد.

طراحی دفترکار4

مبانی مورد نیاز برای طراحی دفترکار مناسب

1. فضا و ساختاربرای طراحی دفترکار

شیوه پیکربندی ساختاروفضای یک دفترکار میتواند بسیار اثرگذار در طریقه انجام فعالیت های روزمره کارمندان داشته باشد. طراحی مناسب دفترکارباید مناسب و در عین حال کاربردی باشد. کارمندان تیم را براساس کارهایی که انجام میدهند ودر کنار تجهیزاتی که مرتباً به کار میبرند، با هم گروه میکنند. گذاشتن دستیاردفتر وکالت در طرف مقابل ساختمان منطقی نیست  که این امر عملکردهای ناکارآمد و سرخوردگی را ضمانت میکند. در صورت امکان از مراجعه کننده برای پذیرش جهت رفتن به طبقه دیگردرساختمان برای دستیابی به دستگاه کپی ممانعت گردد.

اطمینان داشته باشید که هر کارمند مکان کافی بمنظور کار دارد. اگر حرفه یک کارمند نیازمند کاربا نقشه های بزرگ یا مدارک طراحی باشد، آنها باید فضای موردنیاز برای پخش این مدارک را داشته باشند. صندلی های راحتی که از فضای مناسب ارگونومی حمایت میکنند میتوانند به تقلیل درد کمک شایانی نماید. ارگونومی علم بهبود روندها و فرآیندها برای کمک به اشخاص در ممانعت از آسیب و صدمه است.

2. کیفیت و راحتی مبلمان

میز و صندلی

تمام روز پشت میز نشستن میتواند یک نوع مبارزه باشد. کشش، حرکت و تنظیم وضعیت نشستن برای تمرکز میتواند بسیار سخت باشد. داشتن میز و صندلی مناسب ارگونومیک ضرورت دارد. بسیاری از کارمندان احساس تنبلی، افسردگی، خستگی و در کل کمتر بازدهی دارند. زمان فراهم کردن مبلمان، قد قابل تنظیم را برگزینید تا هریک از کارمندان بتواند قد ارگونومیک مناسبی را برای خود میابد، اعم از نشسته یا ایستاده.

زمان چیدمان مبلمان اداری جدید، مراحل ساده ارگونومی زیر را در نظر بگیرید:

1. چشمان کارمند شما بایستی حداقل 25 اینچ ازصفحه کامپیوترفاصله داشته باشد، بخش بالای صفحه نمایشگرباید در ترازچشم یا پایینتر باشد.

2. پاهای آنها همواره باید بتواند به کف برسد یا زیرپایی درنظر گرفته شود.

3. صندلی هایی با حالت کمی منحنی فراهم آورید ، اینها موجب کاهش فشار روی ستون فقرات و کمردرد می‌شوند.

4- کارمندان به نور مناسب، نور طبیعی بیشتری نیازمند هستند.

5. کارمندان شما همواره سزاوار هوای پاک و تمیز هستند، فیلترهای هوا فراهم کنید.

اگر در یک دفترکار در منزل کار می کنید ، یک صندلی راحت انتخاب کنید یا یک بالش یا یک صندلی نشستن برای راحتی بیشتر صندلی خود اضافه کنید. اگر میز کار شما خیلی بلند است ، ارتفاع صندلی خود را افزایش دهید یا یک بالش دیگر اضافه کنید.

همچنین نگاه کنید به اینکه دفترکار در منزل را کجا باید قرار دهم؟

3. روشنایی

روشنایی برای راندمان بالا لازم است. با وجود این اکثرا یکی از مواردی است که مردم از آن غافل می‌شوند همین روشنایی فضا است. نور نامناسب میتواند موجب به وجود آمدن  مشکلات متعدد: سردرد، تحریک پذیری، خستگی چشم و خستگی شود. عمدتا این مکانهای تاریک هستند که اغلب در کار موجب بوجود آمدن افسردگی می‌شوند.

نورطبیعی بهترین است. اگرراهی برای استفاده بیشترازآن وجود دارد، بایستی میزهای کارمند را طوری چیدمان کرد که بتوانند نور طبیعی را بهینه کنند. همه افراد نور طبیعی زیادی درطراحی دفترکار ندارند . برای تقلید کردن از نور طبیعی، همواره میتوانید از لامپ های طیف کامل استفاده کنید. این لامپها نور روز را شبیه سازی میکنند و نور را برای چشم گرم نگه میدارند.

اگر در دفترکار در منزلتان فعالیت میکنید، پنجره های اتاق خود را باز کنید تا نورطبیعی وارد فضا شود. همچنین میتوانید از لامپ ها هر وقت که هوا ابری و تاریک باشد به کار ببرید.

بکارگیری از المانهای طبیعی برای تزئین طراحی دفترکار نیز راهی بسیارخوب برای جبران کاستی نورطبیعی است. گیاهان عنکبوتی، سرخس ها و سایر گیاهان المانهای طراحی ایده آل برای دفاتر کار با نورطبیعی ضعیف است. این موارد کمی از طبیعت را به فضا می آورد و موجب میگردد همه مکان را کمی روشن تر از قبل حس کنند.

