vertina tabligh

کاغذ دیواری| ساده،سه بعدی

کاغذ دیواری| ساده،سه بعدی

کاغذ دیواری چیست ؟

کاغذ دیواری، پوشش زینتی و مورد استفاده برای دیوارهای ساخته شده از ورق های طولانی کاغذی است. با استفاده از نقوش انتزاعی، نقاشی یا چاپ با طرحهای انتزاعی یا روایی چاپ شده اند.

از کاغذدیواری زمان قدیم برای پوشش دادن به دیوارها استفاده میشده وبعنوان یک المان زیبایی برای تزیین کردن فضاهای داخلی رفتارمیکرد. درچین نیز ازاواخر قرن 17 استفاده از کاغذدیواری با کیفیت بالا را آغاز کرد. این مدل با دست نقاشی شده و گران قیمت بود و به همین دلیل بیشتر در کاخها استفاده میشد.

در قرن 20 کاغذدیواری های طرح دار به یک متریال ضروری برای پوشش دیوارها برای خانه ها تبدیل شده بودند. تولیدکنندگان اخیراً کاغذ دیواریهایی با ویژگیهایی مانند ممانعت از تشعشعات WiFi تولید کرده اند. همچنین ویژگی محافظت ازدیوارها درمقابل زمین خوردن درزمان زلزله یا نورپردازی کردن با استفاده ازLED ها، طراحی کرده اند.

شاید جداره های صاف و دلچسبی نداشته باشید. حتی شاید دیوارهای شما تا بحال چندین بار نقاشی شده اند و حتی بعد ازمدتها ازدیدن آنها خسته شده باشید. کاغذدیواری نه تنها با دوام است حتی قادراست تمامی موارد ناخوشایند دیوارها را ازجمله  ترکها، جای تابلوها را بپوشاند. حتی غیراین موارد رنگ آمیزی متنوع هم دارد.

وقتی نوبت به دکوراسیون میرسد، موارد کمی وجود دارند که بتوانند روحیه وفضای یک محیط را چشمگیرمثل کاغذدیواری تغییردهند.

این الگوهای مرتبط با کاغذدیواری میتوانند خیلی سریع اتاق را بیارایند. همچنین میتوانند برای استتار و مخفی کردن لکه هایی که خسته کننده شده اند و ازبین نمیروند هم استفاده گردند.

کاغذ دیواری

چند مورد پرطرفدار کاغذدیواری :

1. کاغذدیواری چاپ جنگلی

کاغذ دیواری جنگل و گیاهان با رنگهای سبز و قهوه ای عمیق. اگر نمی‌توانید به اندازه دلخواه خود درطبیعت بیرون بروید، نقشهای شاخ و برگ، گیاهان گزینه خوبی است وطرح جالبی می‌باشد.

2. کاغذدیواری هندسی پررنگ

کاغذدیواری ازنوع هندسی بخوبی با فضای داخلی یکپارچه سازی با سیستم منزل وراهی راحت برای افزودن رنگ به هرمحیطی هستند. الگوهای بزرگ با خطوط تمیز برای بخش هایی که میخواهید مدرنتر و امروزیتر به نظر برسد. الگوهای مردمی میتوانند برای آشپزخانه های روستایی یا اتاقهای خواب مورد استفاده قرار گیرند.

3. کاغذ دیواری گلدار

کاغذ دیواری طرحهای دارای شکوفه، دردیوارهای برجسته یا درقسمت فوقانی کابینت آشپزخانه استفاده می‌شود. این نوع کاغذدیواری جلوه ای سرگرم کننده به خانه شمامیدهد.

4. کاغذدیواری برگرفته شده از سنگ مرمر

استفاده کردن از سنگ مرمر برای جداره های منزل شما نه تنها غیرعملی، بلکه بسیار گران قیمت هم است. با این وجود، این نباید شما را از معرفی پیچ و خمهای خارق العاده سنگ مرمر به تزئینات باز دارد. کاغذ دیواری لوکس و برگرفته از سنگ مرمر وجود دارد که میتوانند به زیبایی هر اتاق کمک کنند.

5. کاغذ دیواری گرافیکی

کاغذ دیواریهایی که شبیه گرافیکهای مداد روی کاغذ هستند امروزه خیلی مورد توجه قرار گرفته اند. نقاشیهای گرافیکی ایده آل برای آپارتمانهای کوچک، حمام، اداره ، خانه میتوانند زنده بودن فضاهای مدرن  را نیزبیافزایند.

6. کاغذدیواری حیوانات

کاغذ دیواری حیوانات به منظور مهدکودک، اتاق خواب و مراکزبازی کودکان مورد استفاده بوده است. اما میتوانیم بهعنوان یک مورد گیرا برای اتاق نشیمن و ستونهای خانه استفاده شود. حتی اگر فقط روی یکی از دیوار باشد، این نوع چاپ ها میتوانند حس پویایی رادر فضا ایجاد کنند.

