vertina tabligh

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری بخشی از دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید. در موارد زیادی از جمله: خانه های مسکونی، مراکزخرید، فروشگاه‌ها، دفاترکار، بیمارستانها، مغازه‌ها وهتل‌ها هم به کارمیرود. طراحی دکوراسیون اداری علاوه برافزایش زیبایی محیط کار، منجربه بهبود عملکرد کارکنان، افزایش میزان بهره‌ وری، بهبود ارتباطات درون سازمانی میشود.

طراحی دکوراسیون اداری فضایی راحت و جذاب را برای تمامی کارکنان شرکت، ایجاد میکند. باعث افزایش انگیزه و روحیه افراد، افزایش راندمان کاری و بازدهی آن‌ها، مشارکت و انجام کار تیمی کارکنان میگردد. همچنین ایجاد حس مالکیت و تعلق نسبت به اداره و در نهایت رضایت شغلی را منجر میشود.

بسیاری از افراد درادارات، شرکت‌ها، موسسه‌ها و آموزشگاه‌ها شاغل هستند و نزدیک به نیمی ازعمر خود را در این اماکن سپری میکنند. از این رو محیط اداری حکم خانه دوم را برایشان دارد. درنتیجه باید در طراحی دکوراسیون اداری حتما از افراد زبده و ماهر با دانش و تجربه‌ کافی بهره برد.

مواردی که دردکوراسیون اداری بسیاراهمیت دارد، ایجادهماهنگی ویکپارچگی چیدمان، شکل، جنس و رنگ، رنگ محیط و نورپردازی محیط است. درعین وجود المان‌های متفاوت، یک تم کلی بر محیط اداری حاکم میشود.

دکوراسیون اداری و نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی:

در دکوراسیون اداری ازنوع کاربری، دربرنامه فیزیکی فضا بسیار اهمیت دارد. نوع دکوراسیون داخلی اداری هم باید کاملا کاربردی باشد و هم در کسب وکارو تجارت کمک کننده باشد.

در طراحی دکوراسیون داخلی فضای اداری موارد زیر صورت میگیرد:

 •         بررسی نیاز های شرکت و یا اداره از فضای خود و طراحی مناسب معماری داخلی اداری.

·   طراحی دکوراسیون داخلی متناسب با بیزینس شرکت و اداره مربوطه.

·   تعریف بودجه مناسب و هزینه دکوراسیون اداری.

· برنامه زمانبندی مناسب برای اجرای دکوراسیون داخلی اداری.

· عوامل موثر بر طراحی دکوراسیون مکان های اداری.

نوع و سبک معماری که در طراحی محیط مورد استفاده قرار میگیرد از عوامل موثر برساختاریک دکوراسیون محسوب میشوند. طراح دکوراسیون اداری به منظور پیشبرد اهداف خود باید توانمندیهای خاصی داشته باشد و قادربه برنامه ریزی های دقیق باشد. طراح دکوراسیون اداری باید درخواست کارفرما و کاربری را اجرا کرده و اصول واستانداردها درطراحی دکوراسیون داخلی درنظربگیرد.

نکات مهم برای طراحی دکوراسیون مکان های اداری:

در یک اداره یا سازمان رده های شغلی مختلف و کارمندان بسیار زیادی وجود دارند. هر یک از این کارکنان دارای وظایف مختص به خود میباشد. درطراحی دکوراسیون اداری باید این اصل درنظرگرفته شود وبرای هر یک ازاین کارکنان فضای خصوصی ونیمه خصوصی مجزا درنظرگرفته شود. تنها دراین صورت است که هر یک از کارکنان بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران میتواند وظایف خود را انجام دهد.

استفاده از دیوارهای جداکننده و یا پارتیشن اداری با ارتفاع کم کارآمدترین راهکار برای این مسئله میباشد. برای انتخاب رنگ مناسب طراحی دکوراسیون مکان های اداری باید از روانشناسی رنگ ها استفاده کرد. رنگ هایی که باعث افزایش انرژی کارمندان و سرعت انجام کارها می شود را انتخاب نمود.

