vertina tabligh

نکاتی که در چیدمان آشپزخانه تان باید از آنها اجتناب کنید.

نکاتی که در چیدمان آشپزخانه تان باید از آنها اجتناب کنید.

تا به حال به این توجه کرده اید که هنگام چیدمان آشپزخانه چه کارهایی را نباید انجام داد؟ یک آشپزخانه جدید یک سرمایه گذاری بزرگ اما ارزشمند برای هر خانه ای به حساب می‌آید. از لحاظ ظاهر و عملکرد، همیشه به دارایی شما ارزش می‌بخشد. اما یک کاری که نمی خواهید انجام دهید این است که جزئیات دقیق را فراموش کنید.

اکثر فعالیت‌ها در خانه مانند آشپزی، نظافت، خوردن، نوشیدن، معاشرت در آشپزخانه انجام می شود. به همین علت است که داشتن یک آشپزخانه زیبا و کاربردی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. جدا از سبک چیدمان آشپزخانه شما، سازماندهی و چیدمان اجزای اصلی محسوب می‌شوند.

در ادامه این مقاله به نکاتی در رابطه با چیمان آشپزخانه اشاره می‌کنیم و امیدواریم که این مطلب به شما در طراحی صحیح و کاربردی آشپزخانه تان کمک کند.

نکات و اشتباهات مرسوم مهم در چیدمان آشپزخانه:

1. موانع ایجاد شده در مثلث آشپزخانه

متخصصان طراحی و چیدمان آشپزخانه ازسه وسیله سینک، اجاق گاز و یخچال را به عنوان مثلث آشپزخانه در نظر گرفته اند. این منطقه یعنی مثلث آشپزخانه بیشترین فعالیت را دربر می‌گیرد. بنابراین طراحی بخش مثلث آشپزخانه نیاز به برنامه ریزی دقیق و دسترسی بدون وجود مانع دارد. از بین این سه المان، سینک اغلب بیشترین عملکرد را دارد، اگرچه مثلث شما باید به راحتی به اجاق گاز و یخچال و همچنین ایستگاه های کاری میز شما دسترسی داشته باشد.

کاملا روشن است که سینک شما باید حتما نزدیک لوله کشی تعبیه شده باشد. برخی مواقع به دلیل قرار گرفتن لوله‌ها، آشپزخانه‌ها با سینک در موقعیت نامناسبی قرار می‌گیرند. اگر یک چنین اتقاقی در آشپزخانه افتاده باشد بهتر از با استفاده از یک لوله کش ماهر این را تغییر دهید.

بدون در نظر گرفتن اندازه یا چیدمان آشپزخانه شما اکیپ تمام پایه های یک مثلث کاری نباید کمتر از3 متر یا بیشتر از7 مترباشد.

چیدمان آشپزخانه 004

2. فضای نگهداری بیهوده

آشپزخانه‌ها اغلب دربردارنده مواد زیادی هستند. نه تنها این، بلکه اقلام پنهان شده در پشت کابینت آشپزخانه قادرهستند و به فضای بیشتری نیاز داشته باشند. یافتن مکانی ویژه برای لوازم خانگی خود در حالی که دسترسی آسان به آنها وجود داشته باشد، می تواند کاری مشکل باشد.

از آنجایی که در چیدمان آشپزخانه، طراحی‌های توکارگران هستند و اندازه اصلی فضای به کار رفته شاید محدود باشد، یک اشتباه بزرگ طراحی این است که فضای ذخیره‌سازی کافی را شامل نمی‌شود. حتی آشپزخانه‌های کوچک نیز فضای هدررفته دارند، اما با برنامه ریزی هوشمندانه چیدمان آشپزخانه این امکان وجود دارد، این را به حداقل رساند.

