vertina tabligh

چه ترکیبی از رنگ‌ها در آشپزخانه بسیار کاربرد دارد؟

چه ترکیبی از رنگ‌ها در آشپزخانه بسیار کاربرد دارد؟

رنگ‌های مختلف را در انتخاب کابینت آشپزخانه، کفپوش، دیوارها و لوازم جانبی ادغام کنید تا پالت رنگی عالی خود را به وجود آورید. از این ترکیب رنگ‌ها در آشپزخانه جهت الهام بخشیدن به مکان متمایز که نشان دهنده ذوق شخصی شماست استفاده کنید.

آشپزخانه باید نشان دهنده سبک شخصی شما باشد. رنگ یکی از بهترین روش‌ها به منظور تزریق شخصیت به فضا است. افزودن رنگ‌ها در آشپزخانه شما باید به نوعی باشد که نسبت‌ها را به درستی تنظیم کنید. برای یک تنظیماتی که بدون پشیمانی باشد، رنگ‌های خنثی را برای عناصر پایه که هزینه بیشتری دارند و جایگزینی آنها دشوار است انتخاب کنید. از جمله کابینت، کف، میز و لوازم خانگی که نمونه‌هایی از این المان‌های پایه هستند.

در ادامه رنگ‌ها را با به‌روزرسانی‌های کم‌هزینه‌ تر برای دیوارها، رنگ‌های پشتی، پنجره‌ها، نورپردازی و سایر بخش‌ها شناسایی کنید. با استفاده از این اراهبرد، قادر خواهید بود به راحتی و با قیمت مناسب، طرح رنگ آشپزخانه خود را با تغییر سلیقه و روند محبوب خود تغییر دهید. هنگام انتخاب رنگ برای سطوح و لوازم جانبی، با رنگی که به آن علاقه دارید شروع کنید. به دنبال رنگ‌های مکمل باشید که به خوبی با هم ترکیب شوند. از ترکیب رنگ‌ها در آشپزخانه به عنوان الهام برای ایجاد پالتی که دوستش دارید استفاده کنید.

ترکیب‌های مناسب رنگ‌ها در آشپزخانه

ترکیب قرمز و زرد

این ترکیب رنگی گرم آشپزخانه سالیان سال در اروپا محبوب بوده است. امروزه ترکیب این رنگ‌ها در آشپزخانه در طراحی مدرن محبوب است. قرمز تیره را با زرد طلایی ترکیب کنید تا حس یک عمارت باشکوه انگلیسی، یک کلبه روستایی آرام یا یک ویلای زیبا را القا کنید. برای اینکه آشپزخانه شما بزرگتر دیده شود، از رنگ زرد به عنوان رنگ لنگر اتاق استفاده کنید، سپس لوازم قرمز را برای متمایز کردن طرح بیفزایید.

ترکیب آبی تیره و آبی روشن

با ترکیب سایه‌های مختلف آبی، یک ترکیب رنگ آشپزخانه جاودانه به وجود آورید. با سایه روشن‌تر رنگ‌ها در آشپزخانه روی وسایل بزرگ‌ تر مانند کابینت، دیوار شروع کنید. در ادامه رنگ‌های آبی تیره تر را از طریق فرش، صندلی، ظروف یا پنجره ها معرفی کنید. اطمینان داشته باشید که رنگ‌های آبی دارای رنگ‌های زیرین نزدیک به هم هستند.

ترکیب سبز و طلایی

در ترکیب رنگ‌ها در آشپزخانه، ترکیب سبز و طلایی وقتی در اندازه‌های زیاد روی کابینت یا دیوارها به کارمی‌رود، آشپزخانه‌ها را سبز می‌کند. با استفاده از سطوح سفید بازتابنده، مانند کاشی و سنگ، و همچنین لوازم جانبی طلایی فلزی، مانند سخت افزار کابینت، شیرآلات و وسایل روشنایی، سایه ایجاد شده را روشن کنید. روکش‌های براق نور را منعکس می‌کنند و درخشندگی را به آشپزخانه شما ارمغان می‌آورد.

رنگ‌ها در آشپزخانه -006
رنگ‌ها در آشپزخانه

ترکیب آبی و نارنجی

با ترکیب این  رنگ‌ها در آشپزخانه پر انرژی به آشپزخانه خود جان بیشتری دهیدد. در چرخه رنگ دقیقاً مقابل یکدیگر، نارنجی پررنگ مرکباتی کاملاً با آبی ملایم جور می‌شود. هر دو رنگ مکمل کابینت‌های سفید روشن و کارهای چوبی است  و راهی عالی برای سرزندگی یک آشپزخانه مدرن است.

