vertina tabligh

7 مزیت آینه کاری در داخل ساختمان| قیمت آینه کاری

7 مزیت آینه کاری در داخل ساختمان| قیمت آینه کاری

هنر آینه کاری در داخل ساختمان قطعا یکی از ظریف ترین تزئینات معماری در تمدن اسلامی و ایرانی محسوب می‌شود. اساساً آینه کاری هنر خلق طرح‌های منظم، متقارن و هندسی است. این هنر با استفاده از قطعات بزرگ و کوچک آینه برای تزئین سطوح داخلی ویا خارجی یک ساختمان به کارگرفته می‌شود. اولین استفاده از هنر آینه‌ها در معماری ایران در تزئین ایوان خانه شاه طهماسب صفوی در شهر قزوین بود. هنر آینه کاری از گذشته تا به امروز به صورت خلاقانه درطراحی داخلی و خارجی ساختمان به کار رفته است.

آینه‌ها به عنوان یک ابزار موثر در طراحی داخلی برای رسیدن به اهداف عملی و بسیاری از انگیزه‌های خلاقانه به کار می‌رود.این که آیا قصد دارید جلوه ای شفاف به دکوراسیون داخلی خود ببخشید، به کار بردن آینه کاری طبق اصول نور و فضا را تقویت می‌کند. یک آینه در دکوراسیون داخلی اگر با دقت انتخاب شود و در موقعیت مناسب قرار بگیرد ما را به هدفمان می‌رساند.

با به کارگیری آینه‌ها با بیشترین کارایی، سبک‌های مورد علاقه تان را طراحی ایجاد کنید. در این مقاله در ارتباط با مزیت‌های آینه کاری در ساختمان صحبت می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

ساختمان آینه ای به چه سازه ای گفته می‌شود؟

آینه کاری در داخل ساختمان اغلب به عنوان تاسیسات هنری برای اتفاقات برجسته سازی سازه به کار می‌رود. ساختمان‌های آینه کاری شده در هر کجا که هستند خودنمایی و جلوه گری می‌کنند. از آینه کاری در داخل ساختمان می‌توان برای متمایز نمودن معماری یک سازه با بازتاب زوایا یا فضاهای جالب استفاده کرد.

برای ساختن یک آینه چه موادی به کار برده می‌شود؟

آینه اغلب از شیشه با سطح صاف یا خمیده به وجود می‌آید و روی آن یک پوشش که باعث ایجاد انعکاس شود کشیده می‌شود. آینه‌ها فقط برای ساخت ظاهر نیستند؛ آنها همچنین در بسیاری از اجزای تکنولوژیکی و علمی استفاده می‌شوند. قبل از ساخت آینه‌ها، اغلب از حوضچه‌های آب برای دیدن بازتاب استفاده می‌شده است.

آینه کاری در داخل ساختمان-02
آینه کاری در داخل ساختمان

مزایای استفاده از آینه کاری در طراحی داخلی ساختمان

دنیای طراحی داخلی بسیار گشترده و بی انتها است. همیشه روش‌های جدید و جذابی برای استفاده بیشتر از محیط، چه در خانه و چه در محل کار، وجود دارد. در این مقاله ما قصد داریم نکاتی را در مورد آینه کاری در داخل ساختمان که هر صاحب خانه می‌تواند از آنها استفاده کند، مورد توجه قرار دهیم.

با بزرگ شدن، احتمالاً چند آینه در خانه شما وجود داشت. می‌توان حدس زد، بزرگترین آینه‌هایی که در آینه کاری در داخل ساختمان استفاده می‌کنید مخصوص حمام و شاید اتاق نشیمن است. با تمامی این توضیحات اکنون می‌دانیم که آینه‌ها می‌توانند بسیار مفید واقع شوند. آینه‌های با جنس شیشه ای با کیفیت بالا این امکان را فراهم می‌کنند که تأثیر زیادی بر ظاهر و حس خانه شما بگذارند. چگونه  آینه کاری می‎‌تواند این را ایجاد کند؟

در ادامه این مقاله به بررسی این مزایا پرداخته ایم واینکه چگونه موجب بهتر شدن طراحی می‌شوند؟

همه طراحان داخلی و هم دکوراتورها بر این اعتقاد هستند که یک آینه ظاهر یک اتاق را تکمیل می‌کند. آینه ایستاده یا آینه دیواری یکی از وسایل کم هزینه ای است که می‌توانید برای خانه، ورودی، دفتر یا مغازه خریداری کنید. آینه‌ها دارای اشکال، سایزها، سبک ها و طرح های متنوعی هستند.