4. شلوغی فضای اطراف شما

برای به حداکثررساندن راندمان، تمیز و بدون سر و صدا بودن فضای کار ضروری است. اگرچه تصور می‌شود که بی نظمی به ذهن خلاق کمک میکند، اما به حفظ تمرکز و راندمان هیچ کمکی نمیکند. هر گاه که میخواهید درکار تمرکز کنید، مطمئن شوید که فضای کار خود را مرتب کرده اید. نه تنها احساس بهتری دارید، بلکه برای حفظ تمرکز و راندمان هم بهتر است.

اگر از خانه کار میکنید، روز خاصی از هفته را برنامه ریزی کنید و میز خود را تمیز کنید. برای تمیز و مرتب بودن محیط اداری خود باید حداقل 10 دقیقه در روز درنظرداشته باشید. انجام این کار موجب افزایش بهره وری کار شما می‌شود و بعلاوه موجب میگردد احساس بهتری داشته باشید. راه های بسیاری هست که میتوانید فضای ذخیره سازی خوبی را بمنظورپرونده ها، اسناد و مدارک خود مهیا کنید.

دفترکار

5. رایحه، رنگ و درجه حرارت محل کار شما

 رنگ و دکوراسیون موردنظر در طراحی دفترکار

علم روانشناسی و علوم فراوانی در پشت مفهوم انتخاب رنگ موجود است. اما در بسیاری از گزینه ها، انتخاب رنگهای مناسب به خط کار شما یا اولویت شخصی شما وابسته است. رنگهای ویژه ای مانند خاکستری، سفید یا برنز نشان دهنده این است که موجب افسردگی و ناراحتی کارمندان میکنند. به همین منوال، انتخاب رنگ میتواند در خود مشتریان و شیوه درک تجارت شما اثرگذار باشد.

 اگر مطب یک پزشک در سایه های نئون لباس پوشیده باشد ، ممکن است جدی گرفته نشود . مطب پزشکی که متخصص کودکان است، شاید بعضی ازرنگهای روشن را بمنظور فعالیتهایی که انجام میدهند، بیاورد وبیماران را راحتترنماید.

بررسیها نشان دهنده این بود که رنگهایی مانند سبز و آبی به کارکنان کمک میکند تا کارایی بهترومتمرکز انجام دهند. اغلب معتقدند که رنگ قرمز حس شدت یا زنگ خطررا نشان میدهد. درحالیکه رنگ زرد حس خوش بینی بوجود میاورد.

فعالیتهایی که انجام میدهید واینکه درنظردارید هنگام گزینش رنگهایی که برای فضای شما مناسب هستند، درمیان بازدیدکنندگان دفترکار ادراک شوید. اجازه دهید رنگ انتخاب های دکوراسیون شما را نیز راهنمایی کند. اجزایی را انتخاب کنید که نشان دهنده کار یا تصویر شما باشد. اجزا جذاب برای یک شرکت بازاریابی مبتدی یا حرفه ای، یا المانهای آرام تر برای یک دفترکارخانه یا شرکت حقوقی.

تحقیقات بارها نشان دهنده آن بوده است که رنگ اطراف ما به طورمستقیم برعملکرد مغز و روحیه ما تاثیرگذار است. رنگ ها جسمی و احساسی موجب بیداری و هوشیاری ما می‌شوند.

انتخاب رنگ مناسب کار آسانی نیست، اغلب مردم بیش از حد رنگ میکنند و در آخر کل دفترکار همانند یک کودکستان به نظر میرسد. برای درک کردن روانشناسی پشت رنگها و سایه ها،  بفهمید که آنها چگونه بر مغز ما اثر میگذارند!

رنگ قرمز در طراحی دفترکار

قرمز به عنوان یک رنگ به شدت احساسی است. اشخاص قرمز را دوست دارند، اما همیشه وقتی صحبت از دفاتر کار می‌شود رنگ عاقلانه ای نیست. متأسفانه معین شده که رنگ قرمز موجب تقلیل تفکر تحلیلی می‌شود.

رنگ سبز در طراحی دفترکار

رنگ سبز غالبا با تفکر، افکار خلاق و تعادل مرتبط است. رنگ طبیعت یا رنگ سبز با رشد همراه است و به آسانی موجب ایجاد احساس تعادل در کارمندان شما میگردد.

رنگ آبی در طراحی دفترکار

آبی یک نمونه از مرسومترین رنگ های ” مورد علاقه ” در کل دنیا است. اغلب براین تصورند که  رنگ پرباری است.این به این علت است که شبیه دریا و آسمان است، آرامشبخش است و موجب می‌شود حس آرامش داشته باشیم.در حالیکه بسیاری معتقدند رنگ آبی بهترین رنگ اداری برای انتخاب است ، اما در لحظات نیز میتواند کمی سرد باشد.

