vertina tabligh

چیدمان آشپزخانه L به چه شکل است؟ مزایا و معایب

چیدمان آشپزخانه L به چه شکل است؟ مزایا و معایب

چیدمان آشپزخانه شکلی است که با چیدمان میز، لوازم اصلی و مکان های ذخیره سازی محقق می‌شود. چیدمان و پلان زمین، مثلث اولیه کار آشپزخانه را به وجود می‌آورد، مسیری است که هنگام حرکت از یخچال به سینک، تا محدوده هنگام تهیه یک غذا طی می‌کنید. زمان طراحی آشپزخانه جدید و انتخاب بهترین راه حل‌های کابینت برای خانه، یکی از اولین ملاحظات، چیدمان کلی آشپزخانه است.

در چیدمان آشپزخانه L شکل با پلان باز، قادر هستید از رنگ روی کابینت خود برای ایجاد یک فضای آشپزخانه مشخص استفاده کنید. این کابینت‌های چوبی کنتراست فوق العاده ای را با میزهای کار سفید می‌دهند و حاشیه ای در اطراف میز کار ایجاد می‌کنند و جلوه برش چشم نوازی را به میزهای کانتر سفید می‌بخشند.

 اندازه آشپزخانه شما هر چه که باشد، زیبایی چیدمان L شکل در سادگی و انعطاف پذیری آن است. و سهولتی که با آن می توان آن را مطابق با نیازهای عملی و سلیقه های مختلف طراحی سازگار کرد. ایده‌های عملی بسیاری برای چیدمان آشپزخانه متمایز موجود است که با توجه به سلیقه پیاده سازی می‌شود.

در سال 2019 چیدمان آشپزخانه L شکل، محبوب‌ترین پیکربندی آشپزخانه شد. اما چیدمان آشپزخانه L شکل چیست؟

چیدمان آشپزخانه L -002

گزینه‌های چیدمان آشپزخانه L شکل

چیدمان آشپزخانه L شکل شامل دو دیوار عمود بر همدیگر از کابینت‌ها است که شکل  ال را تشکیل می‌دهند. او می‌گوید که محبوبیت آن به دلیل سازگاری چیدمان است. معمولا، یک طرف آن به کارهای کوچکتر آشپزخانه اختصاص دارد و به‌عنوان پایه خانه برای سینک‌ها و وسایل روی صفحه عمل می‌کند. «بال» دیگر برای فعالیت‌های بزرگ‌تر طراحی شده است، محدوده و یخچال را نگه می‌دارد و فضای ذخیره‌سازی بیشتری را به وجود می‌آورد.

چیدمان آشپزخانه L شکل نیز می تواند شکل دیگری به خود بگیرد. دیوار می‌تواند با اجاق گاز و دیگری با سینک باشد. اما در این طراحی، یخچال ممکن است در L جای نگیرد. اغلب یک جزیره در مرکز این سبک آشپزخانه قرار دارد. تعیین این مورد که چیدمان آشپزخانه L  برای صاحب خانه مناسب است تا حد زیادی تحت تأثیر پلان طبقه و در دسترس بودن فضا است.

در یک آشپزخانه کوچک، شکل L ایده آل است، زیرا تمام وسایل ذخیره سازی را در دو طرف اتاق متمرکز می‌کند و بقیه را آزاد و باز می‌گذارد. این باعث می‌شود فضای کلی بزرگتر به نظر برسد.

گنجاندن پنجره

ترجیح داده می‌شود سینک و شیر آب مدرن در مقابل یک پنجره قرار گیرد و آن پنجره می‌تواند منظره‌ای عالی ارائه دهد. پای L اغلب در امتداد یک دیوار بیرونی قرار دارد و می‌توانید یک پنجره بزرگ به یک منظره شگفت‌انگیز ایجاد کنید. این اجازه می دهد تا نور طبیعی و دید کاملی از فضای باز داشته باشید. با این حال، اگر می خواهید یک پنجره در پشت سینک داشته باشید، بدانید که چگونه این پیکربندی را تغییر می‌دهد. این یک عامل تاثیرگذار در قرار دادن کابینت و لوازم خانگی در آشپزخانه شما خواهد بود.

