vertina tabligh

هتل ها و طراحی های متنوع آن

هتل ها و طراحی های متنوع آن

پیشینه طراحی هتل

طراحی هتل اقامتی کنار ساحل, دانلود اتوکد و رندر معماری - زومکد

در طول تاریخ، هتل ها اغلب براساس هزینه مرتب سازی شده اند. گزینه هایی برای بودجه های زیاد، کم و متوسط در نظر گرفته شده است. هتل های بوتیک روی کار آمدند و جای خالی و رنگ آمیزی خارج از خطوط را آغازکردند.

گردشگری فرهنگی با رشد و توسعه سریع از سال 1980 تا به حال، نتیجه مستقیم افزایش علاقه به هنر، فرهنگ و تاریخ است. گردشگری فرهنگی قادر است با تغییرات جمعیتی، اجتماعی و فرهنگی توضیح داده شود. این تغییرات، در عین حال، نیروی مستقیمی در پیدایش هتل است. استاندارد سازی صنعت هتلداری بین المللی، عدم تشخیص نمونه های پذیرایی و یکی کردن آنها بعنوان محصولات گردشگری فرهنگی را بررسی میکند. سه ادغام اصلی بازار و محصول را بررسی می کنیم: تأسیسات تاریخی ، طراحی و طراحی هتل های تاریخی .

 این ترکیبات بازار و محصول قصد دارند تا هویت مناسب گردشگران را تهیه کنند. به همین خاطر به طور کلی به تجربه گردشگری فرهنگی کمک شایانی مینمایند. تجزیه و تحلیل و بررسی  محصول هتل در سبک زندگی به منظور دیدگاه از آینده انجام شده است.

تاریخچه هتل ها ارتباط خیلی مستقیمی با تمدن ها دارد. یا بهتر بگوییم، بخشی از آن تاریخ است. امکاناتی که مهمان نوازی را برای مهمانان فراهم می کنند از زمان های اولیه کتاب مقدس مشهود است. یونانی ها در روستاهایی که برای استراحت و بهبودی طراحی شده بودند، حمام های آبگرم ایجاد کردند.

رومی ها عمارت هایی را برای تأمین محل اقامت مسافران در مشاغل دولتی به وجود آوردند. رومی ها اولین کسانی بودند که در انگلیس، سوئیس و خاورمیانه حمام های حرارتی ایجاد کردند. بعداً هنوز کاروانسراهایی ظاهر شد که محل استراحت کاروانها در مسیرهای خاورمیانه بود. در قرون وسطی، صومعه ها و كشیش ها اولین موسساتی بودند كه به طور منظم به مسافران پناهنده می شدند. دستورات مذهبی مسافرخانه ها، مهمانسراها و بیمارستان ها را برای تهیه غذا برای کسانی که درحال حرکت بودند، ایجاد کردند.

از دوران باستان تا قرون وسطی تاریخچه هتل ها ارتباط تنگاتنگی با تمدن ها دارد. یا بهتراست اینگونه بگوییم، بخشی از آن تاریخ است. امکاناتی که مهمان نوازی را برای مهمانان فراهم میکنند از زمان های اولیه کتاب مقدس مشهود بوده است.

آغاز صنعت هتلداری در فرانسه، درابتدای قرن پانزدهم، طبق قانون، ثبت هتل در هتل ها الزامی بود. قوانین انگلیس نیز در آن زمان قوانینی را برای مسافرخانه ها وضع کرده است. در همان زمان، حدود 1500 مرکز آبگرم در کارلسباد و مارینباد گسترش پیدا کرد.

در طول این دوره، بیش از 600 مسافرخانه در انگلیس به ثبت رسید. معماری آنها اغلب متشکل از یک بارگاه داخلی سنگفرش با دسترسی از طریق یک ایوان قوسی بود. اتاق های خواب دردوطرف حیاط، آشپزخانه و اتاقهای عمومی در جلو و اصطبل ها وانبارها در عقب قرارداده شده اند. در این دوره اولین کتابهای راهنما برای مسافران در فرانسه انتشار یافت.

در قرن نوزده، هتل ها این شهر را به دست گرفتند. انقلاب صنعتی، که از دهه 1760 آغاز شد. ساخت هتل ها را در همه جا، در سرزمین اصلی اروپا، انگلیس و آمریکا آسان نمود.

اول از همه در نیویورک و سپس در کپنهاگ، هتل هایی در مراکز شهرها به وجود آمدند.

در آغاز دهه 1800، هتل رویال در لندن تاسیس شد. استراحتگاه های تعطیلات در امتداد رودخانه های فرانسه و ایتالیا رونق گرفتند.