یکی دیگر ازعوامل موثر در طراحی دکوراسیون مکان های اداری و تجاری نورپردازی است. نورپردازی مناسب یا غیرمناسب خستگی چشم ها و توان کاری افراد را تحت تاثیر قرار میدهد.

طراحی دکوراسیون فضاهای اداری میتوانند فضای مناسب برای استراحت کارکنان را با ایجاد محیط متفاوت در محیط اداری بوجود آورند. اما باید این نکته را همواره به خاطر داشت که رسمیت فضای اداری باید حفظ شود. نوع مبلمان انتخابی و نحوه چیدمان آن ها بر این موضوع تاثیر قابل توجهی دارند.

یکی از دغدغه های مدیران در مکانهای اداری روحیه بالا و شاد کارکنان است. برای این امر طراحان دکوراسیون داخلی میتوانند از رنگهای ملایم، پر انرژی و الهام دهنده استفاده کنند.

آشنایی با بخش های مهم در طراحی دکوراسیون مکان های اداری

طراحی دکوراسیون مکان های اداری باید دارای آرگونومیک واستانداردها باشد تا کارکنان در طول روز خسته نشوند. برای هر یک از کارکنان باید قفسه ای جهت نگهداری وسایل شخصی در نظر گرفته شود.

یکی از موارد اصلی و تاثیر گذاربرطراحی دکوراسیون مکانهای اداری و تجاری دیوارمیباشد که بر زیبایی محیط نیز تاثیر میگذارد. دیوارها در طراحی دکوراسیون اماکن اداری و تجاری در شیک شدن این مکان ها تاثیر قابل توجهی دارد. با تزئین اماکن اداری میتوانید باعث شوید محیط لوکس به نظر برسد. عوامل خسته کننده کارمندان تا حد قابل توجه کاهش یافته و یا از بین بروند.

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اتاق کنفرانس

ازمهمترین مواردی که برای برگزارکردن یک کنفرانس، جلسه یا سمینارحائزاهمیت است مکان برگزاری آن و چیدمان اتاق برگزاری کنفرانس است.

 یکی از اصلی‌ترین بخشهای یک سازمان یا اداره سالن کنفرانس و جلسات آن است. دکوراسیون اتاق کنفرانس اگر طراحی آن زیبا و جذاب باشد نفوذپذیری و اثرگذاری مطالب را در مخاطب افزایش میدهد. مطالب برای افراد راحتتر و قدرت تصمیم‌گیری آن‌ها بیشتر خواهد شد .

از این جهت که بیشتر تصمیمات مهم در این جلسات و در این اتاق گرفته میشوند. پس دکوراسیون اتاق کنفرانس یکی از پراهمیتترین مواردی هست که درهرشرکت یا اداره و سازمان باید توجه ویژه‌ای به آن شود.

در دکوراسیون داخلی اتاق باید صندلی‌ها را طوری قرار دهیم در فضای موجود که راحت جابه‌جا شوند.

قرارگیری صندلی­های اتاق کنفرانس باید به گونه ­ای باشد که جایگاه مخصوص یا سخنران در مقابل آن قرار گیرد. دروسط اتاق کنفرانس معمولاً با توجه به فضا یک میزمستطیلی یا بیضی‌ میگذارند که این خود باعث آسانتر شدن رفت‌وآمد میشود.

برخی دیگری از شکل میزها مانند میزهای گرد و یو شکل در سازمانهایی خاص و ویژه استفاده میشود. اگرتعداد افراد حاضردراتاق کنفرانس زیاد باشند درطراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس برای آسانترشدن رفت‌وآمد وپذیرایی ازمیزهای میانی خاص استفاده میشود.

دکوراسیون اداری

سبک‌های طراحی اتاق مدیریت

برای طراحی داخلی دکوراتاق مدیر از شبکه‌های مختلف در طراحی مانند سبک‌های کلاسیک و مدرن میتوانیم استفاده کنیم. طراحی دکوراسیون این اتاق بهتر است از طراحی و چیدمان قسمتهای دیگر زیباتر و شیک‌تر باشد. ما باید حساسیت بیشتری در طراحی اتاق مدیریت داشته باشیم. یکی ازمهمترین لوازمی که دردکورباید توجه ویژه‌ای به آن شود، مبلمان است ونوع چیدمان آن از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست.

