vertina tabligh

چگونه سینک آشپزخانه مناسب را برای نیاز خود انتخاب کنید؟

چگونه سینک آشپزخانه مناسب را برای نیاز خود انتخاب کنید؟

از لحاظ عملکرد، سینک آشپزخانه یکی از قسمت‌های حیاتی خانه شما محسوب می‌شود. این یک توجه مهم در طراحی آشپزخانه شما است و در مثلث کاری آشپزخانه بسیار ضرورت دارد.

چگونه می توانید تعیین کنید که کدام نوع سینک آشپزخانه برای نیازهای شما بهترین به حساب می‌آید؟

جذابیت و زیبایی شناختی سینک آشپزخانه

با توجه به نقش در حال تحول آشپزخانه که منجر به کارهایی فراتر از پخت و پز و نظافت سنتی می‌شود، مردم اغلب سینک‌های ثانویه بیشتری را انتخاب می‌کنند. هنگام انتخاب سینک آشپزخانه مناسب، چندین فاکتوروجود دارد که باید در نظر گرفته شود، اعتقاد برا ین است، سینک آشپزخانه ُمحرک اصلی است.

مصرف کنندگان در درجه اول به دنبال سینک آشپزخانه مناسب برای تکمیل سبک شخصی آشپزخانه خود هستند. مردم نه تنها در آشپزخانه آشپزی می کنند و غذا می خورند، بلکه در حال معاشرت، سرگرمی و استفاده از فضا به عنوان مکانی برای کار هستند. دو سوم مصرف کنندگان حداقل سه ساعت در روز را در آشپزخانه صرف می‌کنند.

به گفته کریس نیلون، سینک اسب کاری آشپزخانه محسوب می‌شود. پیدا کردن یک سینک آشپزخانه که متناسب با نیازهای صاحب خانه باشد و در عین حال زیبایی‌شناسی جذابی ارائه دهد، بسیار اهمیت دارد.

سبک‌های سینک آشپزخانه

طرح‌های بزرگ و تک کاسه‌ای برای شستن ظروف بزرگ مناسب هستند، در حالی که سینک‌های دو کاسه امکان شستشوی سریع را دارند و عملکرد چند کاره را برای سرآشپز خانه ارائه می‌دهند.

با توجه به طراحی، سینک‌های آشپزخانه کوه زیبایی جذابی ارائه می‌دهند، تمیز کردن را راحت می‌کنند و مکمل ایده‌آلی برای سنگ‌های طبیعی محبوب و میزهای سطح جامد هستند. دیوار جلویی سینک‌های مزرعه‌ای به خوبی مکمل آشپزخانه‌های سنتی است، در حالی که سینک‌ آشپزخانه با فرآیند نصب سریع و آسان، راحتی بیشتری را ارائه می‌دهند.

یکی دیگر از مواردی که در هنگام انتخاب سینک آشپزخانه باید مورد توجه قرار گیرد، تعیین این است که کدام سبک با متریال میز شما بهترین هماهنگی و قابلیت را دارد.

سینک‌ آشپزخانه‌ای که در زیر میز نصب می‌شوند، به خوبی با سطوح پیشخوان سنگی و کوارتز یکی می‌شوند.

دوام سینک ظرفشویی

فولاد ضد زنگ همچنان یک انتخاب محبوب در میان صاحبان خانه برای سینک آشپزخانه است. بخشی از این محبوبیت را به این واقعیت نسبت می‌دهند که فولاد ضد زنگ با لوازم سبک تجاری تطابق بهتری دارند.

سینک‌های فولادی ضد زنگ مزایای زیادی از جمله مقاومت در برابر تراشه، ترک خوردن یا پوسته شدن دارند و همچنین به کاهش صدای ظروف و ارتعاشات کمک می‌کنند. لرزش و سر و صدای ناشی از به هم خوردن ظروف و صدای بلند تولید شده به وسیله آب جاری را کاهش می‌دهد.

ما همچنین توصیه می‌کنیم که صاحب خانه‌ها به دنبال سینک‌هایی با ظاهری همیشه زیبا و ساختاری بادوام باشند که هم از نظر سبک و هم از نظر کیفیت در آزمون زمان مقاومت کنند. مقاومت بی‌نظیر آن، زیبایی را تضمین می‌کند که در سال‌های آینده در برابر سایش و پارگی که اتفاق می‌افتد، مقاومت کند.

سینک ظرفشویی چند کاره

از آنجایی که سینک آشپزخانه یکی از عناصر اصلی یک اتاق شلوغ است، استفاده بهینه از فضای موجود صرف نظر از سبک طراحی مهم است. صاحبان خانه‌های امروزی سینک خود را بر اساس کاربرد و زیبایی شناسی انتخاب می‌کند.