ترکیب خاکستری تیره و سبز

خاکستری تیره و سبز لیمویی با طراوت برای یک ترکیب رنگ آشپزخانه مدرن بسیار کاربرد دارد. خاکستری را روی عناصر دائمی تر استفاده کنید و رنگ سبز را برای عناصر قابل تعویض مانند چهارپایه جزیره ای، فرش، آثار هنری و لوازم جانبی روی میز به کار ببرید. برای ممانعتاز ظاهری بیش از حد تیره، رنگ را با مقدار زیادی سفید در کابینت بالایی، دیوارها یا قسمت پشتی ادغام کنید و تعادل ایجاد کنید.

ترکیب خاکستری و بنفش

رنگ بنفش می‌تواند انتخاب شجاعانه ای در آشپزخانه باشد، اما با ترکیب مناسب رنگ‌ها، جلوه ای سلطنتی و چشمگیر ایجاد می‌کند. المان‌های پایه ای خنثی به لوازم بنفش سلطنتی کمک می‌کند بدون اینکه فضا را تحت تأثیر قرار دهد. با  ترکیب رنگ‌های غنی و سلطنتی با مقدار زیادی سفید در محیط تعادل برقرار کنید.

ترکیب آبی و قهوه ای

ترکیب این رنگ‌ها در آشپزخانه جذابیت جهانی دارد. برای خانه‌های مدرن یا در حال تغییر، در دکوراسیون آشپزخانه قهوه‌ای شکلاتی را با آبی آسمانی تند ترکیب کنید و برای جذابیت بصری، چند رنگ برجسته روشن استفاده کنید. در آشپزخانه ای به سبک روستایی یا مزرعه ای، رنگ آبی تخم مرغی و قهوه ای گندمی، سپس برای داشتن ظاهری گرم و دنج، بخش‌های کرم رنگ را به کار ببرید.

ترکیب سیاه و سفید

سیاه و سفید یک ترکیب رنگ ساده و متعادل آشپزخانه را به وجود می‌آورد. با ترکیب عناصر پایه سفید با بخش‌های مشکی، از دوتایی جاودانه لذت ببرید. با استفاده از یک لایه پشتی سیاه و سفید، کاغذ دیواری یا کفپوش کاشی، جذابیت بصری را تشدید کنید.

رنگ‌ها در آشپزخانه -002
رنگ‌ها در آشپزخانه

ترکیب خاکستری و زرد

در ترکیب رنگ‌ها در آشپزخانه، رنگ خاکستری در رنگ سفید به عنوان رنگ جدید خنثی برای یک آشپزخانه معاصر جایگاه خود ثبت کرده استرد. با استفاده از رنگ خاکستری به عنوان رنگ پس زمینه روی دیوارها یا کابینت‌ها، حس آرامش را به ارمغان می‌آورد. با معرفی یک رنگ برجسته روشن مانند زرد آفتابی، سرزندگی را اضافه کنید. برای حفظ آرامش، فضا را با رنگ آبی سرد یا سبز ملایم زینت دهید.

ترکیب مشکی و قرمز

قرمز یک رنگ شگفت انگیز همه کاره برای آشپزخانه است، به خصوص زمانی که با رنگ خنثی تیره متحد شود. رنگ قرمز خود را با توجه به سبک آشپزخانه خود انتخاب کنید. برای ظاهری مدرن، رنگ قرمز نارنجی را انتخاب کنید. اگر به دنبال یک سبک سنتی تر هستید، یک سایه با رنگ شرابی عمیق را امتحان کنید.

مراحل پیدا کردن پالت رنگ مناسب برای آشپزخانه عالی

هنگام انتخاب رنگها در آشپزخانه، گزینه هایی وجود دارد. هر چند شاید بدانید چه رنگ‌هایی را دوست دارید؟ تعداد بی‌نهایتی از سایه‌ها، تن‌ها و رنگ‌ها برای انتخاب موجود است. هنگام انتخاب رنگ، باید همه چیز را در نظر داشته باشید. یک طرح رنگی تنها با رنگ‌هایی که برای دیوارها، کف و کابینت انتخاب می‌کنید کامل نمی‌شود.

در زیر، نگاه دقیقی به المان‌های تاثیرگذار می‌کنیم:

 • رنگ‌های کابینت خود را انتخاب کنید.

کابینت‌ها باید اولین توجه شما در انتخاب طرح رنگ‌ها در آشپزخانه باشند. بسته به مواد و سخت افزاری که به کار برده می‌شود، کابینت‌های آشپزخانه معمولاً نیمی از بودجه بازسازی آشپزخانه شما را صرف می‌کنند. حدود40 درصد از فضای بصری آشپزخانه شما را کابینت در بر می‌گیرد.

 • رنگ‌های وسایل خود را انتخاب کنید.