مورد مهم دیگردردکوراسیون اتاق مدیرکه با توجه به ابعاد اتاق رنگبندی اصلی اتاق مدیریت باید انتخاب شود مدل میزمدیریت است. درطراحی اتاق مدیریت اگربخواهیم جذابیت وزیبایی اتاق را بیشتر کنیم ازمبلمان اداری که دارای طراحی لوکس هستند باید درچیدمانمان بکارببریم. باید نوع مبلمانی که در دکور اتاق مدیر مورد استفاده قرار میدهیم از نوع مبلمان اداری و رسمی باشند.

نورپردازی اتاق مدیریت

نورپردازی داخلی اتاق مدیر یکی دیگرازموارد مهمی که دردکوراسیون اتاق مدیراهمیت زیادی دارد و باید توجه ویژه‌ای به آن شود. اگر بخواهیم جذابیت و زیبایی بیشتری به دکوراتاق مدیربدهیم باید نورپردازی آن بگونه‌ای اصولی و برسبک مدرن طراحی و پیاده‌سازی شود.

تا جایی که ممکن است از منبع طبیعی که نور آن ساطع‌ شده است استفاده کنید. اگر امکان استفاده از منبع طبیعی وجود نداشت از منبع مصنوعی و نورهای قابل تنظیم زردرنگ استفاده کنید. نکته دیگر در طراحی چیدمان این است که میزان نور تحت کنترل باشد. درهرلحظه در صورت لزوم بتوان شدت نور را افزایش یا کاهش داد. هنگام استفاده از سیستم­های تصویری باید مقدار روشنایی اتاق را کاهش داد تا تصویر بصورت واضح دیده شود.

چیدمان اتاق مدیریت

نحوه چیدمان دکوراسیون اتاق مدیر باید مدرن باشد و این مکان باید آرام و زیبا باشد. زیرا کارفرما مهمترین عنصر در آن اتاق محسوب میشود و در آن اتاق ساعات زیادی را سپری میکند. اگر طراحی و چیدمان آن زیبا باشد موجب افزایش کارایی و عملکرد مدیر میشود.

اتاق مدیریت باید جایی قرار گیرد که بیش‌ترین نوردهی درساختمان را داشته باشد. میزمدیریت را بگونه‌ای در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت قراردهید که بیشترین نوراتاق به قسمتی که میز را قرار داده‌اید منعکس شود.

دکوراسیون ادرای88

موارد مورد توجه در دکوراسیون اداری:

 1. میزهای قابل تنظیم در فضای اداری.
 2. طراحی منحصر به فرد با ترکیب مبلمان اداری.
 3. ایجاد طرحی سنتی در فضای اداری.
 4. طراحی قفسه بندی در فضای اداری.
 5. استفاده از میز شیشه ای در فضای اداری.
 6. سبک صنعتی در فضای اداری.
 7. طراحی فضای اداری در فضای باز.
 8. مبلمان نشیمن در فضای اداری.
 9. اتاق جلسات در فضای اداری.

در دکوراسیون اتاق کار اداری به موارد زیرتوسط طراحان دکوراسیون داخلی و شرکت های دکوراسیون داخلی اداری توجه میشود :

 • توجه به مساحت و متراژ اتاق های اداری و دفاتر اداری.
 • توجه به نور پردازی رنگ و فرم های متناسب با نوع بیزینس شرکت.
 • توجه به مبلمان و چیدمانهای متناسب برای فضای اداری.
 • نور پردازی فضای اداری.
 • دکوراسیون اداری اتاق مدیریت.

در اجرای دکوراسیون های اداری شیک با استفاده از متریالهای لاکچری وجدید استفاده میشود. مدیریت خوب اجرای دکوراسیون اداری اهمیت بالایی دارد.

همین طوردراجرای دکوراسیون اداری مدرن، ظاهرا طراحیهای دکوراسوین داخلی ساده است. اما اجرای فنی و صحیح ودقیق آن یک دکوراسیون شیک و امروزی را خلق کرد. اجرای دکوراسیون اداری مدرن برای دکوراسیون اداری و دفتر کاربدون یک تیم حرفه ای اجرای دکوراسیون امکان پذیر نیست .