7. کاغذدیواری نوارهای پررنگ

طرحهای راه راه  پررنگ به شکستگی درجداره های تک رنگ کمک میکنند، در عین حال نمایی متناسب به مکان میدهند. علاوه براین، کاغذ دیواری هایی با راه راه های بزرگ راهی بسیارعالی برای ایجاد ظاهری سلطنتی است. همچنین المانی جذاب در اتاق خوابها یا سالنهای غذاخوری هستند.

پیشنهاد تیم ورتینا برای کاغذدیواری سازه شما :

مرحله اول – با توجه به دلیل استفاده ازکاغذدیواری واینکه شما بایدمطمئن شوید که آماده انتخاب طراحی کاغذدیواری هستید که حداقل برای چندسال درآنجا بماند؟

مرحله دوم: معایب و مزایای کاری که قرار است انجام دهید. کاغذدیواری ساختمان را همه جانبه در نظر بگیرید.

مرحله سوم: گونه های متریال وانواع مدل های کاغذدیواری را بررسی و در مورد آنها تحقیق کنید.

مرحله چهارم: از یک مشاور با تجربه جهت ارائه مشاوره لازم در زمینه کاغذدیواری کمک بگیرید. یک فایل گرافیکی متناسب با سلیقه خود ایجاد کنید .

مرحله آخر: در نتیجه با استفاده ا متخصصین و کارآمدان درزمینه کاغذ دیواری کار خود را پیاده سازی و اجرا کنید  .

اصول طراحی انجام شده در انتخاب کاغذ دیواری :

 1. طرح و رنگ بندی پوشش دیوارها میتواند درشخصیت و روحیه یک فضا اثرگذارباشد. پس باید رنگبندی در نظر گرفته شود.
 2. در اندازه های بزرگ ورنگهای روشن یا تیره کاغذ دیواری دیوارها وسقفها نزدیکتر به نظرمیرسد و باعث کوچکترشدن فضا می‌شود. الگوهای بزرگ در فضای حداقل مابین میز و کمدها تاثیر خود را از دست می دهند.
 3. طرح های کوچک کاغذدیواری در رنگ امیزی روشن، دیوارها را به عقب تر میبرد و فضای اتاق را بزرگتر میکند. برخی از الگوهای کوچک بیشتر از اندازه شلوغ برای فضای کوچک مابین آشپزخانه و کمد باشد.
 4. خطوط عمودی کاغذدیواری در فضاهای باارتفاع کم مورد استفاده هستند. باعث افزایش ارتفاع  فضای موردنظرمی شوند.
 5. خطهای افقی کاغذدیواری آرامتر هستند و موجب کاهش ارتفاع  فضا می شوند.
 6. خطوط منحنی  و مورب کاغذدیواری لطیف و نرم هستند. این خطوط فضا را آرامش بخشتر میکند.
کاغذ دیواری

چند نوع از جنس های کـاغذ دیواری :

کـاغذ دیواری الیاف

این گونه از کاغذ دیواری تولید شده از: ابریشم، پنبه، پارچه، نمد یا پر برای استفاده در زیبایی بکارمیرود. کاغذ دیواری های پارچه قابل تنفس، مقاوم در برابر شعله، مقاوم در برابر لکه هستند. این نوع کاغذ دیواری کیفیت عایق استثنایی را فراهم میکنند بسیار گران هستند و اجرای آنها روی دیوارها سخت است.

کـاغذ دیواری از نوع بامبو

این نوع کاغذ دیواری یک محصول طبیعی سازگار با محیط زیست و در مدت طولانی تغییر رنگ نمیدهند. بامبو یک ماده “طبیعی” است، میتواند تحت تأثیر رطوبت زیاد قرار گیرد و بسیار تمیز شود. از این نوع کاغذ دیواری درمناطقی که شاید با موادغذایی یا سایرمواد لکه دار احتمالی تماس پیدا کنند استفاده نشود. نباید از آنها در مناطقی با رطوبت بالا مانند حمام یا اتاق های کم درجه استفاده شود.

کاغذ دیواری از نوع  فایبرگلاس

این گونه کاغذ دیواری از الیاف شیشه تولیدشده و بهم متصل شده اند تا ماده ای ورقه ای تشکیل دهند. با توجه به نوع ایجاد شدن کاغذ دیواری، فوق العاده محکم هستند ویک تقویت بسیارعالی برای هردیواریا سقف ایجاد میکنند. آنها در برابرآتش مقاوم هستند واز گسترش شعله های آتش جلوگیری میکنند، این یک مزیت اساسی درایمنی دربرابر آتش است. فایبرگلاس ماده ای سبک، بسیار مستحکم و مقاوم است.

