vertina tabligh

چرا فضای آشپزخانه مهمترین بخش خانه است؟

چرا فضای آشپزخانه مهمترین بخش خانه است؟

فضای آشپزخانه قلب خانه محسوب می‌شود.  ما باید باور داشته باشیم که میزان اهمیت فضای آشپزخانه حقیقت دارد. چه کوچک و چه بزرگ، آشپزخانه مرکز خانه به حساب می‌آید. فضای آشپزخانه مکانی است که وعده‌های غذایی در آنجا آماده سازی می‌شود. افرادی می گویند در آشپزخانه زندگی جریان دارد. بعضی با این صحبت موافق هستند در حالی که برخی دیگر خیلی موافق این موضوع نیستند.

نوع فضای آشپزخانه برسبک زندگی تاثیر می گذارد.

به نظر می رسد که بیشترین اهمیت این اتاق به اندازه آشپزخانه، تعداد خانواده و سبک زندگی وابسته است. در خانه‌های قدیمی‌تر، آشپزخانه‌ها کوچک‌تر، جدا شده و از بقیه خانه‌ها جدا شده اند. فضای آشپزخانه یک فضای محصور بود که تقریباً به طورانحصاری برای پخت و پز به کار برده می‌شد. خانواده و دوستان دراین مکان غذا می‌خوردند و در اتاق‌های ناهارخوری و نشیمن که در آن نزدیکی قرار داشتند دور هم جمع می شدند. در خانه‌های قدیمی اهمیت بیشتری به غذاخوری و اتاق نشیمن داده می شد.

با وجود این که آشپزخانه‌ها زمانی فقط به منظور فعالیت پخت و پز بودند، امروزه برای زندگی نیز مورد استفاده هستند.

فضای آشپزخانه‌ها برای پخت و پز بود. همه ما خاطراتی از مادر و پدرمان داریم که به طور خستگی ناپذیر در آشپزخانه مشغول بودند غذا تهیه می کردند که خانواده از آنها لذت می‌بردند و با هم میل می‌کردند. در برخی موارد به بچه ها گفته می‌شد که از مکان آشپزخانه  که فضای کار مادر است، دوری کنند تا مادر بتواند کار خود را انجام دهد.

 در اکثر مواقع، کودکان تشویق می‌شدند تا به هنر آشپزی بپیوندند و یاد بگیرند. آشپزخانه‌ها اتاق های آرام و ساکتی نخواهند بود. آنها اتاق‌هایی پر از انرژی، عطر و بافت هستند. آنها برای اینکه فضاهایی سودمند باشند به وجود آمده اند.

فضای آشپزخانه همیشه جایی نبود که خانواده دورهم جمع شوند. در خانه‌های با اندازه  متوسط ​​و بزرگ ‌تر، این اتاق‌ها اغلب به اندازه‌ای بزرگ بودند که یک میز به اندازه‌ای بزرگ برای نشستن یک خانواده برای صبحانه، میان‌وعده یا یک وعده غذایی سبک داشته باشند. وعده‌های غذایی مهم هنوز در اتاق غذاخوری که خانواده در آن جمع می‌شدند، آماده می‌شدند. وعده غذایی در کنار خانواده در گذشته اهمیت بیشتری نسبت به امروزه  داشت.

فضای آشپزخانه -002
فضای آشپزخانه

آشپزخانه اتاق نشیمن جدید است.

در طول 20 سال گذشته یا بیشتر، آشپزخانه‌ها با صرف زمان بیشتری در این فضاها و مکان‌هایی که بیشتر به منظور پخت و پز انجام می‌شد، به فضاهای زندگی تبدیل شدند. خانه‌های به سبک جدیدتر با آشپزخانه‌های با مدل سازی که به شکل فضاهای نشیمن طراحی شدند. بنابراین این فضا از اتاق‌ها بزرگ‌ تر طراحی شدند تا خانواده و دوستان را به عنوان فضایی مفید  برای سرگرمی در خود جای دهند.