چه شرکتها و دفاتری دکوراسیون داخلی برای آنها مهمتر است ؟

     این سئوال مهمی است تا بدانیم که دکوراسیون داخلی برای چه دفاتر اداری و شرکتهایی مهم است. به نسبت اهمیت کاروخدمت ارائه شده وهمچنین میزان حضورارباب رجوع وطبقه اجتماعی آنها دکوراسیون داخلی فضای اداری نیزمهم خواهد بود.

1 – دکوراسیون داخلی شرکتهای هولدینگ

شرکتهای بزرگ که اصطلاحا به آنها هولدینگ میگوییم اهمیت زیادی دارد. چراکه از نظرعام مردم شرکتهایی هستند که توانایی مالی بالایی دارند. این سرمایه باید به گونه ای دردکوراسیون داخلی و ظاهر دفاتر اداری هلدینگ ها مشخص باشد. از نظر طراحی دکوراسیون جز طراحی های لاکچری اداری قرار می گیرند .

2-  دکوراسیون داخلی شرکت های بین المللی

 شرکتهای بین المللی به دلیل نوع فعالیت و خدمات بین المللی از نظراعتبارشرکت نیازبه دکوراسیون های اداری شیک دارند. غفلت از این مسئله آسیب زیادی به اعتبار آنها وارد میکند . درصورتیکه شرکت بین المللی نمایندگی از یک کشوردیگرباشد درطراحی دکوراسیون داخلی آن باید به الگوهای طراحی شرکت اصلی توجه شود.

3- دکوراسیون داخلی کلینیک های خدماتی و مشاوره روانشناسی

دکوراسیون دفاترمشاوره وکلینیکهای درمانی به دلیل نوع خدماتی که ارائه میدهند باید توجه ویژه ای به دکوراسیون خود داشته باشند. از نظررنگ فرم و چیدمان جز دکوراسیون های اداری تخصصی و حساس میباشند.

4- دکوراسیون اداری دفاتر رسمی و قانونی

 دکوراسیون فضاهایی همچون دفاتر اسناد رسمی، دفاتر حقوقدانها و وکلا و موسسات حقوقی و داوری دراین دسته بندی قرار میگیرند. بهتر است درطراحی دکوراسیون داخلی دقت زیادی شود چرا که باید رسمیت وقانونمندی در دکوراسیون داخلی آنها نمود داشته باشد. همنچنین فضا باید به مراجعه کنندگان حس اعتماد و امنیت را القا کند.

5-  دکوراسیون داخلی شرکت های کوچک

دکوراسیون اداری برای شرکت های کوچک از چند نظر باید بررسی شود :

 • فضای شرکت و معماری داخلی بگونه ای طراحی شود که فضا کاملا کاربردی باشد و ازپرت فضایی پرهیز شود.
 • دکوراسیون داخلی باید متنایب با خدمت شرکت و هزینه های مناسب در نظر گرفته شود.
 • دکوراسیون قابلیت تغییر و جابجایی داشته باشد بدون صرف هزینه های زیاد .
 • دکوراسیون داخلی ادارات دولتی.

در طرحی دکوراسیون اداری دولتی و غیر خصوصی باید به موارد زیر توجه شود :

 • دکوراسیون داخلی با سیاست های دولتی و داخلی آن اداره هماهنگ باشد.
 • بخش هزینه اجرای پروزه با بودجه تعیین شده هماهنگ باشد .
 • از دکوراسیون های لاکچری و تجملی پرهیز شود .
 • با ضوابط و مقررات اجرایی بخش فنی ان اداره هماهنگی صورت گیرد .

شرکت ورتینا به عنوان یک شرکت طراح ومجری بوده و این خود یک ویژگی بسیار مهم میباشد. تمامی مراحل شروع و پایان پروژه از مطالعات، طراحی و اجرا توسط تیم ها و دپارتمانهای تخصصی ورتینا انجام می‌شود.

شماره تماس: 09-88288307-021

کلمات کلیدی : دکوراسیون اداری، معماری، دکوراسیون داخلی، اتاق کنفرانس، اتاق مدیریت، اداری