چگونه بهترین متریال را برای سینک آشپزخانه خود انتخاب کنید.

تصمیم گیری در مورد بهترین مواد برای سینک آشپزخانه کاری سخت است، بنابراین راهنمایی گرفتن از یک مشاور برای این انتخاب اهمیت دارد.در رابطه با مزایا و معایب سینک‌های آشپزخانه از جنس استیل، کامپوزیت گرانیت و سرامیک بحث می‌کنیمد تا به شما کمک کنیم تا تصمیمی آگاهانه در مورد انتخاب سینک آشپزخانه مناسب خود داشته باشید. شرکت ورتینا با مشاوره در این زمینه بهترین‌ها را برای شما رقم خواهد زد.

انتخاب سینک آشپزخانه مناسب امری کاملاً حیاتی است، این چیزی نیست که هر سال آن را جایگزین کنید، مانند یک حوله یا بالش روی تختتان. اگر سینک اشتباهی را انتخاب کنید، درست کردن آن می تواند یک اشتباه پرهزینه و زمان بر باشد. اما با وجود چنین تنوع گسترده ای از متریال سینک آشپزخانه و حتی طیف وسیع تری از قیمت‌ها، چگونه می‌دانید کدام یک برای آشپزخانه شما مناسب است؟

سینک-آشپزخانه-002

سینک‌های با متریال استیل ضد زنگ

سینک‌های آشپزخانه از جنس استیل هنوز هم محبوب‌ترین سینک‌ها در بسیاری از کشورهاست و با تنوع بسیار زیادی از اندازه‌ها، شکل‌ها و حتی روکش‌های موجود، اغلب سینک‌های استیل ضد زنگ متناسب با نیازهای همه وجود دارد. سینک‌های فولادی ضد زنگ تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارند. مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی هستند و تا زمانی که به درستی از آنها مراقبت شود و بعد از هر بار استفاده پاک شوند، نباید لک شوند.

سینک‌های استیل معمولا ارزان ترین گزینه می‌باشند. اگر بودجه کمی دارید یا فقط به دنبال سینک جایگزین برای قرار دادن در ملک اجاره ای هستید، بهترین انتخاب هستند. سینک‌های استیل ضد زنگ دارای گارانتی طولانی مدت هستند و تمام سینک های آشپزخانه استیل ضد زنگ ضمانت مادام العمر دارند. از آنجایی که سینک‌ آشپزخانه فولادی ضد زنگ سبک تر از سایر گزینه‌ها است، نحوه نصب آنها نیز انعطاف پذیرتر است.

یکی از اشکالات سینک های فولادی ضد زنگ ارزان این است که آنها معمولا از فولاد ضد زنگ نازک تر ساخته می شوند. این نه تنها آنها را مستعد فرورفتگی و خراش می‌کند، بلکه باعث می‌شود سر و صدای بیشتری نیز داشته باشند.

مزایا:

 • بسیار بادوام – مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی و معمولاً با ضمانت‌های طولانی همراه است
 • اغلب از همه متریال‌های دیگرارزان‌تر است.
 • گزینه‌های نصب بالا
 • تعمیر و نگهداری کم

معایب:

 • پر سر و صدا – هر چه فولاد نازک تر باشد سینک پر سر و صداتر است.
 • سینک‌های با فولاد ضد زنگ نازک بیشتر احتمال دارد خراشیده شوند.
 • اگر چیز سنگینی در آن بیفتد، می تواند به راحتی غر شود.
 • بهترین سینک‌های ضد زنگ می توانند هزینه بیشتری نسبت به سایر مواد داشته باشند.

سینک کامپوزیت گرانیتی

سینک‌های کامپوزیت گرانیتی شاید شیک‌ترین سینک‌های آشپزخانه محسوب شوند. با تنوع بسیار زیادی از سبک‌ها و پرداخت‌های موجود، با رنگ‌های مختلف از مشکی کلاسیک تا کرم روشن و حتی صورتی و سبز، واقعاً پوششی وجود دارد که برای هر دکوراسیون آشپزخانه مناسب است. سینک‎‌های کامپوزیتی گرانیتی، مانند سینک‌های فولادی ضد زنگ، قادر هستند به روش‌های متعددی نصب شوند.

سینک‌ آشپزخانه گرانیتی فوق العاده قوی است. با سینک گرانیتی، می‌توانید با خیال راحت تابه‌ها و سینی‌های داغ را مستقیماً از فر خارج کرده و روی سینک قرار دهید.