کـاغذ دیواری غیربافته

کاغذ دیواری غیر بافته شده آخرین روند تزئینات است. منسوجات غیر بافته شده از ترکیبی خاص از الیاف طبیعی و مصنوعی ساخته شده اند. این الیاف را در بسیاری از محصولات خانگی مانند کیسه های چای، فیلترهای قهوه و گاز پیدا خواهید کرد. این کاغذ دیواریها قادربه نفس کشیدن هستند، این موجب میگردد که آن کاغذدیواریها یک استفاده عالی برای آشپزخانه وسرویس باشند. این کاغذ دیواری در برابر پارگی نیز  ماندگاری بالا دارند. این یک مزیت بزرگ است زیرا کاغذ دیواری در هنگام نصب یا حذف پاره نمی شوند.

کـاغذ دیواری مایع

آن نوع کاغذ دیواری از سلولز و الیاف پنبه تشکیل شده اند. باید با کمک یک پالت مخصوص به صورت مایع استفاده شوداکولوژیکی است و استفاده از آن آسان است. عایق حرارتی و صوتی خوبی دارد. دارای یک ضد الکتریسیته ساکن و اثر است. این ماده از مواد طبیعی، غیرسمی تشکیل شده است.

کاغذ دیواری

مزایای استفاده از کاغذ دیواری:

 • تطبیق پذیری – استفاده از کاغذ دیواری صرف نقاشی روی دیوار در خانه مزایای مختلفی دارد. شاید مشهودترین مزیت به کارگیری کـاغذ دیواری ، تنوع خیلی زیاد المان های تزئینی شما باشد.
 • با بکارگیری کاغذ دیواری میتوانید هزاران الگو، رنگ و طرح را با سلیقه خود انتخاب کنید. به شما این امکان را می دهد که کمی رنگ به اتاق  بدهید .
 • جذابیت بصری – قادرخواهید بود نحوه قرارگیری کـاغذ دیواری در فضا را تغییر دهید. بعضی از اتاق ها با حاشیه کاغذ دیواری زیباتر به نظر می رسند. برخی ازافراد ترجیح میدهند روی قسمتی از جداره های خود کاغذ دیواری بزنند وبخشی دیگررا با متریال دیگر زینت دهند.
 • مقرون به صرفه بودن – هزینه اولیه کـاغذ دیواری در مقابل رنگ بیشتر است. اما دوام آن به مرور زمان باعث صرفه جویی در هزینه شما می‌شود.
 • تمیز کردن کاغذ دیواری به آسانی اتفاق میافتد. بیشتر کـاغذ دیواری های امروزی با روکش پوشیده شده تا با استفاده ازمواد پاک کننده تمیز شوند. موجب می‌شود که دیوارپوش شما ماندگاری بالاتری نسبت به برخی ازرنگها داشته باشد، دراثر تمیز کردن های مکرر محو می‌شود.
 • برای اتاق هایی  مثل اتاق کودکان که دیوارها مستعد سریع  کثیف شدن هستند، کـاغذ دیواری متریال مناسبی است. چاپهای موجود برروی کـاغذدیواری علاوه بر اینکه به سادگی تمیزمی‌شوند، به مخفی سازی کثیفیها و لکه ها نیز کمک میکنند.
 • سهولت و راحتی استفاده – برخی از شرکت ها کـاغذ دیواری موقتی ارائه میدهند. قابلیت تغییر مکان دارند و به راحتی قابل استفاده هستند.
 • حذف آسان – کـاغذ دیواری وابسته به کاربرد، کـاغذ دیواریهای سنتی را میتوانید با کمی تلاش وبدون آسیب رساندن به دیوارها برداشته شود.
 • کـاغذ دیواری  به یک فضا شخصیت میدهد، به شما امکان می دهد.

معایب کـاغذ دیواری – آنچه  که باید قبل از خرید بدانید

موارد منفی استفاده از کاغذ دیواری:

هزینه بالاتر – بله، در استفاده اولیه از کـاغذ دیواری هزینه بیشتر است. با این حال، جوانب مثبت را بخاطر بسپارید. کـاغذ دیواری می تواند در طولانی مدت در هزینه شما صرفه جویی کند.

حذف دشوار – بله، ما فقط گفتیم که حذف کـاغذ دیواری آسان است. اگر قبل از حلق آویز دیوارها به درستی از قبل چیدمان نشوند، برداشتن کاغذ دیواری سخت است. به همین دلیل قبل ازاستفاده ازکاغذ دیواری باید با یک طراح داخلی حرفه ای یا متخصص کاغذ دیواری مشورت کنید.