رنگ قهوه ای در طراحی دفترکار

مردم غالبا رنگ قهوه ای را با تنبلی، جدی بودن و کاربردی مرتبط میدانند. این رنگی است که اغلب بدون توجه به پایان میرسد، پس شاید بهترین رنگ برای محیط  کار نباشد.

رنگ صورتی در طراحی دفترکار

رنگ صورتی یکی از رنگهایی است که در صورت نیاز به جلوه ای آرامبخش بکار برده می‌شود.به همین علت بعضی زندان ها نیز بکار میبرند. معتقدند که رنگ صورتی رفتار پرخاشگرانه را انتشار میدهد. پس اگر شما یک اتاق هیئت مدیره دارید که در آن مباحثه و جلسات دارید، اضافه کردن رنگ صورتی انتخاب مناسبی است.

رنگ سفید در طراحی دفترکار

رنگ سفید جذابیت مدرنی دارد. اپل از رنگ سفید برای نشان دادن ظاهر زیبا و تمیز خود استفاده کرده است.البته ، بیش از حد هر چیزی میتواند بد باشد. بیش از حد سفید موجب میگردد افراد افکارشان را انعکاس دهند، به آسانی حواسشان پرت می‌شود و ذهنشان سرگردان میگردد.

در حالیکه بسیاری از شرکتها دیوارهای خود را متناسب با رنگ مارک خود رنگ آمیزی میکنند. تمام تأثیرات روانشناختی رنگ را در ذهن ما در نظر بگیرید و اظمینان حاصل کنید که با کارمندان شما هماهنگی دارد.

امروزه داشتن یک محل کاریکپارچه که خود را با احتیاجات کسب وکار شما تطبیق دهد، بسیار مهم است. با سرعت بخشیدن به کسب و کار، اهمیت محیط کاری چند منظوره و پویا ضروری می‌شود.

دفترکار

جمع بندی و نتیجه گیری فضای کار شما (طراحی دفترکار)

دفترکار باید مکانی سرشار از بهره وری، کار گروهی، همکاری و خلاقیت باشد. بدون داشتن موارد ذکر شده، کسب و کار شما صدمه میبیند. هرچند همه افراد توانایی فراهم آوردن همه این موارد  را ندارند، اما توجه به این نکته مهم است. کارمندان به سرویس بهداشتی تمیز نیازمندند. تعامل اجتماعی، گفتگوی خوب و پشتیبانی عالی. اگر میخواهید کسب وکارتان موفقیت آمیز باشد، ممکن است لازم باشد در مورد مکانهای اداری متفاوت فکر کنید. فراهم آوردن انواع اتاقهای اجتماعات با رنگ وبافت متنوع، صندلیها، آشپزخانه، غذا خوردی یا فضای مناسب برای کارکنان درنظر بگیرید. همه ما گاهی دچار استرس می شویم و کمی هم به آرامش احتیاج داریم.

فراهم آوردن فضاها و محیط های متنوعبرای کارمندان ، غالباً به آنها امکان تفکر متفاوت را می دهد. این به معنای راه حل های متفاوت بمنظور مشکلات و کسب موفقیت بزرگ در تجارت است.

  • آیا طراحی دفترکار بر خلاقیت ما نیز تأثیر دارد؟ بله. طراحی دفترکار همانطور که در راندمان ما اثرگذار است.طراحی دفترکار در خلاقیت ما هم تأثیر زیادی دارد. فضای ما غالبا رفتار، افکار و ایده های ما را متحول میکنند. اگر به دنبال بهره وری یا خلاقیت بیشتر در دفترکار خود هستید،باید به فکر کارمندان خود باشید. دیوارها را رنگ کنید. مقداری کارهای هنری فراهم آورید، با فضای بیشتر به کارمندان خود آزادی دهید وشاهد راندمان بالای آنها باشید.
  • به چه صورت میتوان همه کارمندان را از طراحی دفترکار شادمان نمود؟ کارمندان شما در همان ثانیه خوشبخت خواهند شد که بفهمند یک طراحی خوب دفترکار چگونه میتواند روی کار آنها اثرگذار است. آنها از داشتن دیوارهای تازه نقاشی شده ، صندلی های مناسب وموردی برای استراحت مناسب زمان استرس لذت خواهند برد.

مزیت استفاده از برند ورتینا در اجرای ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی موردنظرتان :

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه  می‌باشد که قادر به رائه خدمات زیر به شما مهندسین ، انبوه سازان و مصرف کنندگان گرامی می‌باشد.

  • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی
  • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز
  • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه
  • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی و تخریب
  • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات
  • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد
  • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه
  • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و روف گاردن  و نورپردازی ها

ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید ، ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر میخواهید ملکی را بفروش برسانید ، اگر میخواهید در یک ملک سکونت کنید و یا هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص را درکنار خود داشته باشید.

اگر افتخار دادید و مارا به عنوان یک متخصص انتخاب کردین ، از شما درخواست میکنیم که به ما اعتماد کنید.

شماره تماس: 09-88288307-021


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.