بسیاری از آشپزخانه‌ها به نوعی طراحی شدند که شروع به باز شدن به اتاق‌های دیگر کردند، ولی در برخی موارد نیز آنها به شکل فضاهای جداگانه باقی ماندند. این آشپزخانه‌های جدیدتر، بزرگ ‌تر و سازگارتر اکنون فضایی برای میزهای بزرگ ایجاد کردند و جزایری برای ایجاد جریان طبیعی برای افرادی که می‌آمدند. امروزه توجه بیشتری به طراحی وعملکرد آشپزخانه داده می‌شود. ایده آشپزخانه به‌عنوان فضای نشیمن روز به روز محبوب ‌تر می‌شد. کسانی که آشپزخانه‌های کوچک ‌تری در خانه‌های قدیمی‌تر داشتند مورد توجه قرار گرفتند. در نتیجه صاحبان خانه شروع به تغییر و بزرگ کردن فضاهای آشپزخانه خود کردند تا از این فرآیند تبعیت کنند.

اهمیت فضای زندگی و غذاخوری امروزه

با توجه به اهمیت بسیار کمتری که در دوران مدرن امروزی به فضاهای جداگانه نشیمن و غذاخوری داده می شود، به نظر می رسد که اهمیت تقریباً صرفاً بر فضای آشپزخانه متمرکز شده است. توجه زیادی به چیدمان، طراحی و عملکرد اتاق می‌شود.

آشپزخانه امروزی بسیار فراتر از یک آشپزخانه است. آشپزخانه‌های به سبک جدیدتر، در حالی که آشپزخانه نامیده می شوند، واقعاً بسیار بیشتر از یک فضای آشپزخانه هستند. آشپزخانه امروزی فضای زندگی خانوادگی به حساب می‌آید. این اتاق‌های بزرگ چندین منطقه را در خود جای می‌دهند.

این بخش فضای پخت و پز است که با دقت برنامه ریزی و چیده شده است. در ادامه قسمت ناهار خوری داخل آشپزخانه وجود دارد که اغلب به اندازه کافی بزرگ است که میزی را به راحتی برای 6 نفر یا بیشتر جای دهد. بسیاری از خانه‌های جدید که سبک زندگی معمولی‌تری دارند، بدون اتاق غذاخوری یا محل نشیمن رسمی ساخته می‌شوند. برای کسانی که از سرگرمی لذت می برند و اغلب این کار را انجام می دهند، حتی در خانه‌هایی با ناهارخوری و محل نشیمن رسمی، جمعیت اغلب در آشپزخانه دور هم هستند.

فضای آشپزخانه -003

اهمیت اندازه آشپزخانه امروزه

امروزه اهمیت یک فضای آشپزخانه به اندازه ای خوب و سازنده بسیار اهمیت دارد. به عقیده افراد زیادی، این اتاق مهمترین اتاق خانه محسوب می‌شود. فروش مجدد خانه تا حد زیادی به آشپزخانه آن بستگی دارد. اندازه مکان و نوع عملکرد آن کلیدی است. آشپزخانه‌های به سبک قدیمی باید به گونه ای ساخته شوند که جدیدتر، ساده تر و مدرن تر دیده شوند. بسیاری از خریداران، هنگامی که خانه‌ای قدیمی‌تر با آشپزخانه کوچک ‌تر را می‌خرند، فوراً به امکانات بازسازی می‌پردازند که ممکن است شامل بازسازی، گسترش یا برداشتن دیوار برای ایجاد احساس بازتر انجام می‌دهند.

کسانی که آشپزخانه‌های کوچک‌تری داشتند، فکر نمی‌کردند که این اتاق‌ها مهم‌ترین قسمت،  محسوب می‌شوند. کسانی که فضاهای بزرگتر داشتند، کاملاً براین باور بودند که فضای آشپزخانه مهمترین فضا در خانه خود هستند.

سبک زندگی نیز تأثیر فراوانی براین باور داشت. کسانی که از آشپزی و سرگرمی لذت می‌برند، آشپزخانه را به عنوان یک فضای مهم و جدایی ناپذیر می‌دانند که کمک زیادی به زندگی خانوادگی می کند.