آینه‌های تزئینی بی انتها هستند و با بسیاری از طرح‌های داخلی از مدرن تا سنتی مطابقت دارند. این انتخاب به نوعی گسترده و متنوع است.

آینه کاری در داخل ساختمان-04
آینه کاری در داخل ساختمان

1) آینه‌ها موجب ایجاد عمق در فضا می‌شوند.

زمانی که آینه ای را روی دیوار متصل می‌کنید، با این کار عمق داخل اتاق را ایجاد کرده اید. حالا، هرچه آینه بزرگتری به کار برده شود، اتاق شما حس بزرگتری می‌کند. بازتابی که توسط آینه در آینه کاری در داخل ساختمان ایجاد می‌شود، فضای داخل اتاق شما را بیشتر می‌کند. اگر یک خانه کوچک یا حتی یک اتاق کوچک داری، نصب یک آینه بزرگتر می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

یک آینه به خوبی قرار گرفته ظاهر یک اتاق بزرگتر را نشان می دهد. این اتاق نور طبیعی و مصنوعی اتاق ها را انعکاس می‌دهد.

2) افزایش نور و روشنایی فضا

 در حالی که آینه قدرت این را دارد به فضای شما احساس دهد، می تواند مجموعه نور خروجی اتاق شما را نیز بیافزاید. یک آینه سطح بازتابنده دیگری را برای بازتاب نور می‌افزاید. اگر احساس می‌کنید باهوش هستید، آینه خود را طوری تنظیم کنید که از هرگونه نور طبیعی که از پنجره‌ها به خانه شما نفوذ می کند‌، استفاده کند. داشتن یک اتاق با نور خوب یک راه عالی برای ممانعت از خواب آلودگی و افسردگی است.

بیشتر اتاق‌ها دارای دو منبع نور می‌باشند. نور خورشید از که از بیرون است و نور مصنوعی از چراغ‌های سقفی، لامپ‌ها و لوسترها و …هستند. هرچه یک اتاق یا فضا دارای هوا و دید بیشتری باشد، فضای آن بزرگتر دیده می‌شود.. آینه کاری روی در و دیوار هم نور خورشید و هم نور مصنوعی را منعکس می کند. همین امر باعث می‌شود فضای جذاب تر، گشاده تر و روشن تر دیده شود. با استفاده از آینه کاری در فضای مورد نظر شما  می‌توانید در هزینه های انرژی صرفه جویی کنید. زیرا آینه ها به اندازه کافی در طول روز اتاق را روشن می‌کنند تا نیاز نباشد که چراغ یا لوستری روشن باشد.

آینه کاری در داخل ساختمان-03
آینه کاری در داخل ساختمان

3) ایجاد کردن یک فضای حرفه ای

در آینه کاری در داخل ساختمان به فضایی بیاندیشید که اخیراً آینه‌های بزرگ نصب شده در آن مشاهده کرده‌اید. احتمالاً آینه‎‌های با سایز بزرگ  در داخل ساختمان‌های شرکت‌ها، سالن‌ها و مراکز تجاری مشاهده کرده اید. تمامی این اماکن دلیل مشترکی داشتند. دلایل مشترک آنها این بود که ظاهری متمایز و حرفه ای به وجود آورند. آینه‌هایی که به صورت حرفه ای قاب بندی شده اند و متصل شده می توانند به اتاق‌های معمولی نیز حس زیبایی و کلاس بدهند.

اگر برای پروژه طراحی خود به دنبال متخصصان و مشاوران متبحر هستید، به مکان مناسب آمده اید. ما در ارائه دسترسی مشتریان خود به بهترین طرح آینه کاری تخصص داریم.

4) پنهان کردن اشکالات در فضای مورد نظر

یک دیوار دارای مشکل چه از لحاظ رنگ و چه از لحاظ آسیب، از آینه کاری در داخل ساختمان بسیار سود می برد. فقط با نصب یک آینه زیبا به دیوار، بلافاصله نقص‌ها و عیوب را می‌توانید مخفی کنید. اگر به فکر پوشش عیب یک فضای بزرگترهستید، یک آینه بزرگتر در آینه کاری در داخل ساختمان استفاده کنید یا فضای بیشتری را دکورآینه کاری انجام دهید.

5) استفاده از آینه کاری در جهت امنیت فضا

این روزها بسیاری از سیستم‌های امنیتی پیچیده و گران قیمت هستند. از جمله این سیستم‌ها چندین دوربین، مانیتور، کامپیوتر و سیم کشی پیچیده است. هر چند که این سیستم‌ها بسیار مفید و موثرند ولی از بودجه بسیاری از صاحبان خانه و مشاغل کوچک که خواهان راه حل‌های امنیتی ساده، کم هزینه، اما موثر هستند فراتر هستند.