طراحی مفهومی باز

آشپزخانه های مفهومی باز همچنان محبوب هستند. چیدمان آشپزخانه L شکل یک گزینه آسان برای ایجاد یک جریان یکپارچه بین آشپزخانه و فضاهای نشیمن مجاور فراهم می‌کند. این کار را با محدود کردن وسایل ضروری آشپزخانه به دو دیوار بیرونی انجام می‌دهد. به این صورت که حرکت در سراسر فضا با این پلان طبقه روان تر انجام می‌شود.

برای فضاهای کوچک عالی است

این چیدمان آشپزخانه L در اتاق‌های زیر شیروانی با آشپزخانه‌های صنعتی و طرح‌های طبقه‌بندی مفهومی باز که در آن اتاق ناهارخوری یا گوشه صبحانه در فضا گنجانده شده است، به خوبی کار می‌کنند. برای فضاهای کوچک تا متوسط ​​که می‌خواهید آشپزخانه احساس کند بخشی از یک فضای بزرگ‌تر است، مانند اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن، عالی است.

یک آشپزخانه L شکل که از دو طرف اصلی در یک زاویه راست با یک فضای باز در وسط تشکیل شده است، یک چیدمان فوق العاده کارآمد و مناسب برای زندگی با پلان باز است. طراحی انعطاف پذیر به شما امکان می‌دهد مناطق پخت و پز، تمیز کردن و آماده سازی را همانطور که می‌خواهید قرار دهید، در حالی که آنها را در دسترس یکدیگر قرار دهید.

با فضای باز سخاوتمندانه ای که آشپزخانه L شکل فراهم می کند، یک نیمکت جزیره ای را در طراحی خود در نظر بگیرید.

طیف گسترده ای از لوازم جانبی و راه حل‌های ذخیره سازی ما به عملکرد آشپزخانه شما می افزاید.

چیدمان آشپزخانه L -003

مزایای چیدمان آشپزخانه L شکل

 • سازگارترین طرح

چیدمان آشپزخانه L شکل در استفاده بسیار رایج است و سازگارترین چیدمان آشپزخانه محسوب می‌شود. با فضای زیاد کف برای قدم زدن، طرح‌های آشپزخانه L شکل می‌توانند حتی جادارتر از آنچه واقعا هستند به نظر برسند!

 • ایده آل برای پلان های طبقه باز

آشپزخانه L شکل به راحتی خود را با طرح های کف باز وفق می‌دهد. با دو دیوار مجاور، فضای کافی برای چیدمان لوازم، وسایل، سینک و غیره خود دارید. همچنین در تعیین مرزهای جزایر آشپزخانه از انعطاف پذیری برخوردار هستید و استفاده از آن در جایی که فضای غذاخوری با آشپزخانه ترکیب شده است، عالی است.

 • آشپزخانه و سینک خود را جدا کنید.

چیدمان آشپزخانه L فرآیند پخت و پز و تمیز کردن را با جدا کردن منطقه آشپزی آشپزخانه شما) و منطقه شستشو آسان می‌کند!

 • مناطق کاری انعطاف پذیر

چیدمان آشپزخانه L شکل با مناطق مجزای خود بیشترین انعطاف را ارائه می‌دهد، مانند یک پایه پیشخوان آشپزخانه L شکل که به تمیز کردن منطقه اختصاص داده شده است، دیگری برای اجاق گاز و مایکروویو. از طرف دیگر، اگر یک جزیره در طراحی گنجانده شده باشد.

 • راه حل های گوشه هوشمندانه را اضافه کنید.

چیدمان آشپزخانه L شکل می‌تواند گزینه‌های هوشمندانه و شیک ذخیره‌سازی گوشه‌ای باشد.

 • کارآمد برای فضاهای کوچکتر

برای آشپزخانه‌های کوچک و متوسط ​​کارآمد است زیرا این چیدمان آشپزخانه L شکل فقط به دو دیوار مجاور نیاز دارد. می‌توانید آشپزخانه گالی خود را به یک طراحی آشپزخانه L کاربردی تبدیل کنید. آشپزخانه‌های گالی از نظر فضا باریک و تنگ هستند، زیرا دکوراسیون آشپزخانه شامل دو پیشخوان در طرف مقابل است. با آزادتر شدن یک دیوار و آسان‌تر شدن حرکت، می‌تواند احساس بزرگ‌تری به آشپزخانه شما بدهد.