برای خانواده‌هایی که آشپزی و غذا خوردن بخشی از سبک زندگی و سنت آن‌ها است، آشپزی بسیاری مهم بود. این کار در آشپزخانه، صرف نظر از اندازه، با این باور که آشپزی به عنوان یک خانواده، لحظه مهمی در زندگی خانوادگی است و نباید آن را نادیده گرفت.

آشپزخانه همیشه در حال پیشرفت است. سازندگان، معماران، طراحان و مشاوران املاک همگی بر این باور هستند، همانطور که تولید کنندگان آشپزخانه نیز این را می دانند. کارکرد و طراحی آشپزخانه بر اساس سبک زندگی پرمشغله و متنوع امروزی، همیشه در حال تکامل و پیشرفت است. تمامی لوازم آشپزخانه، از یخچال گرفته تا ماشین ظرفشویی و اجاق گاز نیز به طور دائم در حال تغییر هستند. آشپزخانه‌ها نیز با استفاده از مواد بازیافتی، محصولات سازگار با محیط ‌زیست و ترکیب سبک‌های زندگی «سبزتر» با محیط زیست سازگارتر می‌شوند.

فضای آشپزخانه -001
فضای آشپزخانه

سوالات فنی

 • چرا آشپزخانه مهمترین اتاق خانه است؟

آشپزخانه نه تنها به دلیل داشتن وسایل و ابزار لازم برای تهیه هر نوع غذا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بلکه یکی از مهم ترین فضاها برای نگهداری، نشستن و ارتباط است. بدون آشپزخانه، خانه احتمالاً خالی و سردرگم و بدون جهت گیری می‌شود.

 • مهمترین اتاق یک خانه چیست؟

فضای آشپزخانه تا اندازه زیادی مهمترین اتاق در خانه برای خریدار است. یک آشپزخانه با چیدمان خوب به شکل چشمگیری ارزش خانه شما را بالاتر می‌برد.

 • چرا فضای آشپزخانه این اندازه مهم است؟

آشپزخانه‌ها روشی طبیعی برای نزدیک کردن افراد به یکدیگر فراهم می‌آورند. چه با خانواده خود آشپزی کنید و چه با دوستان خود غذا می خورید، فرصتی را برای ارتباط ایجاد می‌کند.

بخش پایانی

چیدمان آشپزخانه شما فعالیت‌های روزانه شما را مشخص می‌نماید. نحوه سازماندهی و طراحی آشپزخانه خود در نهایت تعیین کننده نوع زندگی اوست. در حالی که نسل‌های قدیمی از آشپزخانه برای پخت و پز استفاده کرده باشند، امروزه آشپزخانه یک اتاق چند منظوره محسوب می‌شود.

بسیاری از آپارتمان‌ها و خانه‌های امروزی مکان جداگانه ای برای غذاخوری ندارند یا ممکن است فضای بسیار کوچکی برای قرار دادن میز آشپزخانه در نظر گرفته باشند.

بسیاری از افراد نیز در آشپزخانه خود مشغول به کار هستند یا در فضای آشپزخانه سرگرم فعالیت هستند. این گوشه عملکرد بهینه ای را ارائه می‌دهد زیرا نیاز به یک خانه بزرگ با دفتر جداگانه را حل می‌کند. ایده‌های عملی بسیاری برای یک آشپزخانه متمایز وجود دارد که وابسته به سلیقه افراد است.

مزیت استفاده از برند ورتینا :

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه می‌باشد.

 • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی.
 • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز.
 • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه.
 • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی و تخریب.
 • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات.
 • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد.
 • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه.
 • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و سقف ساختمان
 • طراحی داخلی (دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب و طراحی کابینت، طراحی اتاق کودک و…)
 • انواع کابینت(mdf، پانل روکش چوبی، کابینت ممبران و…)

امیدواریم  این مقاله توانسته باشد برای شما مفید واقع شود. ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر میخواهید ملکی را بفروش برسانید. اگر می‌خواهید در یک ملک سکونت کنید. هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص را درکنار خود داشته باشید.

اگر افتخار دادید و مارا به عنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست می‌کنیم که به ما اعتماد کنید و کارخود را به ما بسپارید.

شماره تماس: 09-88288307-021