مغازه‌ها، پارکینگ‌های خودرو و دیگر اماکن تجاری از آینه برای کمک به نمای کل ساختمان خود استفاده می‌کنند. با قرار دادن آینه در خانه می‌توانید تأثیر مشابهی داشته باشید و به شما این امکان را می‌دهد که اطراف دیوارها و درهای ورودی را ببینید.

6) آینه کاری در هر فضا ایجاد استراتژی میکند

نقاط عطف و مورد توجه در یک فضا غالبا یک شومینه بزرگ یا یک دیوار رنگارنگ با آثار هنری هستند. آینه کاری در داخل ساختمان نیز در هر فضایی مشخصه فوق العاده ای را ایجاد می‌کنند. استفاده از یک آینه پررنگ بزرگ یا آینه‌هایی با فریم‌های تزئینی برای جلب توجه می‌تواند هر دیواری را به یک بخش بیانیه تبدیل کند.

7) موجب ایجاد انرژی خوب در فضا می‌شود.

آینه کاری در داخل ساختمان همچنین این امکان را ایجاد می‌کند که یک عنصر مفید در چیدمان فنگ شویی باشد.

آینه‌ها نمایانگر آب هستند و می‌توانند به تعادل اتاق یا متمایز ساختن هدف یک اتاق کمک کنند. آینه ای روی شومینه قرار بده تا نرم کننده عنصر آتش کوره باشد. با قرار دادن یک آینه در ورودی خود مهمانان خود کمک کنید تا از استقبال بیشتری برخوردار شوند.

قیمت آینه کاری در داخل ساختمان

آینه کاری هم یک هنر تزیینی در داخ و خارج ساختمان محسوب می‌شود. قیمت آینه کاری در داخل ساختمان با توجه به فاکتورهایی متفاوت است. این فاکتور ها شامل اندازه فضایی که قرار است آینه کاری شود، نوع آینه، سایز آینه، ضخامت آن و…

سخن پایانی

یکی از مرسوم ترین موارد استفاده از طراحی با آینه یا آینه کاری گشودن و دلباز کردن فضا است. آینه‌ها فقط نباید مناطق یا پنجره های روشن را منعکس کنند از آنها می‌توان برای برجسته کردن معماری با بازتاب زوایا یا فضاهای جالب استفاده کرد.

برای آینه کاری فضایی که در نظر داریم باید از قبل یک پلنی طراحی شود و تمامی جوانب در ان سنجیده شود و در نهایت پیاده سازی نهایی اجرا گردد.

مزیت برند ورتینا در مورد آینه کاری ساختمان:

تیم مبنا با برند تجاری ورتینا کادری متخصص در امر دکوراسیون داخلی و اجرای فعالیت های عمرانی سازه می‌باشد.

  • سبک شناسی و ایجاد هویت ساختمانی و مشاوره توسط تیم فنی و مهندسی.
  • طراحی و ارائه پلان های معماری متناسب با سبک مورد نیاز.
  • آنالیز کیفی و ریالی و اصلاح طرح متناسب با بوجه پروژه.
  • زمانبندی و اولویت بندی اقدامات اجرایی برای تحقق دوره پروژه ازجمله نوسازی و بازسازی و تخریب.
  • تامین تجهیزات و بررسی کیفی مصالح و تجهیزات.
  • اجرای طرح توسط تیم متخصص و متعهد.
  • ارائه تضمین کیفی و خدمات سالانه.
  • به کارگیری دیوارهای پیش ساخته و سبک  و نقاشی ساختمان و پتینه کاری و سقف ساختمان
  • طراحی داخلی (دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب و طراحی کابینت، طراحی اتاق کودک و…)
  • انواع کابینت(mdf، کابینت ممبران و…)

امیدواریم  مقاله مزیت آینه کاری در داخل ساختمان توانسته باشد برای شما مفید واقع شود. ما در اینجاییم تا شما راحت زندگی کنید. ما باور داریم یک سرپناه برای شما آخر رضایت نیست و خلق رضایت هنر ما است.

شما اگر میخواهید ملکی را بفروش برسانید. اگر میخواهید در یک ملک سکونت کنید. هر تغییری را برای بهبودی و ایجاد حس خوب را برای خود رقم بزنی نیاز دارید یک متخصص را درکنار خود داشته باشید.

اگر افتخار دادید و مارا بعنوان یک متخصص انتخاب کردین، از شما درخواست میکنیم که به ما اعتماد کنید.

شماره تماس: 09-88288307-021