در ژاپن، مهمان خانه های ریوکان ظهور کردند. در هند، خانه های ییلاقی Dak که توسط دولت اداره می شود، محل اقامت قابل اطمینان برای مسافران فراهم میکردند. خانه ترمونت در بوستون اولین هتل لوکس در مرکز شهر بود.

هتل هولت در شهر نیویورک اولین کسی بود که میهمانان خود را برای چمدان خود آسانسور تهیه کرد.

در سال 1822 در ونیز، شخصی به نام جوزپه دال نیل یک کاخ قدیمی را به هتلی تبدیل کرد. نام آن کاخ را “لو دانیلی” گذاشت. از آنجا که قطارها جایگزین حمل و نقل با اسب می‌شوند، مسافرخانه های بزرگراه های مربیان صحنه رو به زوال است.

مراحل طراحی هتل:

 • طراحی کانسپت
 • طراحی نقشه معماری
 • طراحی نقشه های سازه، تاسیسات برق و مکانیک
 • طراحی نما
 • طراحی محوطه و فضاهای عمومی
 • طراحی دکوراسیون داخلی هتل
 • طراحی مشاعات و فضاهای رفاهی

سازگاری با محیط زیست: برای هتلداران یک الزام است؟

پایداری و حفاظت از منابع طبیعی موضوع مهمی است که درسالهای اخیردرزمینه مهمان نوازی مطرح شده است، طبیعت به یک لوکس جدید تبدیل شده است. بسیاری از هتل ها همچنان بر روی اقدامات پایدار زیست محیطی تمرکز کرده اند. اقامت مشتریان را تا آنجا که ممکن است دوست دار سیاره باشند.

برخی ازاقدامات استفاده ازمصالح ساختمانی طبیعی وقابل بازیافت گرفته تا اجرای صفحات خورشیدی وبازیافت موثرومفید ملافه ها را شامل می‌شود. امروزه هتلها برای کاهش مصرف انرژی و ردپای کربن، سبزه زنده، نور طبیعی و LED بیشتری را درطراحی خود گنجانده اند.

یک نمونه عالی از این نوع هتل ها، با تلاشهای برجسته تولید انرژی، هتل Proximity در گرینزبورو، کارولینای شمالی است.

این ملک دارای یکصد صفحه خورشیدی در پشت بام با ظرفیت گرمایش آب گرم برای صد منزل می باشد.ع لاوه بر این، این سیستم همچنین یک سیستم آسانسور مدل Regenerative Drive را اجرا کرده است. با گرفتن انرژی سیستم، مصرف خالص انرژی هتل را کاهش میدهد وآنرا دوباره به شبکه برق داخلی ساختمان منتقل میکند.

این ویژگی با استفاده از پنجره های بزرگ “قابل استفاده” با مصرف انرژی زیاد، نور طبیعی فراوان را افزایش میدهد. چنین پنجره هایی با دستیابی به دید مستقیم به محیط خارجی برای بیش از 97٪ از فضاهای منظم اشغال شده هتـل، مهمانان را به خارج از منزل متصل میکند. یک ویژگی سازگار با محیط زیست هتل Proximity شامل دوچرخه رایگان برای اجاره است. این ویژگی میزان کربن را حتی در هنگام گشت و گذار در خارج از شهر کاهش دهد.

فرهنگ محلی: هدف هتـل‌ها الهام بخشیدن به تعهدی اصیل شخصی تر است.

هتـلها همچنین به منظور افزایش تجربه مهمان، به دنبال تزریق فرهنگ محلی به اقامت مشتریان هستند. هتـلهای بیشتری ازطریق استقبال از خرده فروشیهای محلی وارائه خدمات خارجی به مشاغل محلی، به کانونهای محلی تبدیل شده اند. هتلها همچنین به مراکز فرهنگی تبدیل می شوند. در این مراکز فرهنگی مهمانان میتوانند کارگاه های مختلف فرهنگی هنری، موسیقی، غذا و آبگرم را تجربه کنند. این روند خواستار افزودن جلوه های محلی به طراحی هتل است. همچنین مشارکت طراحان و هنرمندان محلی در عملیات هتل برای ایجاد فضایی منحصر به فرد است.

هدف هتل های مدرن الهام بخشیدن به تعهدی کاملاً شخصی تر و اصیل بین هتل و میهمانان است. دلیل دیگر تحقق سطحی از ارتباط بین فرهنگ محلی و مسافران خارج از کشور است. طراحیهای معتبرهتل که با پرسنلی کاملاً آموزش دیده همراه است، بالاخره امکان ایجاد آن سطح ازارتباط را فراهم آورده است.