اگر سایز آشپزخانه شما کوچک است، برای فضای ذخیره سازی اضافی، کابینت‌های فوقانی بسیار بلند را با قالب بندی در نظر بگیرید. نور یا فضای سبز را در امتداد قالب قرار دهید تا چشم‌ها به سمت بالا کشیده شوند. درنظر گرفتن کابینت‌ها  روی یخچال کار خوبی است. عدم استفاده از این قسمت موجب اتلاف فضای ذخیره سازی وسایل بزرگ یا فصلی آشپزخانه می‌شود. حتی در نظر گرفتن قفسه‌هایی را در پشت کابینت پایین آشپزخانه نیز فکر خوبی است. این امکان را فراهم می‌کند تا حدود 1.5 مترمربع فضای اضافی در چیدمان آشپزخانه اضافه کند.

3. در نظر گرفتن فضای پیشخوان کم

یکی از بزرگترین شکایات درمورد چیدمان آشپزخانه کمبود فضای پیشخوان است. با در نظر داشتن تمامی فعالیت‌هایب که در آشپزخانه صورت می‌گیرد و نیاز به کانتر دارند می‌خواهید تا حد امکان سطح افقی باز را در چیدمان آشپزخانه قرار دهید. یک راه آسان برای اجرایی کردن این مورد، در نظر گرفتن یک جزیره به آشپزخانه L شکل است.

چیدمان آشپزخانه -003

4. نبود نورکافی و خوب

آشپزخانه اتاقی است که در آن نمی‌توانید نور ضعیفی داشته باشید. موضوع فقط طراحی و فضای خوب نیست. هنگام کار با چاقوهای تیز و سایر ابزار آشپزخانه، نورپردازی مناسب کار ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. به علاوه، هر چه نور بیشتری در اتاق داشته باشید، بهتر قادر خواهید بود زیبایی آشپزخانه خود را نمایان کنید.

شما می توانید با برنامه ریزی استراتژیک، روشنایی خود بر اساس چیدمان آشپزخانه خود از این امر ممانعت کنید. تغییر انواع روشنایی و نصب چندین منبع نور یکی از موثرترین راه ها برای اجرایی کردن نور مناسب است.

از چراغ‌های آویز یا یک سری آویز مینی استفاده کنید تا زیبایی و عملکرد آشپزخانه را افزایش دهید. آویزها در بالای سینک آشپزخانه گزینه بسیار عالی است.  در حالی که یک سری از آویزهای کوچک روی بارهای صبحانه و جزایر آشپزخانه به خوبی کار می‌کنند. روشنایی زیر کابینت را نصب کنید تا مطمئن شوید که کانترها دارای نور کافی برای کارهای معمول آشپزخانه مفید هستند.

5. در نظر نگرفتن بک اسپلش

به تمام بخار، آب و چربی موجود در آشپزخانه فکر کنید و متوجه خواهید شد که چرا نصب بک اسپلش در بالای صفحه و کانترها یک راه هوشمندانه برای تمیز نگه داشتن آشپزخانه شماست. تمیز کردن چربی از لایه پشتی ساخته شده از کاشی، فلز یا پلاستیک بسیار ساده تر از رنگ یا کاغذ دیواری است.

6. نبود تهویه مناسب

بهترین چیدمان آشپزخانه وقتی بوی بد آشپزی وجود داشته باشد، محو می‌شود. اگر تا به حال وارد خانه کسی شده اید و بوی ماهی های دیشب را که در هوا معلق مانده است حس کرده اید، اهمیت تهویه مناسب را درک خواهید کرد.

هودهای ارزان قیمت به سادگی هوای کثیف و کهنه را به گردش در می آورند، در حالی که یک سیستم تهویه خوب کیفیت هوای داخل خانه شما را بهبود می‌بخشد. همچنین به تمیزی آشپزخانه شما کمک می‌کند و عمر وسایل شما را افزایش می‌دهد.

7. نادیده گرفتن بازیافت خود

همان گونه که بازیافت اهمیت زیادی دارد، برخورد با زباله در چیدمان آشپزخانه فراتر از چسباندن سطل زیر سینک است. برنامه‌ای برای مدیریت کارآمد و مسئولانه زباله‌های خود تهیه کنید. سطل‌های دسته‌بندی برای مواد قابل بازیافت را در طراحی آشپزخانه خود بگنجانید.