آنها به اندازه کافی سخت هستند که اگر به طور تصادفی چیزی روی سینک بیندازید، احتمال شکستن چیزی که انداخته اید بیشتر از خود سینک است.

آنها همچنین ضد خراش و ضد لک هستند، اگرچه این بدان معنا نیست که می توانید سینک خود را با خاک و کثیف پوشانده و انتظار داشته باشید که ظرف چند روز بدون هیچ اثری آن را پاک کنید.

این نوع سینک‌ها گران‌تر از سینک‌های فولادی ضد زنگ هستند، تفاوت کیفیت بین سینک‌های گرانیتی ارزان‌تر و گران‌تر به اندازه تفاوت کیفیت بین سینک‌های فولادی ضد زنگ ارزان و گران‌قیمت نیست.

مزایا:

 • بسیار بادوام
 • قیمت‌ها همیشه پایین می‌آیند.
 • سطح آنتی باکتریال که به راحتی تمیز می‌شود.
 • تضمین‌های طولانی مدت.
 • طیف وسیعی از رنگ‌ها، اندازه‌ها و سبک‌ها

معایب:

 • سطح بسیار سختی که می‌تواند به چیزهایی که روی آن ریخته می‌شود آسیب برساند.
 • نیاز به نگهداری دقیق
 • سنگین تر از فولاد ضد زنگ، بنابراین به میز کار محکم تری نیاز دارید.
سینک-آشپزخانه-004

سینک‌های سرامیکی نسوز

سینک‌های سرامیکی آشپزخانه هنوز هم انتخاب سنتی‌ها هستند. تقریباً به هر آشپزخانه ای به سبک سنتی بروید و یک سینک آشپزخانه سرامیکی پیدا خواهید کرد و به لطف دوام آنها، این احتمال وجود دارد که به اندازه آشپزخانه در آنجا باقی بماند. یک سینک سرامیکی که به خوبی نگهداری می شود می تواند یک عمر دوام بیاورد.

اگر کیسه‌های چای یک شب در آن باقی بمانند، صبح روز بعد به سادگی یک دستمال مرطوب را پاک کنید تا دوباره تمیز شود.

سینک‌های سرامیکی آشپزخانه گران‌ترین گزینه هستند، اما برای خرید آن نیازی به پول نقد ندارید. سینک‌های سرامیکی آشپزخانه برای همه مناسب نیستند. به دلیل وزن آنها، ابتدا باید مطمئن شوید که میز کار شما می تواند یکی را تحمل کند.

مزایا:

 • راحت ترین نگهداری و تمیز نگه داشتن
 • بسیار بادوام – مقاوم در برابر حرارت و لکه
 • بی زحمت شیک
 • در برابر اکثر مواد شیمیایی خانگی مقاوم است.

معایب:

 • گزینه گران تر
 • قابلیت تراشه
 • بسیار سنگین و انتخاب کمتری در دسترس است.

قیمت سینک آشپزخانه

قیمت سینک آشپزخانه شما به عوامل مختلفی مانند جنس، اندازه و نوع بستگی دارد. دو ماده اصلی مورد استفاده در سینک آشپزخانه فولاد ضد زنگ و کوارتز هستند.در حالی که این قیمت پایه است، قیمت واقعی ممکن است بر اساس اندازه و نوع متفاوت باشد.

سخن پایانی

مواد بدی وجود ندارد، همه چیز فقط به نیازهای شما و ترجیحات سبک شما بستگی دارد. حتی ارزان‌ترین سینک استیل می‌تواند برای شما مناسب باشد. تا زمانی که به درستی از آن مراقبت شود، می‌تواند مانند هر سینک دیگری دوام بیاورد.

مزیت برند ورتینا:

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه می‌باشد.

 • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی.
 • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز.
 • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه.
 • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی و تخریب.
 • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات.
 • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد.
 • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه.
 • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و سقف ساختمان
 • طراحی داخلی (دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب و طراحی کابینت، طراحی اتاق کودک و…)
 • انواع کابینت(mdf، پانل روکش چوبی، کابینت ممبران و…)

امیدواریم این مقاله توانسته باشد برای شما مفید واقع شود. ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر قصد دارید میخواهید ملکی را به فروش برسانید. اگر می‌خواهید در یک ملک سکونت کنید. هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص در این زمینه را درکنار خود داشته باشید.

اگر افتخار دادید و مارا بعنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست می‌کنیم که به ما اعتماد کنید.

شماره تماس شرکت: 22305566-021


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.


برای دانلود پادکست مقاله اینجا کلیک کنید.