3 اصل طراحی برای هتل های بهتر: محلی، اجتماعی و اعتبار

صنعت مهمان نوازی در میانه تحول عمده فروشی است. هتل ها خود را با فضاهای اجتماعی بیشتر تطبیق داده اند. هتل ها از طراحی های محلی الهام گرفته اند تا سلیقه مسافران امروزی را جلب کنند.

دلیل موفقیت هتل ها و تفرجگاه ها این است که آنها امروز به خواسته ها و خواسته های متغیر مسافران پاسخ می دهن.این هتل ها تجربه های مهمان بی نظیر و معتبری را ارائه می دهند. مسافران می خواهند در هتلی فعال، اجتماعی و با فرهنگ محلی بمانند. این لزوما چیزی نیست که شما میتوانید اتاق خواب اضافی یک غریبه را اجاره کنید.

از طریق کار با صاحبان هتل و اپراتورها در سراسر کشور، ما چند اصل طراحی اصلی را توسعه داده ایم. این استراتژیها منجر به ایجاد فضاهایی می‌شود که افراد را به خود جلب کرده وآنها را بازگرداند.

 1. ارزش مکان :چندی پیش، فضای داخلی هتلی در میامی تفاوت چندانی با هتل در دنور، کلرادو یا ساوت بند، ایندیانا نداشت. اما مسافران امروز تجربه ای اصیل میخواهند که نشان دهنده فرهنگ محلی مکانی باشد که از آن بازدید می کنند.

این نقطه اصلی فروش است که شما را به جای “اقامت در آنجا” به “زندگی در آنجا” دعوت می کند.

اولین حرکت ما ایجاد حس مکانی است که نشان دهنده فرهنگ محلی باشد. هرهتل باید یک مقصد منحصر به فرد باشد که شما را به مردم محلی، جغرافیا یا تاریخ متصل کند.

 • روح بخشیدن به فضای داخلی:  ابزار دیگری که هتل ها در اختیار دارند توانایی آنها در گردهم آوردن مردم است. در دنیای متصل به دیجیتال ما، هزاره ها و مسافران جوان ارتباط واقعی دارند، نه فقط مجازی. هتل ها فضاهای اجتماعی بیشتری را ارائه میدهند که سرزند، پرانرژی و پراز فعالیت در طول روز هستند.

لابیهای هتل به فضاهای چند منظوره و انعطاف پذیر تبدیل شده اند که به پیشنهادات غذا و نوشیدنی متصل می‌شوند. لابی های هتل باید فضاهای فعال و اجتماعی باشند که گزینه های مختلفی از جمله بازی ها، موسیقی و هنر را ارائه دهند. محلی برای دیدن و دیده شدن است.

 • اعتبار: سومین اصل طراحی که ما بر آن تأکید داریم تمرکز بر اصالت است. بله، اصالت این روزها یک واژه سرگرم کننده است. اما برای طراحی هتل، ایجاد چنین تجربه مهمان صادقانه ای را که مسافران دنبال میکنند ، ضروری می دانیم.

برای اصیل بودن فضا، باید از مواد طبیعی ساخته شود. چوب ، سنگ و پارچه هایی که مردم می توانند لمس کنند و احساس کنند. مواد طبیعی نه تنها بیانگر احساس سرپرستی محیط زیست هستند، بلکه ارتباط مستقیمی با جهان طبیعی فراتر از آن دارند.

مواد طبیعی مهم هستند. اما روشهای دیگری نیز برای دستیابی به اصالت در طراحی وجود دارد. اجزای ساختاری عملکردی یا ساختاری را می توان آشکار کرد. یک طرح می تواند تاریخ یک ساختمان یا منطقه را جشن بگیرد. جدید میتواند به همان اندازه قدیمی معتبر باشد. اصالت از طریق هنر و بیان هنری یا تفسیر مجدد یک روایت قابل دستیابی است.

مزیت استفاده از برند ورتینا در اجرای ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی موردنظرتان  :

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه  می‌باشد. این تیم قادر به رائه خدمات زیر به شما مهندسین، انبوه سازان و مصرف کنندگان گرامی می‌باشد .

 • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی
 • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز
 • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه
 • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی
 • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات
 • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد
 • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه
 • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و روف گاردن

ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است .

شما اگر میخواهید ملکی را بفروش برسانید. اگر میخواهید در یک ملک سکونت کنید. هر تغییری را برای بهبودی وایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیازدارید یک متخصص را درکنارخود داشته باشید .

اگر افتخار دادید و مارا بعنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست می‌کنیم که به ما اعتماد کنید !

شماره تماس: 09-88288307-021


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.