چیدمان آشپزخانه -002

8. در نظر گرفتن مد روز

اگرچه این لزوماً یک اشتباه نیست، آخرین روند آشپزخانه و تجهیزات پیشرفته ممکن است بهترین انتخاب نباشند. رنگ‌ها و طرح‌های مد روزعمرکوتاهی دارند و ممکن است هیچ‌وقت بازدهی سرمایه‌گذاری کلان خود را در جدیدترین ظروف آشپزخانه مشاهده نکنید. به دنبال تکنولوژی‌های جدید و وسایل آشپزخانه باشید که بی انتها هستند.

9. عدم همکاری با متخصصان طراحی آشپزخانه

شروع یک پروژه طراحی آشپزخانه برای صرفه جویی در هزینه یک اشتباه رایج است. اگر اشتباه انجام دهید در واقع می‌تواند پول، زمان و انرژی بیشتری را تلف می‌کند. طراحان حرفه ای جدیدترین ایده‌ها و اطلاعات را دارند و قادر هستند به شما کمک کنند تا نیازهای خود را شناسایی کنید.

سخن پایانی

با وجود سبک زندگی متفاوت، برای اکثریت ما، آشپزخانه جایی است که آشپزی می کنیم، غذا می‌خوریم، گپ می‌زنیم و با خانواده و دوستان غذا می‌خوریم. معاشرت و غذای لذیذ تنها هدف این فضا نیست زیرا آشپزخانه‌ها نیز باید زیبا و کاربردی باشند. با تنوع طرح‌ها و ظاهر آشپزخانه که در دسترس است، برنامه ریزی چیدمان و ساختار سازمانی اولیه به همان اندازه مهم است.

طرحی را انتخاب نکنید که تاریخ داشته باشد. همانطور که وسوسه انگیز است که به دنبال آخرین ترندها بروید، چیدمان آشپزخانه خود را به انتخابی سنجیده تر تبدیل کنید. از انتخاب طرحی که احتمالاً در چند سال آینده ظاهر می‌شود و خبری قدیمی است، خودداری کنید. جایگزینی آشپزخانه ارزان نیست. این را در هنگام طراحی آشپزخانه رویایی خود در نظر بگیرید.

اجتناب از اشتباهات رایج در چیدمان آشپزخانه زمانی آسان است که متخصصان شما را در آن زمینه هدایت کنند. تیم ورتینا در کمک به صاحبان خانه در طراحی آشپزخانه‌های زیبا که کاملاً با نیازهای آنها سازگار است، تخصص دارد. اگر برای بازسازی آشپزخانه خود به کمک نیاز دارید، با ما تماس بگیرید. ما خوشحالیم که به شما کمک می‌کنیم.

قیمت طراحی و چیدمان آشپزخانه وابسته به سایز فضا، نوع و تعداد متریال‌ها و دیگر موارد متفاوت است. ما به شما اطمینان می‌دهیم بهترین‌ها را برای شما رقم بزنیم. با روش‌هایی از طریق چیدمان می‌توانیم آشپزخانه‌های قدیمی را بازسازی نماییم.

چیدمان آشپزخانه -006

مزیت برند ورتینا در مورد طراحی چیدمان آشپزخانه:

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت‌های عمرانی سازه می‌باشد.

  • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی.
  • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز.
  • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه.
  • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی و تخریب.
  • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات.
  • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد.
  • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه.
  • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و سقف ساختمان
  • طراحی داخلی (دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب و طراحی کابینت، طراحی اتاق کودک و…)
  • انواع کابینت(mdf، پانل روکش چوبی، کابینت ممبران و…)

امیدواریم این مقاله توانسته باشد برای شما مفید واقع شود. ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر قصد دارید میخواهید ملکی را به فروش برسانید. اگر می‌خواهید در یک ملک سکونت کنید. هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص در این زمینه را درکنار خود داشته باشید.

اگر افتخار دادید و ما را به عنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست می‌کنیم که به ما اعتماد کنید.

شماره تماس: 09-88288307-021