 • مثلث کار حرکت را آسان تر می‌کند.

چیدمان آشپزخانه L شکل معمولاً با به حداقل رساندن جریان ترافیک پا با مثلث کار همگام است، که به شما امکان می‌دهد به راحتی بین سینک، اجاق گاز و یخچال حرکت کنید!

معایب چیدمان آشپزخانه L شکل

 • فاصله گذاری می تواند مشکل ساز باشد.

از آنجایی که آشپزخانه L شکل برای پلان‌های طبقه باز ایده آل است، معایب خود را نیز دارد. آشپزخانه‌های L شکل می‌توانند بسیار گسترده باشند، با وسایلی که فضای بالای پیشخوان را در امتداد دو دیوار قرار می‌دهند که گاهی برای کاربر آشپزخانه ناکارآمد است. برخی از صاحبان خانه ممکن است برای این موضوع ارزش قائل باشند.

 •  برای چند آشپز مناسب نیست

آشپزخانه‌هایی با طرح‌های عمودی کوچک‌تر برای چند آشپز مناسب نیستند. با فضای محدود، دست های زیاد در محل کار، ناوبری منطقه را دشوار می‌کند!

 • کارکردن کابینت پایه گوشه ای ممکن است دشوار باشد

دسترسی به کابینت پایه گوشه آشپزخانه L شکل سخت می‌شود و قابلمه‌ها/ تابه ها را از گوشه خارج می‌کند مگر اینکه از لوازم جانبی برای بهبود عملکرد آن استفاده کنیم.

 • مثلث کاری چالش برانگیز

اگر جریان مثلث کار آشپزخانه طولانی تر باشد، چالش برانگیزتر می‌شود. بنابراین جزیره آشپزخانه اضافی برای کوتاه کردن طول و جریان مثلث کار توصیه می‌شود.

چیدمان آشپزخانه L -004
 • برای آشپزخانه های بزرگ امکان پذیر نیست

این چیدمان برای طراحی آشپزخانه‌های بزرگتر توصیه نمی شود، زیرا وسایل بیش از حد پهن شده اند. این بهترین کار را برای فضایی که به اتاق دیگری متصل است یا باز است!

 • فضای گوشه ای برای لوازم

ممکن است لازم باشد همه وسایل کوچک را با هم خرد کنید، زیرا فضای پیشخوان بزرگتری در وسط “L” وجود دارد.

 • جزیره برای افزایش ذخیره سازی

در مواقعی که برای افزایش فضای ذخیره سازی در آشپزخانه شما نیاز است، جزیره آشپزخانه اضافی مورد نیاز است.

چه اندازه فضایی برای طراحی مدرن آشپزخانه L شکل بهتر است؟

چیدمان آشپزخانه L شکل برای فضاهای کوچک، متوسط ​​و بزرگ مناسب است.

از کجا می توانم برآوردی برای بازسازی طراحی آشپزخانه L شکل دریافت کنم؟

کارشناسان ما در شرکت ورتینا می‌توانند شما را در بازسازی آشپزخانه و انتخاب چیدمان آشپزخانه راهنمایی کنند و با این مشاوره راه حل مناسبی برای خانه خود پیدا کنید.

مزیت برند ورتینا:

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه می‌باشد.

 • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی.
 • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز.
 • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه.
 • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی و تخریب.
 • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات.
 • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد.
 • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه.
 • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و سقف ساختمان
 • طراحی داخلی (دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب و طراحی کابینت، طراحی اتاق کودک و)
 • انواع کابینت(mdf، پانل روکش چوبی، کابینت ممبران و)

امیدواریم این مقاله توانسته باشد برای شما مفید واقع شود. ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر قصد دارید میخواهید ملکی را به فروش برسانید. اگر می‌خواهید در یک ملک سکونت کنید. هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص در این زمینه را درکنار خود داشته باشید.

اگر افتخار دادید و مارا به عنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست می‌کنیم که به ما اعتماد کنید.

شماره تماس: 09-88288307-021