جایگزینی سخت است – الگوهای کـاغذ دیواری همش در حال تغییر هستند. اگر دیواری خراب شد و باید کاغذ دیواری را عوض کنید، این مسئله می تواند یک مشکل اساسی باشد. اگرشما نیاز به تعمیردیوار با کاغذدیواری دارید، شاید کاغذ دیواری که قبلا استفاده کردید یافت نشودوباید رول دیگری استفاده کنید.

رطوبت و آب و هوا – کاغذ دیواری را متناسب با فضا انتخاب کنید. خوشبختانه کاغذ دیواری نوینی وجود دارد که برای ماندگاری در برابر رطوبت در مناطق مرطوب طراحی شده اند.

کـاغذ دیواری مورد نظر تمام شود – یک متخصص و کاربلد واجد شرایط کـاغذ دیواری را در نظر بگیرید. به اندازه کافی کـاغذ دیواری سفارش داده باشد تا کار خود را انجام دهید و در میان کار کم نیاید.

زمانی که لازم می‌شود تا کـاغذ دیواری ها را بکنید توجه کنید
کاغذ دیواری که بکار میبرید، اغلب بعد از مدتی حتی در بهترین نوع مجبوربه جدا کردن آن می‎‌شوید. عمرکـاغذ دیواریها به طورمتوسط ​​۱۵ سال یا بیشتر است. ممکن است بخواهید سبک کـاغذ دیواری تان را تغییر دهید.

کاغذ دیواری برای مطابقت با سبک اتاق :

سبک اتاق را که تزئین می کنید و کاغذ دیواری میکنید در نظر بگیرید:

 1. اگر سلیقه عاشقانه است،  کاغذ دیواری با سبک ظریف  را امتحان کنید.
 2. اگرغیررسمی است، جفت شدن کـاغذ دیواریهای طرحهای گل و ارگانیک و روان که موجب ایجاد آرامش در منزل می‌شود.
 3. اگر معاصر / مدرن است ،  ازکـاغذ دیواری با اشکال هندسی و براق  را در نظر بگیرید. طرح های  گلدار در مقیاس بزرگ و پررنگ هم چنین به نظر برسد.
 4. اگرسنتی است، کـاغذدیواری راه راه های پیچیده ای را که کاملاً با المانها و تزئینات سنتی هماهنگ است، درنظربگیرید.

تعیین میزان مورد نیاز خرید کاغذ دیواری

برای اعمال کـاغذ دیواری تمام دیواره ها را اندازه بگیرید و عرض را و ارتفاع رابه دقت اندازه بگیرید. کم کردن  پنجره ها، درها و سایر فضاهای اضافه.

برچسب رول را از نظر میزان پوشش رول کاغذ دیواری بررسی کنید.اطمینان حاصل کنید که پوشش رول کاغذ دیواری بیش از کل متر مربع دیوار است.

قاعده کلی این است که یک رول کـاغذ دیواری اضافی از آنچه شما نیاز دارید سفارش دهید. بهتر است آنرا همزمان با خرید اصلی تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که رول ها از یک محصول مشابه هستند بنابراین هیچ گونه تغییر رنگی وجود ندارد. رول کـاغذ دیواری یدکی برای پاسخگویی به یک اشتباه  است. در صورتی که استفاده نکردید، می توانید  با هماهنگی قبلی آن را برگردانید.

مزیت استفاده از برند ورتینا در اجرای کـاغذ دیواری سازه موردنظرتان  :

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا گادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی (کـاغذ دیواری) و اجرای فعالیت های عمرانی سازه. این تیم قادر به ارائه خدمات زیر به شما مهندسین، انبوه سازان و مصرف کنندگان گرامی می‌باشد .

 1. سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی.
 2. طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز.
 3. آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه.
 4. زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی.
 5. تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات.
 6. اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد.
 7. ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه.
 8. به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و اجرای کـاغذ دیواری.

–  پیشنهاد تیم ما به شما :

متشکریم که مطالب بالا را برای افزایش اطلاع خود از کـاغذ دیواری مطالعه کردید. یقینا خود شما میتوانید یک  تصمیم عالی و کاربردی  .برای کاغذ دیواری مناسب سازه موردنظر خود داشته باشید .

ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر میخواهید ملکی را بفروش برسانید. اگر میخواهید در یک ملک سکونت کنید. هرتغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیازدارید یک متخصص را درکنارخود داشته باشید.

اگر افتخار دادید و مارا بعنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست میکنیم که به ما اعتماد کنید!

شماره تماس: 09-88288307-021

کلمات کلیدی : کاغذ دیواری، متریال، کاغذ دیواری الیاف، بامبو، کاغذ دیواری فایبرگلاس، کاغذ دیواری غیربافته، کاغذ دیواری مایع، سه بعدی