اگر از لوازم خانگی مستقل استفاده می‌کنید، باید در نظر داشته باشید که چگونه ظاهر وسایل شما با بقیه کابینت‌های شما مطابقت دارد. کابینت شما نمی تواند نهایی شود مگر اینکه دقیقا بدانید که کدام لوازم را می‌خواهید خریداری کنید.

وقتی صحبت از لوازم خانگی می‌شود، یخچال، ماشین ظرفشویی و سینک ظرفشویی شما بیشترین تاثیر را روی رنگ بندی آشپزخانه شما دارد. شما می‌خواهید که لوازم خانگی شما “بخشی از طرح” به نظر برسند. برای انجام این کار، به سادگی وسایلی را انتخاب کنید که مکمل طرح رنگ کابینت شما هستند.

 • میز پیشخوان خود را انتخاب کنید.

انتخاب میز آشپزخانه شما به دلایل زیادی یک تصمیم مهم است. به غیر از توجه عملی و بودجه، میزهای پیشخوان اغلب نزدیک به سطح چشم هستند. اگر انسجامی بین کانترها و کابینت‌ها وجود نداشته باشد، هماهنگی بصری درآشپزخانه شما به مشکل بر می‌خورد.

 • کفپوش را انتخاب کنید.

معمولا اتاق‌های مجاور خانه شما رنگ کف آشپزخانه شما را نمایش می‌دهد. اگر نه، گاهی اوقات دشوار است که بدانید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نه. هنگام انتخاب رنگ کف آشپزخانه، باید به خوبی با تمام عناصری که تاکنون انتخاب کرده اید هماهنگ باشد.

کفپوش‌های چوبی، کاشی و لمینت همگی انتخاب‌های محبوبی هستند. یک ترکیب ماندنی از کابینت‌های سفید کلاسیک و چوب گرم یا کفپوش لمینت استفاده می‌کند.

 • رنگ دیوار خود را انتخاب کنید.

دیوارها نقش مهمی در گره زدن اتاق به هم و ایجاد روحیه  و جذابیت دارند. در حالی که دیوارها به طور کلی توسط کابینت‌ها، لایه های پشتی و قفسه پوشانده می شوند، هنوز هم قسمتی از فضا است که وقتی اشتباه انجام شود بیشتر دیده می‌شود.

رنگی را انتخاب کنید که به خوبی با کف، کابینت ها و پشت سر هم تعادل داشته باشد. رنگ آمیزی دیوارهای آشپزخانه به رنگ های مایل به سفید، کرم یا خاکستری کبوتری باید مکمل اکثر عناصر انتخابی شما باشد، صرف نظر از سبکی که انتخاب می‌کنید.

 • رنگ‌های سخت افزارهای مورد استفاده را انتخاب کنید.

بیشتر زیبایی در جزئیات دیده می‌شود. عناصری مانند شیرآلات، دستگیره‌های کابینت و وسایل روشنایی. در حالی که هیچ قانون مدون در مورد هماهنگ کردن رنگ‌های سخت‌افزاری موجود نیست. همین امر به ایجاد فضایی کمک می‌کند که برنامه‌ریزی‌شده‌تر از بقیه به نظر برسد.

رنگ‌ها در آشپزخانه -003
رنگ‌ها در آشپزخانه

سخن پایانی

ایجاد یک طرح رنگ آشپزخانه روان ممکن است در ابتدا یک کار دلهره آور به نظر برسد. انتخاب نقطه شروع و حرکت در میان تمام المان‌های موجود در آشپزخانه یک به یک، ضمانت می‌کنند که فضایی زیبا و منسجم خواهید داشت. برای الهام گرفتن بیشتر از طراحی و افکار در مورد انتخاب کفپوش آشپزخانه، کابینت و هر چیز دیگری، به ما مراجعه نمایید. رنگ‌ها در آشپزخانه از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

مزیت برند ورتینا در مورد انتخاب رنگ‌ها در آشپزخانه:

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه می‌باشد.

 • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی.
 • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز.
 • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه.
 • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی و تخریب.
 • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات.
 • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد.
 • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه.
 • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و سقف ساختمان
 • طراحی داخلی (دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب و طراحی کابینت، طراحی اتاق کودک و…)
 • انواع کابینت(mdf، پانل روکش چوبی، کابینت ممبران و…)

امیدواریم  مقاله ترکیب رنگ‌ها در آشپزخانه توانسته باشد برای شما مفید واقع شود. ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر میخواهید ملکی را بفروش برسانید. اگر میخواهید در یک ملک سکونت کنید. هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص را درکنار خود داشته باشید.

اگر افتخار دادید و مارا بعنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست میکنیم که به ما اعتماد کنید.

شماره تماس: 09-88288307-021